Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Свлачища

Публикувано от Don Balon 
Re: Свлачища
07-09-2008 - 19:02:28
С една дума няма смисъл да строя. Стоя и чакам :]
Re: Свлачища
07-09-2008 - 21:27:39
До Don Balon!

По -добрия вариант за лека къща!

psb-
bg.com/PSB.html - 9k[url=psb-bg.com/PSB.html - 9k]полистиролбетон[/url]
Re: Свлачища
07-09-2008 - 21:34:21
Не мога да видя нищо Фло, дай читав линк!!
Re: Свлачища
07-09-2008 - 22:24:01
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Добрутро Гето. 2000 лв. направо ми се струват
> смешно малко. Аз се уплаших че ще е някъде 15-20
> хил. Имаш ли някакъви препоръки от тези хора? До
> колкото помня и ти си на баир?? Укрепване, стени,
> дренажни канали???


Конструктура е използвал геоложкия доклад в работа си по проекта. Няма свлачище, но има високи подпочвени води.
Re: Свлачища
07-09-2008 - 23:32:54
[psb-bg.com]

По-добрият вариант! Може комбинация от метална или дървена скелетна конструкция и ограждащи леки стени от полистиролбетон.Качеството на геометрията е най-високото в строителството-D4 категория.Топло и звукоизолацията превъзхождат дървото,картоните с гипс,ватата с хлебарки и всякакви многолойни тъпотии.Цената е на кубик и с известни уговорки гравитира около 150 лв. за м.3.Повече от производителя!
Re: Свлачища
08-09-2008 - 02:56:29
Фло, звучи прекрасно колкото и да не съм на ясно с всичките термини с които се описват качествата на тези блокчета. Най-не мога да приема факта че ще купувам цели читави ,здрави и гладки блокчета, за да вкопавам в тях кабели, ВиК и пр. Може би по-правилното е да не вкопавам нищо, а да скрия тези неща със една скара и гипсокартон. Нещо подобно правят тука във високоетажното строителство.
Re: Свлачища
08-09-2008 - 08:46:15
При тази отлична геометрия и зидане с лепило/пластмасово кошче и дрелка с бъркалка/гипскартона можеш да сложиш и без скара.Блокчетата лесно се обработват/пробиване,рязане,дълбане/може да се мине и без гипскартон-на 2мм.циментова шпакловка,бяла.Отвън-облицовка от дялан къмък,рустика или каквото ти хареса от Формтрейдинг ООД-Самоков/12-15лв./м2/.Аз съм фен на полистиролбетона и ,ако имаш въпроси,на които производителя не ти е отговорил,което не ми се вярва,понеже хората там са любезни и компетентни мога да съдействам.
Re: Свлачища
08-09-2008 - 10:21:07
Уважаеми Дон Балон. Наеми инженер-геолог да ти изрбаоти геоложкиу доклад. Обикновено за по-малки парцели правят четери сондажа и между тях в последстввие ти дават разрез на земното легло, с характеристики на основата и т.н. Аз за моя проект в Банкя(района е известен със своите свлачища) наех правилният човек. Изработи си доклада взе си парите и съм доволен. Намери и ти такъв човек и ти ще си доволен.
Гето- писал съм ти на лични!
Re: Свлачища
08-09-2008 - 15:31:51
Дон Балон,наистина Гълъбово е свлачищен район,но това не значи,че не можеш да строиш там след съответното проучване.Мой приятел си спретна чудна къщичка там,но подпорната срена му взе толкова бетон,колкото за две къщи.Другия проблем на Гълъбово е,че бетоновозите не могат да идват пълни заради баира,оттам цената на бетона ще ти е златна.
Третия "проблем" е,че Гълъбово е едно чудно местенце и всеки лев сложен там си заслужава,така че строй смело и да не ти дреме...
Мога конкретно да разпитам моя човек какви проучвания е правил,ако те интересува место там.
Re: Свлачища
08-09-2008 - 23:58:51
Така, картината се избистря. Благодаря на всички за съветите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход