Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди

Публикувано от exo99 
Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 16:39:36
Предстои ми през пролетта да покрия около 80 кв. м покрив.
Вариантите са ми два - имам стари керемиди за около половината площ и ще търся да купя втора ръка други керемиди.
Казаха ми, че излизали около 50 ст. бройката.

Но понеже ми се иска да си направя сам и покрива, та се чудя дали да не си сложа от тези металните керемиди.
Гледам на един щанд на стройкото изглеждат много добре.
Но все пак се притеснявам, нямам никакви сведения за тях.
Ако някой от колегите във форума е сложил такива керемиди, моля да сподели впечатление.
Аз съм около 110 килограма и тези металните ще ме издържат без проблем, а за другите се съмнявам...

Та споделете мнения и впечатления .


[www.bigorltd.com]
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:18:41
avatar
ами не съм строил още с тях,но като гледам по пътя до Костанца в Румъния съседите само на това са заложили....
Пък съмнявам се да нямат някой 130 кг майстор като мен.... :]

Чест и почитание
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:25:57
avatar
Като всяко едно нещо и металните керемиди при правилен монтаж служат дълго и вярно. Не съм сигурен за 110 кила, но знам че определено си има технология за стъпване върху тях и не е никак проста.
Abu
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:35:41
Не знам точно какви метални описвате. Аз знам за едни, дето са от черна ламарина, ударени на щанца, потопени в нещо битумно и с посипка като битумните керемиди. Не личи по нищо че са метални, докато не стъпиш на тях - не се чупят, но се деформират доста грозно. Пък аз съм доста далеч от 100++ килограмите на колегите от форума. Опитно установих, че най-здрави са в долната си част, там където застъпват другата керемида, но това сигурно зависи и от модела... Като цяло ми допадат.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:41:48
avatar
Абе, всички ли сме 100+ килограма тука??? :} :} :}
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:50:28
Ами аз съм почти 190 см и на 50 год, леко дебел, както казва жена ми smiling smiley
Abu
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 18:55:20
Аз съм далеч в смисъл надолу - последно някъде към 80, нормално - към 90. Но пък винаги съм "умеел" да чупя керемиди, и бетонни, и керамични, и всякакви... А уж са ми големи ходилата, ползвам обувки с меки подметки и стъпвам като котка.
Я ти кажи каква е техниката за ходене по металните керемиди (то ходене е силно казано, щото скатът беше над 30 градуса), ама все пак... За бетоновите направо съм се отказал - докато се подпра и вече има две-три за смяна.
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 19:47:28
avatar
:} clap: clap: clap:

Чест и почитание
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 20:41:29
avatar
Ами стъпва се в долната част на вълната на керемидата с ходило по посока на вълната, а не напречно...
Re: Моля, дайте съвет и мнение за метални керемиди
17-10-2008 - 21:53:15
И аз съм 120 кг smiling smiley
И аз ще правя метални керемиди сега на две къщи.
Спрях се на [teto-master.net]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход