Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Био етанол

Публикувано от al dal 
Re: Био етанол
12-10-2008 - 22:07:07
Фло,
По-скоро визирах оползотворяването на "некачествена" дървесина и отпадъци - непряко приложение пак за горене, ако има смисъл.
Допускам, подобна инсталация би поела и др. биопродукти - например царевицата, за която наскоро се дискутираше.
Приемам "спирта" за чисто гориво в местото на изгаряне - по тази линия сигурно и до някакви субсидии може да се "добута".
Газ-генератора май не е съвсем съвремено решение. Знам ли...
Re: Био етанол
12-10-2008 - 22:31:18
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
Газ-генератора май не е съвсем съвремено решение.
> Знам ли...


Има и съвсем модерни газ-генераторни инсталации,даже има поставени на автомобили-карат си на газ!Технологията за добив на спирт е енергоемка и става безмислено после да го гориш тоя спирт,докато при дървесния газ-генератор имаш 93% КПД.Не знам на нашия пазар да има такива за домашно приложение.Пиролизния котел е широко разпространен на пазара,но е само част от системата за добив на газ.Ще му мисля догодина!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-12 22:46 от фло.
Re: Био етанол
13-10-2008 - 09:35:32
avatar
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Няма да е зле да спретнем една технологийка и
> малка апаратура да върви с дървените къщи на
> Николов Обитателя,като сменя някоя и друга дъска
> от време на време ще си вари и ракийка за гости Е
> това му е хубавото на дървените къщи-и за пийване
> ще има и за огрев


:} :} :} :}

Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц
Re: Био етанол
13-10-2008 - 10:16:43
Май биоетанола (казта му така, защото алкохола можеш и да го синтезираш, а не да го получиш от грозде, пшеница, царевица чрез дестилация - иначе си е С2Н5ОН) го правят педимно от житни растения. Имам някакъв смътен спомен, че от 1 тон пшеница се получават 300 литра спирт.

Въпросът на човека беше според мен има ли бензиностанция , която да има колонка със спиртsmiling smiley Аз не съм забелязал.


Re: Био етанол
14-10-2008 - 04:57:57
n.nikoloff, фло, 4ovek
Бензиностанзии с колонка "спирт' -100% vse oshte nyama.
No benzinostanziite s kolonki E85 vse poveche se uvelichavat.
E85 =( 85% etanol + 15% benzin) Ima dosta kolonki E10 =( 10% etanol + 90% benzin)
Сигурна сам General Motors, Ford, BMW i mnogo drugi evropeyski marki koli imat modeli, koito mogat da izpolzuvat vsyakakva kombinaziy megdu E10 i E85.
Poradi tova , che tova gorivo ne zamarsyava vazduha , se izpolzuva nay-veche v California. US Federaziyata iziskva da se izpolzuvat 4 biliona etanol v badeshte. Subsiidiite v tezi razrabotki sa 6 do 8 pati poveche, otkolkoto za petrolnite produkti.
Za sagalenie , vse oshte proizvodstvoto mu e dosta skapo: Ediniza proizveden etanol ot tzarevitza struva 2.53$, koeto e nyakolko pati po-skapo ot petrolniy produkt.
Osven shiroko razprostranenoto proizvodstvo na etanol ot tzarevitza, ima i proizvodstvo na zelulozna osnova , napr. starnishtata ( slama) ot posevnite kulturi]. Predi 5 godini sinat mi uchastva v izsledovatelska rabota za tova proizvodstvo.
Izvodat e: Slamata moge da se izpolzuva za dobivane na rakiy. Nazdrave !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход