Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS

Публикувано от A40 
A40
обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
13-09-2008 - 21:51:51
да попитам-външните стени ми ги правят с картон(на конструкция) с вата,но за обръщане на прозорците няма място за конструкция,а аз държа да има вата навсякъде:та ако вместо картон залепим EPS или XPS за обръщане дали ще е подходящо-просто не ми се иска да оставям термомостове.и ако е XPS дали ще е промлем че няма да може да диша(само обръщането имам в предвид)
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 00:35:59
Aбе А40, какво ти дишане през обръщането на прозорците, ейй, голям майтап Уили, искрено ме разсмя :}

Слагай смело XPS-a и се не бой.

Я дай малко повече подробности каква е тази специална система дето ти правят на външните стени ?
Струваш ми се храбър човек - да слагаш ГК отвън....па бил той и водоустойчив, зелен, пембян и не знам си какъв още.... smoking smiley
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 10:02:50
Петре, мисля че става дума за ВЪТРЕШНАТА страна на външните стени...
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 10:07:02
нееее... те са външни стени ама ГК-то май е отвътре confused smiley
аз имам едно стълбище-външно , на стара къща което съм го 'заградил' с зелен картон на конструкция....
не е и шпаклован- така стои- на картон... 4-та година не е мръднал !!!! освен грозните лекета от стичаща се вода... друго няма.... а е изложен на дъж,пек,вятър....
едит: а изпревариха ме



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-14 10:07 от чаро.
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 10:09:24
Сигурно, ама то и аз едно чета......бил съм за леглото по това време smiling smiley
LKK
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 10:37:12
Ами то зеленият ГК строителите отдавна си го ползват и за външно. Преди година гледах на строежа на КРИТ на бул. Гоце делчев и бул България /София/ над магазините откъм гърба бяха направили някакви по-раздвижени форми от зелен ГК. Сигурно след като не го вали директно няма проблем?!? Или пък докато някой си го купи ...
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 11:28:05
avatar
Малеееее, ще има навалици от излъгани щом слагат външно ГК.....
Аман от лапачи строители бе хора....
Махнете го тоя ГК и си правете всичко по старому....
Иначе обърни с ХПС - ЕПС е мек и по лесно се наранява
:]

Чест и почитание
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 17:26:31
A40 Я поясни че нещо не разрахме , как така за външна облицовка на къщата ще ползваш стандартния гискартон било той от влагоустойчевия (зеления).Или става въпрос за външните стени - вътре в помещението .
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 18:47:23
стига с тоя епс и с това прословуто дишане което напоследак стана модерно...
хпс е много по добро .. ненапразно струва кажи речи 2 пъти по скъпо.

имаше тука един у форума дето мн дрънка и ми каза че сме били луди да сложим хпс на тухла на наш клиент - емии вече 2ра година човека ни препоръчва на приятели... понеже остана доволен от луди като нас... да не говорим че му качихме температурата с над 6 градуса след като опаковахме цялата къща.

виж ако говори за турския ''фибран'' съм съгласен мухал не ами....лаина.. с извинение за израза...

но за гръцкия стирофом или хпс с други думи... просто няма грешка нито при панелка нито при итонг.. нито при тухла.

всеки строи в момента и облицова с епс поради няколко причини - наи главната е че излиза много по евтино на строителя...

та на темата- наи малкото че епс е мн по мек... и при един по силен натиск.. било то без да искаш и ще се чупи .. напука.. хлътне.. и тнт... winking smiley

хпс е по доброто решение в случая.
Re: обръщане прозорци отвътре с XPS или EPS
14-09-2008 - 20:23:56
Хе хе Калински - пак ли задълба по стария въпрос за кокошката и яйцето spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход