Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЕОН....и на Вас да Ви ....майката

Публикувано от venciev 
ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 10:59:09
....както оня стария виц за енергото и ВиК-тоsmiling smiley
Искам да Ви споделя един проблем с енергото и ако някой е имал подобни проблеми да даде съвет.
Имам една селска къща в габровския Балкан.В целият район напрежението е много ниско.При включване на уредите в къщи или в комшиите/говоря за нормални съвременни домакински уреди като бойлер,готв.печка,хладилник,климатик,осветление..../,напрежението пада до 170 волта.Крушките започват да светят като свещи,ТВ то отказва да работи,хладилника ми веднъж се повреди и т.н.След 3 официални жалби да ЕОН искайки нормално напрежение по БДС от 220 волта,идваха,замерваха и казаха:Даааа,голяма ти е консумацията,трябва да си прекараш трифазен ток,да си заплатиш за услугата към 800 лв и си готов.Захранващите кабели към селата са стари и трябва подмяна,но това едва ли щяло да стане в близките години...
Отговорът ми беше,че аз не искам 3фазен ток,искам 220 волта напрежение като в една нормална бг къща.Освен това един комшия има 3 фазен ток и положението при него е същото.Плаших ги със съд и кво ли не....но нищо.
Дайте съвет,каво да ги правя тези ЕОН.Търсих адвокати,но в този район няма такива специалисти,които да се навият да водят такива дела.
Благодаря Ви за вниманието winking smiley
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 12:28:03
Тук в Приморско имаше един пич който ги осъди , всичко си бе платил а 1 година не му включваха ток - осъди ги за 150 000 лева .Обаче след делото се обжалва в 7 дневен срок и от ЕВН при нас,му пуснаха ток през това време .
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 21:51:04
Аве и аз имам една позната от Варна,на която и се запали къщата,защото ЕОН не били свързали нещо правилно и им взема 160 хил.лв,но нейната изгоря,а моята си стои,но с ток,който не мога ползвам....
Мислех,4е ще има пове4е дискусия,но явно няма много "страдащи" като мен... winking smiley
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 22:09:58
Te EON доста си орязаха кадрите, само и само да печелят ...
И ако на запад за същото ще бъдат сериозно глобени, в БГ никой не смее да ги пипне. Тия хептен се разпищовиха, я бой :g:

Съвсем съм сигурен, че ако се организират потребителските групи, могат да ги осъдят доста сериозно ... Не съм адвокат, но тука става въпрос и за пропуснати ползи. За топлофикациите нададоха такъв вой, тук случая би следвало да е много по-лесен.

Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 22:12:43
По памет (и по доста стари БДС норми), напрежението трябва да бъде 220V +10% (-15%). Демек мин. 190V. Допускам, че сега са по-строги нормите.
Мисля, че каквото и да предприемеш си в абсолютното си право, особено ако ти мърда от съседите (тогава няма какво да ти говорят за твоята консумация).
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
29-09-2008 - 22:58:09
Има Комисия за защита на потребителите, използвай я, безплатно е.
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
30-09-2008 - 10:46:01
Благодаря Ви за мнениятаsmiling smiley
Ще трябва да ги почвам,че май наистина много ги забавих.
Трудно ще организирам потребителска група и да започнем дела цялото село или поне по-голяма част от потребителите на ел.енергия,защото във въпросното селце има все още много възрастни хорица,които харчат по 5 лв за ел.енергия/за една крушка/.
Може би първо наистина ще се обърна към комисията за защита на потребителите.....защо ли малко се съмнявам в тях?!
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
30-09-2008 - 11:34:17
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря Ви за мненията
> Ще трябва да ги почвам,че май наистина много ги
> забавих.
> Трудно ще организирам потребителска група и да
> започнем дела цялото село или поне по-голяма част
> от потребителите на ел.енергия,защото във
> въпросното селце има все още много възрастни
> хорица,които харчат по 5 лв за ел.енергия/за една
> крушка/.
> Може би първо наистина ще се обърна към комисията
> за защита на потребителите.....защо ли малко се
> съмнявам в тях?!

-------------
прав си-малко ти е съмнението !
съмнявай се много и няма да сгрешиш.
сам си предпоставил вярната пътека в първия пост........
какво ти е нужно-чудо ?!?!
---------
опитай да организираш "потребителска" група и ще се удивиш на способността си да събереш ДОБРОВОЛНО цяло стадо офце на едно място - подарявам ти "безплатен личен опит"



---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-30 11:44 от келепирски.
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
30-09-2008 - 11:53:16
Quote

опитай да организираш "потребителска" група и ще се удивиш на способността си да събереш ДОБРОВОЛНО цяло стадо офце на едно място - подарявам ти "безплатен личен опит"
:} clap:
Hehe,опитах да събера овцете,но явно съм слаб овчар или породата е много странна и не подлежи на събиране.....100 овце=100000 мнения
Re: ЕОН....и на Вас да Ви ....майката
30-09-2008 - 11:55:54
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:опитай да организираш "потребителска" група
> и ще се удивиш на способността си да събереш
> ДОБРОВОЛНО цяло стадо офце на едно място -
> подарявам ти "безплатен личен опит"
>
> Hehe,опитах да събера овцете,но явно съм слаб
> овчар или породата е много странна и не подлежи на
> събиране.....100 овце=100000 мнения
---------------
НАПРОТИВ - успял си 100 % да събереш офце - за това са офце-защото не мислят,нямат обща кауза.............
ако беше обратното-нямаше да са офце -smiling smiley
срещу 1000 евра ще те светна-къде грешиш в "агит/пропа"
-----
сериозно.........търси решение,глупостите (и техните автори) във форумите никога не свършват



---------------------------------------------------
дотегна ли ви да чакате еФтинийката



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-30 12:17 от келепирски.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход