Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мнение за плъзгаща PVC дограма

Публикувано от drug2 
мнение за плъзгаща PVC дограма
13-08-2008 - 15:13:43
Здравейте,

Искам да си остъкля терасата( тя не е обединена със стаята,като стаята е с pvc дограма).

Искам да си сложа ПВЦ плъзгаща дограма, но не тип "фолксваген" - много е скъп.
Какво е вашето мнение. Всички ми казват, че обикновената плъзгаща с-ма не уплътнява нищо.Просто искам да се затопли терасата, колкото вътре да температурата да не пада под 5 градуса.
Моля за мнения и препоръки за плъзгаща ПВЦ дограма на приемливи цени.

Благодаря предварително.
A40
Re: мнение за плъзгаща PVC дограма
13-08-2008 - 16:31:41
колега не те лъжат че обикновената плъзгаща не уплътнява-имам в апартамента остъклена тераса с плъзгащи прозорци и си духа яко от всякъде,ако не беше толкова сложно да я сменя(на последен етаж съм,над дограмата съм правил разни щуротии за таван.....) отдавна да е заминала.някои производители на дограма предлагат турска алтернатива на фолксваген затварянето,на половин цена е,обаче за качество...може да каже само някой,който си е слагал
Re: мнение за плъзгаща PVC дограма
13-08-2008 - 16:51:41
Ако искаш да ти уплатнява добре, сложи с обикновено отваряне. Могат да я монтират на вътрешен ръб и така прозорците се отварят на 180 градуса, т.е. като е отворено няма да пречат. Ако дограмата ти е с лятящ кемпфер, ще освободиш "дупка" до1,60 м. Изолира и е евтино...

Друг е въпроса ако нищо друго освен плъзгане не става поради особености на терасата.

А ако просто искаш да си затвориш терасата, си сложи алуминиево плъзгане. Пази от вятър и прах. Да, може да подухва, но пак зависи какво искаш като топлоизолация, ако терасата се отоплява ал. плъзгане не става.

И двете са сигурно на половин цена на фолксвагена - зависи колко крила се плъзгат /те де факто не се плъзгат, различн е обковът и доколкото знам е 700 лв/брой, т.е. крило без ДДС/
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход