Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация на покрив И още какwinking smiley

Публикувано от Geto 
Изолация на покрив И още какwinking smiley
25-08-2008 - 22:07:31
Някъде четох, а и мн. слушах, че главното и най-съществено в правилната изолация на една къща са основите (пода) и разбира се покрива eye popping smiley :!:

Зная, че за последните няколко години родното строителство преживя технологична революция в областа на строителните изолации и енергийната ефективност, а и не само там winking smiley Бихте ли споделили опитът и наблюденията си за най-новите технологий и добри практики в тази област? Предполагам мнозина ще са онези тук които биха могли да научат нещо ново и полезно.

Благодаря
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 01:33:31
Вижте какво ми попадна:


Какво мислите за това решение?
Abu
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 06:31:33
То тука няма хидроизолация. Говорят, доколкото разбрах, за някакъв частен случай на теч в следствие на обледяване на покрива. Не са дадени температурите, ама сигурно е сериозна работата, щом толкова се шашкат от тоя лед. На схемата всичко си е стандартно - дебелините може да варират, но принципът на подреждане е същият и тук.
Определено ми допадна вариантът с 14+-инчова I-греда - не че ми се е налагало да правя такава дебелина, ама е хубаво човек да знае как може да стане...
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 13:13:46
А това с въздуховодите и теорията за "проветряването" как го намираш?
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 13:33:06
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> То тука няма хидроизолация. Говорят, доколкото
> разбрах, за някакъв частен случай на теч в
> следствие на обледяване на покрива.

Еми те вероятно нагоре ще слагат ХИ и покритие.

> Определено ми допадна вариантът с 14+-инчова
> I-греда - не че ми се е налагало да правя такава
> дебелина, ама е хубаво човек да знае как може да
> стане...

Това за гредите или за покрива ти е ясно. Някой има ли представа как се правят такива греди?

Гето,
Мисля че са "супер" решенията (това с I-гредите малко "постничко" ми седи - бих метнал някакво паропропускл. фолио в/у ватата). За себе си - така си представям читав покрив. Аз нагоре сигурно ще съм с Хидроизолация и битумни керемиди.
Особено за последните - силно се препоръчват такива варианти.


Abu
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 14:06:00
Абсолютно задължително е проветряването! То и тука по същата схема се прави. Вече говорихме в друга тема, че има разлика между вентилиране на кухината между топлоизолацията и хидроизолацията, вентилиране на подпокривното и отдушниците на самата къща (бани, кухни и т.н.).

Любо, какво сложно видя в направата на тия греди? Разкрояваш ОСБ, правиш си подложки от летви и лепиш. Ако трябва, сдвояваш или направо по три ОСБ-та, но пак си е по-леко и достатъчно здраво, а и няма стандартни такива греди - значи и по-лесно...
LKK
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 16:36:34
Ами това с ОСБ гредичките започва да ми харесва. smiling smiley
1. Няма да се чудим дали материала е достатъчно сух и няма ли да се изметне.
2. Няма нужда да се инпрегнира срещу дървояди. Някой да е чул за ОСБ проядено от дървояд?spinning smiley sticking its tongue out
3. Очевидно е, че е по-леко и по-здраво.

Остава само някой да почне да ги произвежда или да ги внася, че иначе голяма хамалогия.
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 17:44:05
Момчета, не гледайте само картинките. Първо, тук не е ясно точно за какъв проблем е написан материала, но от контекста разбирам, че става въпрос за заледяване на покрива. И тази схема е американска и е за покрив с битумни шиндли (пише го в текста). Идеята е, че ако не е добре изолиран покрива от топлината която излиза от къщата ще се образува лед под натрупания на покрива сняг. И този лед се образува няй-вече в кризисни места около комините, капандурите, стрехите и т.н. Та те се опитват да предложат решение как да се предотврати това защото при шиндлите ако влезе вода под тях и замръзне се разлепят веднага, а отделно като стане повече лед мойе да се стовари на някой на главата долу целия блок. Обяснясат как в някои страни, където има повече сняг, слагат метални покриви, по които снега и леда лесно се свличат надолу и затова се монтират предпазни стопери, но това е скупо решение.
Затова дават вариант за вентилиран покрив, така че в горната му част температурата да е същата като на околната среда и да не се нагрява от топлината идваща от къщата за да не се образува въпросния лед (ледени езерца както са го написали). Но това е за нова, къща с битумни керемиди.
Нали се сещате, че ако натоварите такав вариант на покривна конструкция с няколко тона керемиди тиа дъсчици ще се смажат...
При нас се прави с греди 10/10 см или 12/12 см после е долу горе същото само че под керемидите или метала или схиндлите се слага хидроизолационна мембрана. Това е в общи линии...
Ако сам сгрешил нещо, моля поправте ме!
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
26-08-2008 - 17:57:43
Та идеята ми е, че това не е нищо ново. Аз вече няколко пъти това го пиша тук ама кой да ме чуе.... Това си е система която се използва в цял свят - топло и хидро изолиран, вентилиран покрив. Не откриваме топлата вода....просто още нямаме водопровод и я караме с водоноски...от тук от там smiling smiley
Re: Изолация на покрив И още какwinking smiley
27-08-2008 - 00:28:53
Гето, нали се сещаш че става дума за катедрални тавани(мансардни тавани???)Ако нямаш такъв тип таван, най-дпброто решение е вентилирано студено под покривно пространство. Изолираш само тавана на последния етаж. Кафе-то е обяснил каква е опасноста от заледяването на "американския тип" покриви. Леда "тече"(трупа се) нагоре с/у шинглите и влиза под тях. Тогава става лошо!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход