Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Комин от бетонови тела. Как да го довърша?

Публикувано от duffy 
Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
31-07-2008 - 12:13:37
Здравейте! Правя покрив на къща и стигнах и до комина. До сега е направен от бетонови тела, но не мога да преценя как да го продължа над покрива. Дайте идеи, моля!
Благодаря предварително!
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
31-07-2008 - 16:19:07
avatar
Коминни тела или тухли единички.....
Измазани естествено и така....Няма проблемация! :]

Чест и почитание
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
31-07-2008 - 17:07:20
Тъй като и аз се интересувах за комина над покрива ми предложиха следния вариант:
Зидане над покрива с коминни тела увиват се вата после мрежа прави се кофраж и се излива бетона като се декофрира се боядисва в бяло.Видях така изпълнени комини изглеждат перфектно.Плюс това отпада проблема с изпопадалата мазилка след време.
На мен идеята ми допадна много.Интересно е вие какво мислите за нея?
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
31-07-2008 - 19:09:32
Абе нещо бях дочул че имало и керамични коминни тела.
Някой знае ли повече подробности ?
И линк по възможност....
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
01-08-2008 - 07:39:57
avatar
Това с ватата не ми хареса особено....
Правих преди време една изолация на котел и върху тухлите увихме вата....При запалването и вдигането на температура тя почна да тлее и мирише ужасно.....
Свалих всичко,шпакловах със шамот - направих скари на 20 см от котела и облицовах с каменна вата....Те тогава стана чудесно....
Пешо, чувал съм за керамика при комините,ама не съм виждал....Отказаха ме и цените които ми казаха....Ще проуча обаче и пак ще пиша по темата.. winking smiley

Чест и почитание
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
01-08-2008 - 08:18:19
да сме виждали керамични виждали сме
състоят се от 2 елемента /керамично и бетонно тяло/, като м-у първия и втория се напъхва вата

само дето незнам къде се продават такива в бг.
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
01-08-2008 - 11:25:53
A коминните тела задължително ли се измазват отвътре или това важи само за тухлите ?
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
01-08-2008 - 21:48:24
avatar
Ако искаш да нямаш проблеми - измазвай! :]

Чест и почитание
Re: Комин от бетонови тела. Как да го довърша?
21-08-2008 - 17:14:47
Да се включа и аз.не разбирам, затова да попитам-като се прави комина от бетонни тела, трябва ли отвътре да се слага тръба(керамияна или неръждавейка) или си остават само телата(с измазване разбира се).И кое става по-добре- с бетонни тела или с единички?Благодаря предварително.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход