Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строеж на американска къща-наблюдател

Публикувано от Geto 
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
22-08-2008 - 11:11:58
:} Гетo,децата са си деца-работата си е работа..... :}
Тези канадски кленове сигурно вече са я покрили/къщата де/ winking smiley
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
22-08-2008 - 14:49:25
Прав си Венци, хайде да тичам на обекта moody smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-22 19:40 от Geto.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
23-08-2008 - 05:48:04
Любо, правилно си забелязал че едните греди са доста по-широки(дебели) от другите, точно поради факта че там разстоянието е по-голямо. Тръбите долу в сутерена остават защото това са единствените опори в цялата площ. Всичко е едно отворено помещение. Абу, прозорци ще има. Гето е допуснал една грешка че не е снимал гредореда И от позицията от която снима железно-дървените греди, за да стане по-ясно. Лично на мене конзолите също не ми вдъхват доверие, иначе този вид гредоред минава за една класа по-високо ниво от къщите които се строят масово-сиреч мааалко над средно ниво(поне до тука). Гето, с колко гаража ще е тази "барака", все още не мога да се ориентирам???И днеска няма снимки, "кленовете" сигурно вече са се нанесли да живеят. И за днеска-йок гюнлюк!!! :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-23 18:59 от Don Balon.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
23-08-2008 - 06:05:23
Съжалявам пичове ама нещо не мога да се завъртя в къщи, само избръмчавам покрай обекта. Утре сме на водопада, така че снимки в неделя cool smiley
Мимоходом забелязах някакви грамадни жълти плоскости, предполагам изолация, също слагат пода на кота-0, някакъв шперплат около 3 см. дебел. Гаражи още се невидат, но стандарта е за 2 коли. Даа, пропуснах няколко операции и сега ще трябва като шпионин да слизам в мазето да видя какво са правили китайчетатаsmiling smiley

Хайде лека,
Abu
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
23-08-2008 - 09:25:32
На сайта на Нортоп са дали следното обяснение:

 Изключителна здравина – комбинация между
здравината на опън и натиск на дървените греди със
здравината на срязване на високоякостна стомана
клас S550
 Носещ скелет от непрекъснати вградени един в
друг Дървено Стоманени Трегери

Били сертифицирани в Берлин и изпитани в УАСГ. Така се избягвало подпирането (до 16 м чисто). Почна да ми се изяснява, ама още съм скептичен. Хич не ми е ясно, след като ОСБ-то е за да не се огъва релсата, защо изобщо слагат релса??? Почти сигурен съм, че не съм прав, ама пак не мога да вдяна кои сили са за дървото и кои за метала...
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
24-08-2008 - 13:58:59
Абу,
Тия на Нортоп - ДСТ са малко по-други. Не че вдявам кое как "работи" - там металът е все едно лента от ЛТ ламарина -1 или 2 бр. Възможно е и предварително "напрягане". Тарикатски ми звучи, ама на ниво "обща информираност".Тези с ОСБ-то също съм ги заглеждал, ама с любителския ми поглед по-"афиф" ми стоят.
Има, обаче идея - обоработени заводски материали, по-малко материал/тегло, дължини... Интересно!
Abu
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
24-08-2008 - 15:10:07
Добре де! Зачеркнахме трегерите, само дето ми стана съвестно и държа да уточня, че е защото не вдявам, а не щото са калпави. Помислих си колко неясни работи би могло да има занапред на снимките, та нека не избързваме с категоричното отрицание...
Ама и Гето един фотграф... той да не се стресна, че снима чужда собственост??? В петък довтаса някакъв шеф и ни снима докато работим един покрив - абе стана ми неприятно, не че имам какво да крия, ама... Аз не бих разрешил да ми снимат строежа, че и да го одумват после. Затуй обещавам да си спестявам крайните оценки по тези снимки.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
24-08-2008 - 15:52:42
Любо, аз не мисля че комбинацията стоманена релса и дърво е за нещо друго, освен заради конзолите, за да има за какво да се заковат. Това е първата къща която виждам с тази комбинация и ми е чудно. Във всички други къщи, ОСБ гредите лягат в/у релсата и няма нужда от конзоли. Колкото до гредите от ОСБ, едно от предимствата им пред обикновените дървени греди е че не се измятат с течение на времето.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
24-08-2008 - 20:13:17
DETAILS FOR
CONVENTIONAL WOOD
FRAME CONSTRUCTION
Интересна информация!Не мога да я кача като адрес в момента.
Re: Строеж на американска къща-наблюдател
25-08-2008 - 05:09:27
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де! Зачеркнахме трегерите, само дето ми
> стана съвестно и държа да уточня, че е защото не
> вдявам, а не щото са калпави. Помислих си колко
> неясни работи би могло да има занапред на
> снимките, та нека не избързваме с категоричното
> отрицание...
> Ама и Гето един фотграф... той да не се стресна,
> че снима чужда собственост??? В петък довтаса
> някакъв шеф и ни снима докато работим един покрив
> - абе стана ми неприятно, не че имам какво да
> крия, ама... Аз не бих разрешил да ми снимат
> строежа, че и да го одумват после. Затуй обещавам
> да си спестявам крайните оценки по тези снимки.


Абу,
Аз се изживявам като газда на обекта, така че никой нищо не смее да ми рече winking smiley Кокото до критиките гледайте да не ме обезкуражите съвсем :ami: че строежа едва започна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход