Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ! Теч от балкон

Публикувано от honeybee 
Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 08:09:11
Здравейте, знаещи и можещи smiling smiley Чета ви от няколко години, тихомълком и ви се радвам (и ядосвам понякога). Сега имам нужда от помощ:
Имам нова къща (от 2 г.). От терасата на третия етаж тече - в спалнята и банята на втория етаж и чак до хола на първия. Терасата е с хидроизолация и теракота. Ясно, че ще викам майстор, ама как да разбера читав ли ще е? Какво да го питам, за да знам дали да го изгоня с писъци преди да е почнал? За какви материали и действия да настоявам?
Знаех си, че това терасите са беля! От мазета се отървах, но от терасите не мога. А си имам двор - там седя, а на терасите само им хамалувам!
Ще съм безкрайно благодарна за съветите ви!
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 09:39:26
без да се погледне трудно може да се каже.... що не нащтракаш няколко снимчици терасата smiling smiley
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 09:59:26
Не ми беше хрумнало. Ще снимам довечера и утре ще постна. Благодаря!
Abu
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 15:07:36
Ако обичаш, снимай сифоните отблизо и без капачки (ако си със сифони де). Откога ти тече, от след зимата?
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 15:42:24
От есента... То не тече винаги - например сега при големите дъждове не тече, и зимата при снега и топенето не. Но миналата есен и пролетта - остави адски петна по стените!
Не съм със сифони. На втория етаж има сифони, но тук не. Има наклон към улуците. Ще снимам панорамно, дано дадете съвет.
Благодаря!
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 16:18:10
avatar
Знаех си че мога на някой да помогна....
Ще ви пиша по късно ,че току що се прибрах и съм труп.....
Имате елементарно решение,но моля и аз за снимки....
Снимайте и барбаканите и към стените ако може - ще ми е от полза... :]

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 18:46:31
sujalyavam za shlyokavicata - ne pisha ot moya computer! e, veliki ste, veche sum sigurna, che shte se spravya. Kakvo e "barbakan"? Ne se smejte! confused smiley
Abu
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 19:01:40
Тя думата е смешна, не незнанието... Това е "чучурът", през който водата изтича през борда на терасата. Ама ти сигурно и борд нямаш, значи нямаш и барбакан. Ще изчакаме снимките да не гадаем повече...
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 19:42:34
avatar
clap: :ami: :ami: :loveu:

Чест и почитание
Re: Помощ! Теч от балкон
30-07-2008 - 19:43:31
avatar
Вече съм на линия - давайте да я мятаме....
Днес цял ден това правя така че съм загрял.... :}

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход