Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за Gogol

Публикувано от Mar4enko 
Въпрос за Gogol
12-08-2008 - 12:02:06
Здравейте Gogol !
От постовете Ви разбира,че се занимавате с хидроизолации и искам
да попитам нещо.
Имаме стара външна тоалетна с баня покрита с плоча. Както се сещаш някога хидроизолацията е била непозната дума и съответни плочата е доста "проядена" от
влагата и отдолу е жалка гледка. Преди да я ремонтирам искам да я хидроизолирам отгоре. Желателно е да може да се ходи върху нея /рядко разбира се/ тъй като имам монтирана антена а и ще монтирам слънчев колектор. Друго,което може би е проблем е ,че една част от плочата е покрита с мъх - с какво да го махна най-добре?
Благодаря предварително за всеки съвет.
Re: Въпрос за Gogol
12-08-2008 - 19:01:52
avatar
Привет!
Благодаря за оказаното довери е и чест....
Не ми е проблем да уточня с какво да направите плочата ,а също и хидрото - интересува ме просто кога и как ще анкерирате стойката за слънчевия колектор и как е захваната антената?
Това мисля че ще ми е достатъчно към този момент.... :loveu: :]

Чест и почитание
Re: Въпрос за Gogol
13-08-2008 - 15:38:01
Ами антената е захваната с шпилки през плочата. Слънчевия колектор не знам още но сигурно ще е нещо подобно, а кога ще е ... вероятно догодина winking smiley .Така че последователността на операциите ще е като аз реше / т.е. Вие ме посъветвате/
С уважение - Мар4енко.
Re: Въпрос за Gogol
13-08-2008 - 17:23:35
avatar
Привет!
Това със шпилките си е елементарно- трябва ви хидроизолационна смес на циментова основа и геотекстилна лента.....или битумна изолация без посипка....
Въпрос на предпочитание от Ваша страна.
Ако желаете можете да ползвате и акрилна хидроизолация....
Сега повече инфо относно полагането:
- поправете и запълнете обрушените места с лепилна смес за плочи - задължително мразоустойчива..АК105 или АК20 ако става въпрос за мои лепила.
- Нанесете контактен грунд за битумната или акрилната хидроизолация - ISOFLEX ISO - PRIMER ,ISOPAST RUBBER
- около шпилките полагате слой хидроизолация и загърляте с гео текстилната лента така че да не остават отвори- все едно полагате бинт...
Ако работите с циментова смес AQUAMAT - задължително навлажнете основата и повторете етапа с геотекстила....
- Направете всичко това поне на два пласта и не се безпокойте за по нататъшни проблеми...
Всички наши продукти може да закупите от Практикер или от базата ни в с. Доброславци - Нови Искър
Посетете нашият сайт за повече информация:[www.isomat.gr] :] winking smiley

Чест и почитание
Re: Въпрос за Gogol
13-08-2008 - 21:25:27
Гоголе ти бил много популярет тука.Стига си лъгал хората с твоите глупости.
Re: Въпрос за Gogol
13-08-2008 - 21:46:16
avatar
Аз поне се надявам да съм полезен със своите знания на хората.....
Докато други умеят само да серат....
Язък за простотията показана от теб Севдалине.....
Дано поне си българин - поне това си е БГ черта да се плюем един друг....
Всъщност познаваме ли се?
И от къде си сигурен че говоря глупости?

Чест и почитание
Re: Въпрос за Gogol
14-08-2008 - 00:14:59
едно е да лепиш тапети друго е да отстраняваш течове и каде по сложни операции ... smiling smiley
нищо лично севдалине. Ти си в малко по различен бизнез и смятам че да се месиш в работата на гогол е глупаво smiling smiley Лъже или не... по въпроса разбира малко повечко..
Все едно аз или гогол..да седнем да ти даваме акъл как да лепиш тапети... не върви нали winking smiley
Re: Въпрос за Gogol
14-08-2008 - 08:08:06
avatar
clap:

Чест и почитание
Re: Въпрос за Gogol
14-08-2008 - 08:09:37
avatar
Абе що да не изслушаме и човека да си каже мнението по въпроса за хидроизолациите - току виж научил съм нещо по ново.....
Какво пък - човек цял живот се учи... winking smiley

Чест и почитание
Re: Въпрос за Gogol
14-08-2008 - 17:00:46
Благодаря за отговора.
Значи ако правилно съм разбрал :
- с АК10 /или АК105-?/ ,АК20 шпакловам - заравнявам плочата където е необходимо
- грундирам цялата плоча с грунда /ISOFLEX ISO-PRIMER/
- увивам около шпилките с геотекстилна лента намазана с хидроизолация
- след това покривам цялата плоча със 2 слоя хидроизолация /ISOFLEX или ISOFLEX-T25/
Не разбрах точно това с навлажняването - ако използвам AQUAMAT той се полага върху влажна основа ли ?
А този мъх - аз ще го изстържа но дали е необходимо някакво третиране с нещо ?
Между другото това лепило за плочки може ли да се полага по дебело че някъде по челата плочата е доста изронена ?
С уважение - Мар4енко
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход