Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
10-02-2009 - 18:34:33
Е..не знам какви планове има и как е смятана системата като разход и т.н.Човека каза само,че с пелети му идвало доста по-скъпо.Не знам и с какво е бил преди това...спомена нещо за въглища,ама...я си представи,че е бил с някой скъп пиролизен котел...като нищо може да няма сметка в пелетите...smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-02-2009 - 10:51:52
едва ли ако има пиролизен котел(добре работещ)ще го замени с каквото и да било друго отопление....Ама пиролзен котел в заведение...?Малко трудно.Ама в крайна сметка какво не му харесва на пелетите.....по-добра цена за отопление на заведение от 100 м.кв. няма да получи с нищо др.освен ако не краде ток...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-02-2009 - 13:17:01
Благодаря на ЛЕн за мнението,
но мисля, че темата се разводнява, нека работим с преки наблюдения и реални данни за конкретни модели, респ.марки. Онзи ден се поинтересувах за котле на пелети от прехвалената марка VIESMANN 21 kw. От представителството им в БГ ми обявиха цена БЕЗ ДДС само за котлето 10 400 EUR !!! Сигурен съм че котлето е добро, но е надценено и то много. Мисля че в Германия дори цената е по добра.Някой спомена за котлетата на ВИМАР-сайта им е слаб *write*

Всички търсим истината!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-02-2009 - 16:22:58
така са цените при VIESSNANN.Това е Мерцедеса.....но за тези киловати не си заслужава...вижте тук.....[www.bgtherm.net].Има избор и цени които си заслужават....но трябва да се знае какво се иска.Същите мощности се постигат и с камина на пелети(до 21+2kw).При камините разхода на гориво е по-малък поради коструктивността на топлообменника и поради това че горелките принципно издухват леките пелети(полу изгорелите)в които има още киловати енергия.....
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 00:01:13
Rali, както по рано бях написал камина или котел на италиански производители струват на половина ( 10 000лева) те по нищо не отстъпват. Затова продължавай да търсиш.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 00:20:21
al dal, обикновено даваш добри мнения но с последното не сам съгласен, не бива да се препоръчват котли с пeлетни горелки монтирани на котли за твърдо гориво тъй като КПД им намалява и разхода става страшен.
На мой приятел една българска фирма ( да не и казвам името ) монтира горелка на пелети на котел за твърдо гориво разхода и е доста висок . А това което видях на линка е точно това.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 12:38:51
Още нещо да попитам специалистите: освен КПД, разход итн, трябва ли самото котле
да е с възможност за пълно изстиване между два работни периода.??Т.е какъвто ще бъде и моя случай-къщата може би няма да се обитава непрекъснато, ...пък знам ли. Някои фирми включват тази характеристика в рекламата си! Явно е важно?
*write*

Всички търсим истината!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 12:51:09
len-не пропоръчвам на котел за дърва и въглища да се приспособява горелка на пелети(никъде не съм го казал). това е опция която позволява да си задържиш стария котел ,ако искаш някога да се върнеш към старото гориво.Котлите на пелети са си котли на пелети-в тях не можеш да гориш друго.Те са с вградената електроника,защити,различен димоход,опциите за почистване и т.н.....Нямат нужда от толкова голяма горивна камера....Поставянето на горелки е малко....побългаряване.Това на линка си е пелетен котел(не гледаЙ всичките,а само пелетния)
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 17:27:24
Само за протокола искам да кажа, че има котел Атмос, на който се закача пелетна горелка и може едновременно да изгаря дърва и пелети. Котела е пиролизен трикамерен.
Монтирането на пелетна горелка наистина позволява запазването на стария котел за да имаш избор между видовете горива ( дърва, въглища, пелети), необходимо е демонтаж на горелката. Мисля че монтирането на горелката не е побългаряване, защото на пазара има и италиянски горелки, сигурно те поиталянчват :]
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-02-2009 - 23:41:26
rickk, да има и италиански но те не се монтират на котли за дърва и въглща а на котли предназначени за течни горива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход