Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Звукоизолираща врата

Публикувано от Rick 
Звукоизолираща врата
05-03-2006 - 23:33:44
Имам следния въпрос. За да вляза в стаята си, преминавам през друга стая (преходна). Поради факта, че моята и съседната стая са разделени само от една врата, ставам неволен слушател на всички разговори и всякакъв друг род шумове от съседната стая. Интересувам се, има ли някакъв начин, по който вратата между двете стаи да се направи звукоизолираща, и каква би била цената?

Ще съм благодарен, ако някой компетентен по въпроса, ми отговори.
Re: Звукоизолираща врата
06-03-2006 - 20:00:02
еххх да ти имам проблема,хората дават пари за до подслушват
Re: Звукоизолираща врата
08-03-2006 - 18:59:23
Има един стар изпитан метод - двойна врата. Т.е. слагаш още една врата и уплътняваш всички фуги и на двете врати - както и прага.
Може да си поручаш две алуминиеви врати - тип балконски предполагам ще свършат работа.
Re: Звукоизолираща врата
08-03-2006 - 19:08:20
Обикновено шума не преминава през самата врата, ами под нея и през другите фуги. Отдолу обикновено е най-зле. Там може да се справиш като си сложиш дървен праг, който да се изравни по ръб с другите части на касата и да го захлупва вратата... Ще можеш да се спъваш в него, но няма да има отвор за шума... Иначе всичките ръбове можеш да минеш с тия гумените уплътнители (самозалепващи се) дето са за прозорци по принцип. А самите врати, не знам сещаш ли се как бяха в учрежденията по соц-време - лепи се някакъв дунапрен (а сега вече има и специални шумоизолиращи материали) и отгоре се покрива с изкуствена кожа, която се приковава към вратата...
Re: Звукоизолираща врата
09-03-2006 - 07:50:46
А между шефа и секретарката бяха и двойни - това си го спомнямsmiling smiley Явно доста се е подслушвало по соц. времеsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход