Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемидени капаци - как?

Публикувано от Petar 
Re: Керемидени капаци - как?
27-10-2008 - 09:59:21
Стигнах и до купуване на материали за покрива,та мисълта ми е-след като се наредят мертеците върху последния ред тухли,от там на татък какво следва?Отдолу,като таван на помещението, ще бъде гипскартон.А,над него?Най-отгоре ще има битумни керемиди?И въпрос за челните дъски -могат ли да се промажат само с нафта или отработено масло.Бай Кольо,съседа каза:"Бегай ,с тия лакове и чудесии!Те ги мойте,само нафтата че те оправи" confused smiley
Моля,отново за извинение за лаишките въпроси!
moody smiley
LKK
Re: Керемидени капаци - как?
27-10-2008 - 23:13:47
ivelinel Написал:
-------------------------------------------------------
> Стигнах и до купуване на материали за покрива,та
> мисълта ми е-след като се наредят мертеците върху
> последния ред тухли,от там на татък какво
> следва?Отдолу,като таван на помещението, ще бъде
> гипскартон.А,над него?Най-отгоре ще има битумни
> керемиди?И въпрос за челните дъски -могат ли да
> се промажат само с нафта или отработено масло.Бай
> Кольо,съседа каза:"Бегай ,с тия лакове и
> чудесии!Те ги мойте,само нафтата че те оправи"
> Моля,отново за извинение за лаишките въпроси!
>

Доколкото ги разбирам нещата отвътре навън трябва да има следните слоеве:

1. Вътрешна облицовка /гипсокартон/
2. Пароизолационна мембрана
3. Топлоизолация
4. Пародифузна мембрана
5. Скара за вентилация
6. Основа за битумните керемиди
7. Битумни керемиди
Според мен това е минимума, който ще ти гарантира дълга и безпроблемна експлоатация.

За нафтата и други народни средства - сигурно може след като са го правили досега, но при наличие на толкова специализирани средства .... ти сам си решаваш.


Re: Керемидени капаци - как?
28-10-2008 - 12:24:40
Моите като ги поръчвах исках да ги натопят във вана с разтвор - от Булес ги купих. Като ги докараха преди да ги закачат бригадата ги мазаха със Садолин - грунд. После, след като ги сложиха мина време и докато още не бяха наредени керемидите обиколих почти навсякъде и им мацнах 2 ръце безир и две ръце яхтен лак на Садолин. Сега разликата между обработваното от мен и това, до което не стигнах е повече от очевадна, така че нанеси всичко преди да ги закачите, горещо ти го препоръчвам.
И друго - един приятел е специалист по дървообработване, препоръча ми някъв лак на водна основа в Бриколаж се продавал, бая бил скъп, но невероятно добър... Повече не мога да ти кажа, защото бях бесен, че не мога да намеря кой да ми сложи скеле и сложи сачака и мине и останалите дъски, но впоследствие осмислих, ще му звъня да го питам кой е точно...
Но ги обработи задължително. Казват че с лака потъмнявали - засега не виждам... Е, на около 1,5 години са, все пак...
Re: Керемидени капаци - как?
29-10-2008 - 11:55:05
Toчно така, обработи ги сам както казва Стефан и то преди да ги заковат, не оставяй тази работа на майсторите, никой няма да я свърши по добре от тебе.
Ние с жената ги минахме на 3 ръце - първо безир, после лазурен лак и най-накрая дебел слой яхтен лак. Все на Оргахим.
Съседа строеше миналата година по същото време, вече дъските му са поизбелели, а нашите блестят и нищо им няма.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход