Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивните къщи

Публикувано от lala_boom 
Re: пасивните къщи
18-09-2008 - 23:25:22
Не грешиш Николов, не грешиш. Никак даже.
За Гето, какво да кажа??Беше започнал темата за "американската къща"като безпристрастен "наблюдател от ООН", ама накрая я подкара по чисто български обичай. Остави Гето, виждаме че имаш желание, ама ако ще я караш така...
clap:
Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 00:14:16
Любо, ще се опитам да държа форума в течение, но ще я карам по-полека winking smiley

Иначе излязох безпристрастен точно колкото журналист от CNN по време на 11 септ. 2000 г. winking smiley Така е землаяк, провалих се и туй то sad smiley

Сега по темата за пасивните winking smiley

Скоро ще ходя на едно екологично изложение и отново ще бъда безпристрастен наблюдател, както се вика ваши очи и уши winking smiley

Страхувам се обаче, че нашенските еколог-строители по-скоро са обсебени от идеята да се пести, което все пак е стъпка в правилната посока. Като говоря за пестене си мисля за вечната и неизменна сметка от енергото, но нали ще се съгласите, че тук не иде реч за пасивност или екологичност, но за чиста енергийна ефективност (както каза уважаемият Николов). Еее знам, модерно е и звучи толко хубаво и продаваемо ама нека не го свързваме с любовта си към красивата българска природа и спасението на майката Земя. Така че, нека назоваваме нещата с истинските им имена и да видим кое как да спестим, кое да подобрим за да намалим сметката и "зависимоста" от медведа от която европейския съюз толко мн. се плаши smiling smiley

Хайде със здраве, че съм и в др. форум winking smiley
Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 17:00:45
mehudi Написал:
-------------------------------------------------------
> фло Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> >......... За
> > темпериране на постоянно влизащия свеж въздух
> и
> > особенно за през зимата е подходящо
> използването
> > на "сух акумулатор".
>
> какво е "сух акумулатор" - нали не е нещо като
> акумулираща печка с по-големи габарити. бях чувал
> за вода, която се нагрява и се вкарва в земни
> резервоари, чувал бях и за басейни, които играят
> тази роля. но моля да бъда светнат какво е "сух
> акумулатор"
>
>
Точно като акумулиращата печка е! Загрява се допълнително земния участък с помоща на соларна система през лятото.Една от причините е да се избегне преохлаждане на земята около въздуховода през зимата.Попаднах на статия по този въпрос с изчисления ,схеми и т.н. и после я загубих!Поздрави за практичното отношение по темата!

Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 23:00:36
passivhaus

Ето и професионалисти в България!!! clap:
Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 23:10:20
avatar
Тва лого ми напомня на нещо...



Дали пък това -



Дето се вика - професионализъм...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-19 23:10 от n.nikoloff.
Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 23:52:11
Колега n.nikoloff!

Намести очилата! Логото е за това -да напомня и същевременно да не е същото!
Хората там имат сериозен професионален екип от инженери и архитекти/само архитектите са 4/,а инженерите имат патенти в областта на топлотехниката!
Е разбира се, не са на нивото на нашия форум! Къде сме ний-къде са те!! :} :} :}
Re: пасивните къщи
19-09-2008 - 23:54:02
Много подвеждащо това бре...От сайта:

Какво е пасивна къща?
Сграда с консумация на енергия за отопление, топла вода и климатизация 15 Квтч/м2/год


Смятаме...100 кв.м х 15 = 1500 кв/ч/год.
1500 : 12 = 125 кв/ч/мес.

Това е средно за година.

У нас имам за миналия месец към 350 киловата консумация плюс изравнявания от минали месеци.Даже може и под 350 да са.Стандартен 90+ кв/м панел,с дървени дограми,една остъклена тераса...дума не може да става за енергийна ефективност.Просто има 4 дограми,и 4-те са за боклука.Всичко без топлата вода е свързано с консумация на електричество.

Значи...ако похарча за къща сума,равна на два пъти цената на тоя панел,ще получа средно около 200 кв/ч/мес икономия.

Да ме извиняват производителите на "пасивни" къщи...ама нещо май се опитват да ни продават доматИТУ с колцИтИ.Въпросната панелка в тоя си вид струва...да ги сложимм 800(нормално)-900(при малко късмет)Е на квадрат.Пасивните къщи-по информация от нета-двойно.Говорим за сегашните цени,балон и т.н. smiling smileyАко цените на панелката паднат,разликата става още по-драстична.

Та значи имаме една разлика от около 800Е.Или на база квадратурата-около 55 хил евро.С толкова пасивната къща излиза по-скъпо.Това е без да слагаме поддръжка на самата къща,много по-скъпите текущи ремонти,никакви ремонти по безкрайно сложните уреди,осигуряващи нейната "пасивност" и т.н.

Тук вече ме заболя главата да смятам...нека някой да довърши сметката...с икономии по 200кв/ч на месец,по сегашни цени...след колко време ще се изплати тая "пасивна" къща....Май няма да е в границите на тоя живот...

И хубаво...при това положение...каква е идеята да инвестираш толкова пари в нещо такова?Не само,че икономия няма...ми си е макс.на загуба за потребителя тая схема.Отвсякъде.

Поправете ме ако бъркам някъде...
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 00:28:32
Хората уж много убави - пък сайта....боклук
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 00:38:13
salvador!

Много е вероятно да не бъркаш в цените,но има един лаф в едни среди,че цените били органолептичен показател-демек въпрос на вкус!
Въпроса с пасивните къщи е въпрос на личен избор-според възможностите.
Аз твърдя обаче,че ако се подходи внимателно,с разбиране може да се постигне цена,колкото конвенционалното.За целта аз съм си набелязал няколко стъпки:
1 Спъвам творческия ентусиазъм на архитекта,ако залага на художественно-естетическия стил ,вместо на функционалността на сградата.Като се махнат елементите на някои съвременни стилове:необорчески,възрожденски пост-модернизъм и редица други фасадни решения имаш и първата икономия
2 Тясна връзка с конструктора за избягване на любимото презастраховане в железата и бетона и т .н. в първия етап-архитектурното задание! smiling smiley
Re: пасивните къщи
20-09-2008 - 00:46:36
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> salvador!
>
> Много е вероятно да не бъркаш в цените,но има един
> лаф в едни среди,че цените били органолептичен
> показател-демек въпрос на вкус!
> Въпроса с пасивните къщи е въпрос на личен
> избор-според възможностите.
> Аз твърдя обаче,че ако се подходи внимателно,с
> разбиране може да се постигне цена,колкото
> конвенционалното.За целта аз съм си набелязал
> няколко стъпки:
> 1 Спъвам творческия ентусиазъм на архитекта,ако
> залага на художественно-естетическия стил ,вместо
> на функционалността на сградата.Като се махнат
> елементите на някои съвременни
> стилове:необорчески,възрожденски пост-модернизъм и
> редица други фасадни решения имаш и първата

> икономия
> 2 Тясна връзка с конструктора за избягване на
> любимото презастраховане в железата и бетона и т
> .н. в първия етап-архитектурното задание!

Фло, защо и възрожденския стил го набърка в този турлю гювеч???Можеш ли да опишеш все пак каъв стил ще гониш??Не вярвам да е някакъв тип трафопост!!
:}
Иначе и аз съм на мнение че термина пасивна къща е толкоз разтеглив. С една дума- тесла.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-20 00:49 от Don Balon.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход