Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

замазката под или над хидроизолацията

Публикувано от A40 
Re: замазката под или над хидроизолацията
02-09-2008 - 10:42:51
Абу, пари се появяват постоянно, дори и да е много сух бетона, просто ги произвеждаме в големи количества. Мисля, че Стефан е прав и трябва да се сложи пароизолация под ватата. Тук е и мястото и Любо да се намеси... smoking smiley
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
02-09-2008 - 13:06:16
Ако ще се появяват пари при суха плоча, не е ли по-добре паропреградата да е отдолу, откъм помещението?

Колкото и да я бистрим тая тема, няма да стигнем до точна рецепта, по простата причина, че режимът на ползване (вентилация и отопление) на помещенията във всяка къща е различен. Оттам и възможностите за конденз са непредсказуеми. Обща схема може да се направи: отопляемо/неотопляемо помещение; климатик/печка на твърдо гориво; често/ почти никога проветряване.... вид на дограмата, топлоизолация, термомостове и т.н. Който е чел предишните ни тълкувания на процеса, би трябвало вече да се е ориентирал чат-пат кой е неговият случай. Аз лично не се наемам да изброя всички възможни комбинации, при които и пароизолацията е на различно място, и резултатите са противоположни...
Добре, има частен случай - неизсъхнала плоча и проветриво подпокривно - при който може да се направи пароизолация под ватата. Но това не спестява пароизолацията над нея, в никакъв случай! А как бихте комбинирали това с изискването ватата да се лепи? Дайте едно възможно решение и веднага ще се съглася с още един слой пароизолация - за нея никога не споря, ама не винаги ми е ясно как ще стане.
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
02-09-2008 - 22:13:36
днес слагаха замазката и ми скриха шапката-КЪДЕ ЩЕ ОТИДЕ ВЛАГАТА ОТ МОКРАТА ЗАМАЗКА,няма начин да не достигне нещи4ко до ватата,въпреки че има пароизолация???по този въпрос нямам никаква идея.иначе хидрото ще покрие целия бордюр,даже ще се обърне от вън
Re: замазката под или над хидроизолацията
08-09-2008 - 19:14:45
avatar
Как направихте системата?
Парите се отвеждат със някоя и друга дупчица направена в подовият сифон/не са нужни отдушници в случая/.
Нещо не ми харесва тая системка с тая вата и битум,но това е въпрос на виждане- моето е такова...
Интересно ми е как направихте елемента-аз просто ще покажа грешките и евентуално какво да чакате занапред... smoking smiley winking smiley

Чест и почитание
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
08-09-2008 - 21:15:17
да си кажа честно и на мен вече ми се струва че се попреметнах с цялата система,не усещам защо,но и нямам толкова доверие както преди да се почне.иначе поетапно:
1.полагане на каменна вата кнауф 5 см 135кг/м3
2.отгоре пароизолация(някъв вид найлон от сорта на този за ютените чували с някакъв текстил от едната страна,не обърнах внимание кое от коя страна е положено)
3.армировка от метална мрежа 5мм
4.замазка средно 8 см
оставихме отвори за 4 воронки ф110(размера на покрива е 14x8м)
сега чакаме да изсъхне хубаво всичко и предстои:
5.полагане на 1 слой хидро(някъкъв битум,мисля че е руски от МКМ ГРУП).хартията е с влакна двойно преплетени
6.втори слой хидро,пак някъв битум,пак от там,пак със същата кръстоска на влакната,двете са в една система според производителя,със зелена посипка(като я разтоваряхме и изглеждаше по-скоро сивишкава)
не съм сигурен докъде да лепим хидрото по бордюрчето-то е около 40см.идеята на майсторите е да се одърне 10см под външния ръб надолу,но отгоре ще лепя плочки и се притеснявам да не стои под напрежение на ръбчетата и да се отлепят плочките от парапетчето.
знам че ще ме почнеш веднага за изомат,но когата попадна на некомпетен продавач,аз също съм некомпетентен избягвам да купувам-търговеца в склада на който попаднах не успя да ми вдъхне никакво довере
7.полагане на гранитогрес с гъвкаво лепило с фибри-това ще е чак напролет
чакам присъдата :!:
Re: замазката под или над хидроизолацията
08-09-2008 - 22:03:00
avatar
Привет!
Самата технология е доста остаряла и язък ,че чак сега чета и ти отговарям....
Битума загърли чак от външната страна на борда/нещо като шапка го направи/ иначе има опастност от влизане на капилярна влага или вода през някой мини отвор на хидрото.....,ще чака само лошо време и минусови температури и тогава чао изолация......,а след нея и всичко друго....
Само по себе си лепилото не трябва да има фибри ако е достатъчно добро - това само в БГ го има да се описва /все пак и това продава/ - гледай да е клас С2ТЕ - сиреч циментово лепило с полимери,нулево свличане и голям период за полагане - все още е топло и ще е зле ако бързо дърпа!
Задължително хидрото щом ще се слага на два слоя,да се положи на кръст едно върху друго,а не в една посока!
В никакъв случай не върху влажна основа -дори и да ти показват как хубаво се суши с горелката- щото си хабиш напразно парите....Ще отлепи!
Холкерите ,ако са ти читави майсторите ще си ги залепят под прав ъгъл без напрежение в самия материал-това го вярвай.....не се тревожи за напреженията,а гледай да не ти оставят въздушни джобове!
Материала трябва да е залепен на 100%....
Фугите се загърлят поне на 10 см....,не по малко....
Това с ватата малко ме притеснява - особено ако поеме влагата от замазката....
По добре малко изчакай,да се оветри покрива още малко в топлото време...
Не полагай хидро,ако възрастта на замазката е по малка от 14 дни....

:]

Чест и почитание
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
08-09-2008 - 22:16:08
господ здраве да ти дава,малко се пуспокоих,като прочетох мнението ти.идеята за прехлупване си е на майсторите,за добри-от сто кладенеца вода носих и отвсякъде ги хвалят.мисля да почакам замазката поне 2 седмица както и ти казваш,и те това казаха.чудя се дали като приключат дали да не затапя воронките и да го напълня с водица за няколко часа sad smiley
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
09-09-2008 - 06:38:59
A40, поредното доказателство, че от много обяснения само се объркват клиентите, но не мога да си премълча за написаното от gogol...

Самата технология е доста остаряла - това не е вярно - стара и остаряла са различни по смисъл
Битума загърли чак от външната страна на борда/нещо като шапка го направи/ иначе има опастност от влизане на капилярна влага или вода през някой мини отвор на хидрото.....,ще чака само лошо време и минусови температури и тогава чао изолация......,а след нея и всичко друго.... - първият пласт се вдига десетина см по вертикала, вторият хваща и борда; какво значи "мини отвор" и "чао изолация"?
Само по себе си лепилото не трябва да има фибри ако е достатъчно добро - това само в БГ го има да се описва /все пак и това продава/ - гледай да е клас С2ТЕ - сиреч циментово лепило с полимери,нулево свличане и голям период за полагане - все още е топло и ще е зле ако бързо дърпа! - който разбира, да си подбира лепилата както иска, който не разбира - да ползва специалното за материала лепило, ти такова ли си предвидил?
Задължително хидрото щом ще се слага на два слоя,да се положи на кръст едно върху друго,а не в една посока! - да речем, че в случая е така, но не винаги е задължително, още повече материалът ти е армиран добре (уж)
В никакъв случай не върху влажна основа -дори и да ти показват как хубаво се суши с горелката- щото си хабиш напразно парите....Ще отлепи! - Вярно! Нито пък грундирай, бих добавил.
Холкерите ,ако са ти читави майсторите ще си ги залепят под прав ъгъл без напрежение в самия материал-това го вярвай.....не се тревожи за напреженията,а гледай да не ти оставят въздушни джобове! - след воронките, това са най-проблемните места - наистина трябва да се работи внимателно
Материала трябва да е залепен на 100%.... - аз такова изискване от производител не съм виждал. При качествените материали процентът варира от 30 до 100 в зависимост от различни условия. Хубаво е да клони към 100, ама да не вземеш да се заядеш с работниците ако тук-там не е хванало...
Фугите се загърлят поне на 10 см....,не по малко.... "зоната за залепване" на слоя с посипка обикновено е 8-9 см и там не е добре да презастъпваш, но иначе е вярно
Това с ватата малко ме притеснява - особено ако поеме влагата от замазката....
По добре малко изчакай,да се оветри покрива още малко в топлото време...
Не полагай хидро,ако възрастта на замазката е по малка от 14 дни....


А4о, ако си решил да правиш водна проба, замислил ли си се как ще отчетеш евентуалните течове? Хубаво е че си отложил плочките за пролетта - ако има проблеми с изолацията, ще има време да се проявят. Важно е какво гаранционно обслужване предлага фирмата, ама нали били с препоръки - дано да не се налага, пък АКО се наложи, да се отзовават...
Абе не видях предвиждаш ли обличане с топлоизолация на бордовете. Сума вата слагаш на плочата, а по краищата какво - термомостове ли?
A40
Re: замазката под или над хидроизолацията
09-09-2008 - 22:43:07
все още таваните не са затворени отдолу и знам няколко цепки в плочата откъдето веднага протича,друг въпрос е че може и да не стигне до там бързичко водата.бордюрчетата са опаковани с фибран и замазка отгоре,така че термомостове няма да има,отвън ще си ги опаковат с фасадната изолация.за гаранция-15 години,но мен малко ме съмнява и след пет някой да ми обърне внимание,иначе ми изглеждат много свестни и ако за беля изникне някъде проблем се надавям че ще се отзоват
Abu
Re: замазката под или над хидроизолацията
09-09-2008 - 23:51:37
Ааа, добре! Аз затуй по-рано ти бях писал като стигнете до бордовете и комините, ако има въпроси да питаш... за закрепването на изолацията имах предвид, ама то вече няма значение.
Дано да няма проблеми или ако има, да са преди плочките, че как се оправя тогава? Успех и не се кахъри толкова!

ПП Внимавай колко вода оставяш на покрива при затапването, да не стане прекалено тежко! Не забравяй, че 1мм/м2 е литър, а на 100 и кусур квадрата покрив 10 см са вече товар.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход