Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна тераса, която е таван на входно антре

Публикувано от kol4o 
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:41:57
confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley
Хидроизолациите май не са пароизолации, нали Гоголе? Парата, а такава има след като сме над обитаемо помещение ще си навлиза в системата и май ще кондензира някъде. Получения конденз, според мен би предизвикал някои проблеми.
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:49:46
Връщаме се към вечната и нескончаема тема- яйцето или кокошката. За жалост агрегатните състояния на водата и тяхното поведение не са ми силната страна. Виж оросяването на чаша студена бира лятно време под орехова сянка, мога да го наблюдавам и проучвам....и надявам се мога и до някакво заключение да достигна :}
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:49:49
avatar
За неразбралите още:
Полагам акрилна или полиуретанова изолация от години!
При полагането задължително трябва да е суха основата.....
Дебелината на слоевете е между 2 и 3 мм....
На въпросите на asdf123 отоговарям така:
Пароизолацията си е налице - всички материали са паропропускливи....
Системата така наредена си е в този ред:
-2мм хидро,1см лепило,6-см фибран,5 см замазка,1см лепило или общо : 15 см система
Има фуга която положена и изложена на атм.влияния държи доволно в годините - няма да правя реклама - има и на конкурентните фирми/не е българска,уви/....
Ако ли не вярвате има редица добавки за водоплътност които ако имате знания и малко опит смесвате със фугата и сте готови....
Елемента над антрето представлява вид плосък покрив така ,че независимо от квадратурата системата трябва добре да се пипне...

Чест и почитание
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:53:02
avatar
Балоне кефи ме максимално метода на проучване - дори сега в момента и аз го изучавам.....
Продължавай все така ..... :] clap: clap: :}

Чест и почитание
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:59:29
Гогол, ти да не си мислиш че пиянствам?? Водя си дори записки за скороста на оросяване при различна температура на бирата в чашата. Горе-долу през всеки градус!! В някой случаи росата се появява със ...хлъц, отскок, в друг- доста бавно и постепено!!! Науката иска жЪртви!! :}
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 19:27:56
Историци твърдят ,че строителите на египетските пирамиди са я карали главно на бира!Това обяснява ,може би, как плочата на терасата на Колчо ще набъбне до 40 см.дебелина ,че и отгоре! spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-21 19:29 от фло.
Abu
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 20:57:25
лично аз правя два слоя хидро,ето как:
1.Хидроизолация
2.Фибран - 6-7 см - лепен на гребен
3.Армировка
4.Замазка за наклони
5.Хидроизолация
6.Лепило за плочки - флекс
7.Фаянс
8.Фугираща еластична смес
Ей така са етапите- рискови зони - около тръбата за оттичане,сифона,первази,холкери,завършващи кантове на плочите



Напълно съгласен! Точка 1 дори можеш да я махнеш - старата мозайка си е надеждна. Армирането на замазката и подлагането на найлони се подразбират, но ако ги пропуснем, все някой се заяжда... Затова приемаме, че има найлони.
Бих добавил към рисковете и компромисното изпълнение по коя да е от точките. То затова е система - едно нещо да не стане и всичко отива в канала...
Бих предложил детайл за вътрешна топлоизолация, ако външната е неуместна, но тук има по-голям специалист и ще изчакам с интерес неговото решение.

Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 22:15:08
avatar
Привет!
Може и направа на вътрешна топлоизолация,но защо ни е това,при положение,че отвън това по не би ни подразнило очите....Пароизлация както казах не е необходима в случая понеже хидрото прилича по параметри на найлон или по точно течна гума - положена направо върху суха основа с влажност около 0,2-0,3% на основата,парата бута само тогава но при положение че изобщо я има - имаме обаче абсорбаеми повърхности,там тя се концентрира и лека полека излиза нагоре през мембраната/тя има такива показатели/.
:]

Чест и почитание
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 23:04:51
gogol ,сподели и виждането си за вътрешна изолация,моля!Да видим какво толкова ще дразни очите!
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
22-09-2008 - 08:44:05
avatar
Привет....
Правя външна ,а не вътрешна топлоизолация поради простата причина,че после трябва да правя и довършителни работи,а аз просто не съм по тях......Иначе нищо против,макар да не харесвам резултата....
Виж раздела за топлоизолации - там обясних тезата си..

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход