Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

къща без колни

Публикувано от Ани 
къща без колни
25-02-2006 - 13:44:27
Наскоро си купихме къща груб строеж от 85 г.За жалост по това време строенето е ставало без колони.Тъй като аз съм доста обезпокоена от този факт сме решили да поставим допълнително колоните.Моля за съвет как точно да стане това.До момента сме получили доста противоречиви мнения: вътрешни колони,външни колони или пък сводове минаващи през средата на стаите.
Къщата е на два етажа ,като горната плоча е доста тънка,с арматура в долната част.Бихме искали да подсилим и горната плоча.
Дали ще е възможно това?
Благодаря на всички предварително.
Re: къща без колни
27-02-2006 - 11:04:43
Здравей Ани, бих те посъветвал да се консултираш с инжинер-конструктор и то не само с един. Имах същия проблем и го реших точно по този начин. Направих "пети" в земята до основите и върху тях излях колоните като минаха през двете плочи. Петите укрепват и основите и самата къща. Първо започнах с тях и укрепването на основите. Правят се изчисления за дебелината на плочата и от там изчисляват колоните-като обем и армировка.При мене къщата беше доста по стара- строена 56г. Процеса е много сложен и не рачитай на лаици. Тази конструкция - колони и плочи - крепи къщата. Тухлите са пълнеж. Ако мислиш да живееш в тази къща недей да жалиш парите. Материалите не са скъпи. Повече пари ще ти вземат за труд. Аз я продадох и точно това и вдигна цената. Желая ти успех! Ако имаш нужда от нещо пиши ми на имеила. И запомни от мен- вземеш ли работници постоянно им стой на главата и ги гледай какво правят и как го правят защото в българия повечето са мързели и мошеници.
Re: къща без колни
09-04-2006 - 17:42:16
Аз живея в такава къща-строена 1965.консултирах се с наи различни спецове и маистори
и мога да кажа,че еднозначен отговор няма.факторите са много:вида на терена,дълбочина и ширина на основите,етажност и дали ще пристроявате, анализ на качеството на строителството,имали къщата
пукнатини или не.При укрепването има риск начинанието да се превърне в гробница за пари при това с ефект клонящ към нула.Моят съвет е да започнете укрепване само при
доказателства за процес на разрушаване на конструкцията(пропуквания).това че имат
колони другите къщи не ги прави по стабилни при определени бедствия например спрямо вашата къща.Още повече ,че укрепването е доста бавен и мъчителен процес.Ако се прави по наи -сигурния начин вие трябва да свържете колоните с греди не смо между
плочите ами и "петите" в земята.Това означава копане на етапи до и под основите и изливане на бетон.В зависимост от големината на сградата,възможността да се ползва техника(достъпност) и личните качества на изпълнителите за къща с средно голяма площ
укрепването може да отнеме и 2 години и куп нерви , притеснения и неудобства ако обитавате въпросната сграда.Ако все пак искате да сте сигурни и имате място ,ви препоръчвам да почнете на зелено,защото е :по- бързо,лесно и все пак старото си е старо.Такова решение взех аз.
Re: къща без колни
10-04-2006 - 08:56:59
Не се плаши:
Може и без колони.Няма да падне.
Имаш само един проблем-не може да преустройваш стени или да буташ
clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход