Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Външна тераса, която е таван на входно антре

Публикувано от kol4o 
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
20-09-2008 - 23:16:40
Ето ситуация една:Както голяма част от сградите ,вследствие на улягането, къщата получава деформация може и в части от милиметъра,да не кажа сантиметри,при което през водоплътните фуги на гранитогреса прониква влага във фибрана, бавно ,полека и невидимо.Зимата тя замръзва и гранитогреса цъфва,понеже е избутан отдолу.Следва нова-по-дебела замазка от по-добри майстори ,нов гранитогрес и през зимата цикъла се повтаря-заради фибрана.Е ,защо му е да носи риск,като може да сложи този фибран на тавана на антрето? :}
Abu
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
20-09-2008 - 23:25:20
Фло,
хем не си правил такова нещо, хем не четеш:
"Хидроизолация трябва да има, за да предпазва замазката и топлоизолацията. Излишно е да ти казвам какво става когато се намокрят и замръзнат " - това е два поста по-нагоре.
На мен що никога не ми се е пукал теракотът? А през ум не ми е минавало да препоръчвам вътрешна изолация, когато може външна. Обясних вече кога не може външна. Ти поне от нещо в строителството разбираш ли или просто ей така си говориш???
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
20-09-2008 - 23:38:07
Винаги съм се притеснявал от хора дето много разбират от строителство..аз ей тъй си говоря,пък ,ако ме чуе някой ще спести много нерви и пари ...щото разбирачите винаги гледат да го набутат.....гладно не се стои! :}

Абу,хидроизолацията еластична ли е и колко?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-20 23:40 от фло.
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 15:46:25
avatar
Мила ми Фло, кой казва къде ще се пропука при евентуално слягане на къщето?И защо си мислиш,че ще се получи точно над антрето при положение,че има достатъчно други критични точки.....
Изолацията верно трябва да е еластична,но това трябва да е и за фугата и за лепилото......
Не виждам проблем при евентуална топлоизолация на покрива стига да се изпълнят условията обяснени от мен.
:]

Чест и почитание
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 16:00:07
И все пак, посветени, дайте по-точно детайла слой след слой. Струва ми се, че нещо се изпуска в безмислените спорове кой го правил кой не. На мен лично ми е много интересен случая, както и критичните зони.
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 16:54:53
avatar
лично аз правя два слоя хидро,ето как:
1.Хидроизолация
2.Фибран - 6-7 см - лепен на гребен
3.Армировка
4.Замазка за наклони
5.Хидроизолация
6.Лепило за плочки - флекс
7.Фаянс
8.Фугираща еластична смес
Ей така са етапите- рискови зони - около тръбата за оттичане,сифона,первази,холкери,завършващи кантове на плочите :]

Чест и почитание
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 17:30:48
Кол4о,тука ожесточения спор ,как излишно да хвърлиш някой лев за изолация,във всичките и форми на терасата се поражда по причина,че ти грешно си избрал външната топлоизолация пред вътрешната!За зимата топлоизолацията трябва да е вътрешна!!!
Ето аргументите за външната топлоизолация!Трите вълшебни думи за успешен бизнес с топлоизолации са:
1/ по-лесно
2 /по -бързо
3/ повече
или по-лесно и бързо да ти вземат повече пари! :} :} :}
За целта компаниите финансират редица лъскави списания пълни с картинки и описания на системи,манипулатори отвсякъде :}
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 17:56:46
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> лично аз правя два слоя хидро,ето как:
> 1.Хидроизолация
> 2.Фибран - 6-7 см - лепен на гребен
> 3.Армировка
> 4.Замазка за наклони
> 5.Хидроизолация
> 6.Лепило за плочки - флекс
> 7.Фаянс
> 8.Фугираща еластична смес
> Ей така са етапите- рискови зони - около тръбата
> за оттичане,сифона,первази,холкери,завършващи
> кантове на плочите
>
> Чест и почитание
> Gogol


Изпълните ли въпросният детаил по този начин, със сигурност няма да имате никакви проблеми. Според мен, изпълнението трябва да е по тази начин.
Поздрави!
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:18:52
Гоголе, аз лично признавам познанията ти по отношение на хидроизолациите. Имам 2 въпроса, които са ми малко неясни:
1. Тук става все пак въпрос за тераса над обитаемо помещение. Къде е пароизолацията?
2. Каква е втората хидроизолация и как се осъществява адхезията между нея и лепилото за греса, пък било то и флексово?
3. Сега се сещам и за трети - какви са фугите и има ли такива , които с течение на времето всепак да не пропускат вода?
4. С колко се повдига нивото все пак при такава система? Май станаха много въпросите...
Re: Външна тераса, която е таван на входно антре
21-09-2008 - 18:25:24
След като има хидроизолация, че и то 2 ката, необходимо ли е пароизолация??Щеше да е е необходимо ако изолацията беше вътрешна, както си му е реда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход