Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проект в община за одобрение

Публикувано от bebeiva 
Проект в община за одобрение
09-09-2008 - 13:17:02
Незнам къде да питам вече. Затова ще се обърна и към вас. Знае ли някой дали може да си вкарам проекта за одобрение в общината без да ми е готов документа за изходни данни от енергото?Само с входящия номери фактурата, че е подадено в енергото, но ще стане готово в края на този месец. И знае ли някой колко е на квадратен метър одобрението на проекта? Знам,че зависи от квадратурата на къщата,ама горе - долу да имам някаква представа.
Re: Проект в община за одобрение
09-09-2008 - 13:37:26
Не!А цената зависи коя община си.Намери в нета координати на фирми за стр.надзор и питай-те знаят всичко/или в самата община/
Re: Проект в община за одобрение
09-09-2008 - 13:58:23
Общината е район Банкя.Значи трячва да си изчакам изходните данни от енергото и чак тогава да го вкарам за одобрение?
Благодаря ти все пак.
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 10:13:34
Можеш да си дадеш проектите за одобрение и без да си сключил договор с енерго или Соф. вода. Могат да ти ги одобрят и така, а разрешително за строеж ще ти дадат след като им представиш предварителните договори с енергото или Соф. вода. Това поне ми каза на мен техничката в моята община когато аз бях на такъв етап.
Успех smiling smiley
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 10:29:55
Виж, чети Закона, там е казано всичко. А именно изброени са частите на инжестиционния проект, които следва да се одобрят. Е, имаш част ВИК и част Електро. А кажи как ще можеш да внесеш проект без изходни данни, на базата на какво твоят проектант ще сметне, че дебита и налягането на съществуващия водопровод ще стигне, за да захрани баните ти и изобщо как ще докажеш, че там има водопровод, като нямаш изходните данни. Същото и за Енергото, нали трябва те да ти дадат предписание как ще стане захранването, с каква мощност - дали ти дават исканото от теб или го орязват, къде ще е уличното табло, за да може проектанта да ти разчете мощността и да подведе външната връзка и т.н...
Това е логиката, а как става, вече е до община. У нас всичко може, ако намериш човека или попаднеш на неграмотници, каквито след повишения контрол в общините май само останаха да работят по за 300 кинта...
В моя случай бяха зафичили предварителния договор в друг проект и аз като си взимах папките им обърнах внимание, че ми го няма, търсиха го 3 дни и случайно го откриха когато въпросните папки са минавали за разглеждане... Явно никой не се е сетил да го търси, иначе щяха да ми го искат, пълен хаос. Сега пък са ми загубили изобщо проекта в общината и искат моите копия за да гледат отстоянията..
Така че, питай и каквото ти кажат там. Принципно искат и становищата и договорите с Електро и ВИК, за да ти разгледат проектите.
Успех.
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 11:55:54
Quote

Виж, чети Закона, там е казано всичко

Стефане, дай някакво линче към тоя закон.

По специално ме интересува процедурата за огради и гараж, аче трябва да ги почвам и тях другата година.

bebeiva сори за лекото оспамване, ама не виздам смисъл да отварям нова тема.
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 12:32:15
Mi piusni na GOOgle ЗУТ, аз го разпечатах лятото и сега като ми трябва нещо си ровя оттам. Всичко пише, друг е въпросът кой как чете и тълкува...
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 14:48:47
Мерси, намерих го, името ми трябваше.
Ама дето викаш - така е написано аче всеки може да си тълкува както си иска.
Особено гадните корумпирани главни архитекти на общините....
Re: Проект в община за одобрение
10-09-2008 - 20:27:56
Благодаря ви. Но днес си вкарах проекта в общината без изходните данни от енергото. Говорих с архитекта и той каза, че може да го вкарам и така и докато проекта стигне до него аз ще съм взела изходните данни от енергото и ще ги внеса към проекта по - късно. Но така поне не си губя от времето за одобрението на проекта.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-12 20:49 от bebeiva.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход