Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ! Теч от балкон

Публикувано от honeybee 
Abu
Re: Помощ! Теч от балкон
01-08-2008 - 19:04:24
Три неща не ми вдъхват особено доверие: холкерът над лепения камък, връзката между цокъла и теракота и за третото не съм сигурен правилно ли виждам - оттичането в улука. Фугите колкото и да ги гледаме, дефектите няма да проличат на снимка. Аз залагам на фугата под камъка, по картинка толкова... На живо човек може да види и друго.
Re: Помощ! Теч от балкон
01-08-2008 - 21:44:23
avatar
Абу - напълно съм съгласен с теб....
Има проблем главно по връзката цокъл - стена,има и пукнати плочки - мисля че е видно на последната снимка
Второ - имаме не особено добро оттичане,неправилно заустен парапет и холкера от външната страна не е добре изпипан....
Фугата е променила цвета си - басирам се че и оттам минава нещо....
По цокъла се виждат отвори -малки ,но все пак са такива....
Решението е да префугирате всичко и да видите как ще се държи всичко след това...
Искам да знам какъв тип хидроизолация е положена под плочките?
Това е от особена важност за мен ....
Мисля си и за друго решение ,но първо ми отговорете на въпроса! :]

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
01-08-2008 - 22:24:45
дали изобщо има хидро под плочките се питам аз... smoking smiley
как да е.. пукнати плочки се виждат.. и това оттичане... не изглежда добре winking smiley
Re: Помощ! Теч от балкон
03-08-2008 - 19:43:11
avatar
Калински - изглежда сега копаят за да я видят бе човек....! :} eye popping smiley

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
03-08-2008 - 21:16:24
Re: Помощ! Теч от балкон
05-08-2008 - 08:26:36
Да-а-а, идваше ми да покопая, за да видя точно каква е хидроизолацията, ама се спрях навреме smiling smiley Сега сериозно - наистина не зная каква е; знам, че има хидро- и топло (защото отдолу е спалня), но каква - не знам. Няма и кого да питам, защото "майсторите" отдавна са в чужбина или по дяволите, където многократно ги пращах.

Това, което смятате за пукната плочка, е от десена на плочката. Слава богу, плочките са здрави, което не може да се каже за фугите. Както и вие съветвате, казаха ми, че всичко трябва да се префугира, по възможност с Ардекс, а връзката между цокъла и теракотата да се изчисти добре и мине с полиуретаново лепило. После да се чака първия по-голям дъжд и така.

И на мен не ми харесва оттичането в улука. Идеята беше плочките да покрият металния кант на ръба, но не го направиха, после рязаха канта и направиха този улей, който се вижда. Правилно виждаш, Абу!

Имам още две снимки отдалеч, но пак не се вижда добре - трябва да се кача на покрива на съседите, май.

Е, това е засега. Благодаря ви за съпричастността и ще чакам още съвети.
Хубав ден ви желая,
Румяна
Re: Помощ! Теч от балкон
05-08-2008 - 08:42:35
avatar
Ако и това не свърши работа ще ви дам полиуретан и ще си намажете плочките отгоре.....Ще станат снежно бели и целия фасон ще се изгуби,но поне 10 години отдолу няма да тече. :]

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
05-08-2008 - 08:57:56
Това сериозно ли?
Re: Помощ! Теч от балкон
05-08-2008 - 15:12:39
avatar
Съвсем сериозно....
Разбира се ако не се оправи проблема.....
Ама тъй както е тръгнало чувствам ,че ще белее съвсем скоро....! :cry:

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
05-08-2008 - 20:50:15
Разбирам... Тук познавачите са заети да показват кой е по-по-най, т.е. да си ги мерят...знанията. Е, успех! А аз може и да кажа после какви съм ги натворила.

Чест и приятни занимания
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход