Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

хидроизолация под кота 0-въпрос?

Публикувано от pike 
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
09-09-2008 - 17:35:33
Не е излязло горе - 5-ца Фибран е равна на 7-ца стереопор. Стереопор под бетона не слагай в никакъв случай, че що смажеш, а и с времето влагата ще го изяде, само фибран отдолу. За отгоре си решавай, както вече писах.
А Ако държиш на по-дебела изолация, сложи по-дебел фибран отдолу, просто не вдявам защо са ти и от двете страни...
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
09-09-2008 - 18:36:23
За мрежата просто съм забравил да напиша-тя си е задължителна.Решил съм засега да сложа и отгоре и отдолу изолация,защото кота 0 при мен е на 1.2м над терена в единия край,отдолу няма мазе.Отделно отпляемия ми обем не е малък-хола по проект ми е към 50кв.м на 3м височина.Ще имам/ако имам пари дотогава/не малко прозорци,някои от тях до долу.Така че пода си става фактор сериозен за топлината.Пък и фибрана ми изпадна на хубава цена.......Това за стиропора че ще се смачка го чувам често,явно е така.
Еми,май вече съм наясно какво как да бъде.Благодаря на всички за съветите.
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
10-09-2008 - 10:43:03
Тогава отдолу става задължителна изолацията, под плочата. А за отгоре, при положение, че вече отдолу си изолирал и перлит в замазката е решение, без да е нужно да слагаш стеропор и мрежи.
Чудесно, че си намерил тънко фибрана, тогава можеш и да сложиш две 4-ки, да стане 8 отдолу и влизаш, че и преизпълняваш норматива за пасивна къща по коефициент на топлопреминаване на пода.... Порови темите на Любо тук, виж и Абу е писал по тия неща. Или запази фибран за покрива (е, там е по-добре да е с отворена структура за паро преминаването, ама като сложиш пароизолацията, всищност пак затваряш ватата или стереопора, та в крайна сметка и фибрана ще свърши работа...), там ще ти трябва, топлото главно през покрива излиза при къщите и той е най-важната част за изолация. Аз сложих 20 см вата на покривната плоча, майсторите ме гледаха като извънземно, според тях над 5 не се слагало... Не се слага у нас, щото не четат и вият, че им било много парите за отопление...... А сега си грабни икономията и я завърти, дай боже да я умножиш, че какво те чака нататък като изваждания-не е истина...
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
10-09-2008 - 11:14:38
То майсторите ако ги питаш нищо не трябва да се слага никъде-като направят 10-15 кооперации за продан даже забравят как се строи като хората.Ние с еднофамилните къщи им се виждаме като извънземни- това е-мъка,ама сладка...
А каква е ролята на перлита в замазката?
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
10-09-2008 - 12:40:27
Перлита е стереопор раздробен на топчета, продава се на чували и се смесва с материала. Аз съм слагал в замазката на терасите, под плочите, но все пак нека ти кажат компетентните тук, строителите - може ли, че да не те подведа и да ме пустосваш после. Моя риск аз си го нося... Не че не сложих после и фибран на терасите, но целта ми беше да намаля дебелината му, че много дебело ниво ставаше...
Сместа за полагане става по-лека и има въздушни камерки - стереопорчета, които впоследствие намаляват коефициянта на топлопреминаване на материала, нали знаеш, че въздухът е най-добрият изолатор, затова и тухлата е с дупки, затова итонга е с ниска ламбда - щото има въздушни шупли...
Re: хидроизолация под кота 0-въпрос?
11-09-2008 - 14:04:47
Ако позволите малка корекция-перлита не е раздробен стиропор/полистирол/ а вулканично стъкло набъбнало ,като пуканки, при температура 900-1200 градуса.В строителството се ползва ,като термоизолиращ и пожароустойчив материал.Когато се правят различни замазки и строителни смеси е важно да се отчита съдържанието на вода в перлита ,между 2 и 5 % т.е. попада към хидравличните добавки и ако направната вода не се контролира сместта става много течлива .

P.S Топлоизолацията в този случай се слага върху плочата(50 mm.rigid polystyrene eps)Сигурно е !!!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 16:20 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход