Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

пасивните къщи

Публикувано от lala_boom 
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 15:28:13
Абу, загриженият за природата милионери не съществуват. ако си загрижен за природата то няма да си потребител - ще живееш в по-малко жилище и ще г оотопляваш рядко. Пасивнит екъщи са вредни за екологията, защото дават оправдание на потребителите, че правят нещо екологично.
Don
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 15:30:50
Abu,

това, което описах като параметри се отнася са пасивната къща.
Иначе има и други видове енергийни къщи, но понеже темата
е такава и писах за пасивната.

Ако къщата произвежда повече енергия отколкото потребява, тя вече не спада към пасивните къщи. Т.е. "пасивна къща" е вид стандарт.


4овек,

прав си, че акцентът при тези къщи е върху инженерната част.
Това ще бъде и танденцията по мое мнение за в бъдеще

Abu
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 15:47:12
"Ако къщата произвежда повече енергия отколкото потребява, тя вече не спада към пасивните къщи" - а как й викат? Не е електроцентрала, нали?

Я малко да поизвъртя въпроса - кое е по-достижимо:
оптимизирането на енергодобиващите инсталации или
намаляването на разходите за отопление?
При положение, че са зададени параметри на годишно потребление, не виждам какво може да се подобри над тях (дори и да станат 0 киловатчаса)! Докато Слънцето и Вятърът са неизчерпаеми - въпрос на технологии е да се произвежда от тях евтина енергия. При това самостоятелно за всяка къща.
Abu
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 15:51:50
Е, не бъди толкова черноглед! То винаги до това опира - дали биодизелът е БИО, дали екоматериалите са ЕКО, дали за производството на един ветрогенератор не отива повече енергия от тази, която би произвел по чист начин... Важното е, че вече не само се говори, но и се прави нещо. Пък грешки и недобросъвестни все ще има.
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 15:53:31
Don, акцентът в бъдеще ще бъде върху парата и измамата. 21 век ще бъде векът на мошениците - който успее да заблуди, измами, обере най-много хора, той ще печелиsmiling smiley
Въпросът е не да разбираш , а да накараш хората да си мислят, че си експерт.
Прави се по следния начин - хващаш някой и почваш да го омайваш като му набутваш в едно изречение десетки непознати думи, той решава, че си много умен, само защото говориш неразбираемо и ти дава една торба с пари. Ако някой се усъмни го анатемосваш като човек, който не е в час със съвременните тенденции и го осмиваш пред останалите.
Нещо като във филма Двойникът с дисертацията "Психологическия стрес при новородените агнета" .
Don
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 16:05:29
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> "Ако къщата произвежда повече енергия отколкото
> потребява, тя вече не спада към пасивните къщи" -
> а как й викат? Не е електроцентрала, нали?
>
> Я малко да поизвъртя въпроса - кое е
> по-достижимо:
> оптимизирането на енергодобиващите инсталации или
> намаляването на разходите за отопление?
> При положение, че са зададени параметри на годишно
> потребление, не виждам какво може да се подобри
> над тях (дори и да станат 0 киловатчаса)! Докато
> Слънцето и Вятърът са неизчерпаеми - въпрос на
> технологии е да се произвежда от тях евтина
> енергия. При това самостоятелно за всяка къща.


Това ми хареса с електроцентралата.

Просто това са различни стандарти. Още няма единни европейски норми по въпроса доколкото знам, но има 3-литрова къща, kfW-40 къща и т.н. не знам какви си.

Ето тука един Хелиотроп, който е енергодобиващ:

Don
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 16:10:22
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Don, акцентът в бъдеще ще бъде върху парата и
> измамата. 21 век ще бъде векът на мошениците -
> който успее да заблуди, измами, обере най-много
> хора, той ще печели

Надявам се, че не го имаш наистина в предвид.
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 17:20:34
Наистина го имам предвид и то в световен мащаб.
Веднага ти давам пример с настоящатат тема и положението у нас.
"Пасивната къща не излиза по-скъпо от стандартна или излиза с до 20% по-скъпо".
Аз ако имам клиент , тъй като все пак малко разбирам от сторителство в България казвам "Не е ясно колко точно ще излезе, защото е нещо ново и не е правено масово до момента. Рискът е ваш и вие трябва да го поемете ако желаете."
Я да познаем кой ще спечели поръчката за проектиране на къща. Аз, дето бих казал, че къщата ще е скъпа или този, който заблуждава (поради незнание или нарочно няма значение), който казва, че ще излезе сметката?
В учебниците не пише, че трябва да кажеш на клиента истинта , а пише, че трябва да го излъжеш като акцентираш на силните страни на твоя продукт. Само недей да почваш да ми обясняваш, че има социално приемлива измама, само защото я преподават в най-добирте университетит в светаsmiling smiley
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 17:56:52
Не мисля, че говорите сериозно, а все още дори не е ракиено време. В нашия бранш има цени, количествени сметки и т.н., т.е. всеки, ако е поне малко на ти с математиката може да си сметне сам и да не се оставя на гореспоменати "баш търговци" да го заблуждават.
Re: пасивните къщи
25-08-2008 - 18:28:45
avatar
Don Написал:
-------------------------------------------------------
> И като цяло пасивната къща си остава екзотика,
> дори и за страни като Австрия и Германия.

Не мога да приема, че целогодишно ще живея на затворени прозорци. Нищо, че отнякъде ще влиза свеж въздух! Пък, нали трябва и да се мият- или да викам миячи със скеле?
Има ли някой, живял в такова чудо- да каже как е.......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход