Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-02-2009 - 09:56:37
Залога на истината е сега - моля кажи модела на печката , киловатите и заведението горе доло колко кварата е .
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-02-2009 - 11:48:27
Марката не знам... 15 киловата...към нея са вързани два много дълги радиатора.Печката си е с електронно управление,терморегулатор,дистанционно,Вграден резервоар за пелетите и система за подаване вградена в самата печка.Заведението...грубо 100 квадрата.В най-студените дни човека каза,че е давала разход над 3 килограма пелети на час.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-02-2009 - 17:30:21
salvador-ти май нещо не си наясно какво си видял.15 кг.пелети струват 4 лв..... *huh*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-02-2009 - 18:58:40
Това ми каза човека...15 до 20 лева за 24 часа според температурта.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
07-02-2009 - 20:05:16
Salvador, кажи поне марката, защото има разлика. Това е като автомобилите има Лада, Дачия на които разхода се различава от Volkswagen, Audi, Toyota.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
07-02-2009 - 21:30:57
Ще видя марката като ида пак там...Въобще не я и погледнах.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
08-02-2009 - 13:13:03
Дали има по-противоречива тема във форума , освен тази за прогнозните цени на имотите !?
Най-полезно ми се струва да се публикуват истински данни от ползващи такъв или друг вид отопление .
Салвадор , защо собственика на заведението е казал , че ще маха тая глупост ? За да мъкне дърва през главите на хората или вече се е напечелил и минава , на друг вид гориво ?
За мен най-удачен и гъвкав вариант е котел и сменяеми горелки ! Като е конюнктура , да е конюнктура . Пелетна горелка , дърва , въглища , чипс , течни горива и т.н. В крайна сметка не се знае какво би изпаднало на изгодна цена !?
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
08-02-2009 - 16:52:26
Много е възможно наиситна да има голяма разлика между "печка" и "печка"...нищо,че и двете са на пелети.Тая,въпреки компютърното управление,дистанционното и т.н. си изглеждаше доста недодялана и предполагам,че не е много висок касл.Скъпите може да са по-читави,както при котлите на въглища...разлика между евтин и скъп котел е от земята до небето.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
09-02-2009 - 09:39:13
може и да има разлика но нее толкова очевадна както излиза според теб-все пак това е нов тип гориво и съоръженията не се правят по ръчен труд както някога се правеха котлите.Пак ти казвам(личен опит)до сега-тази зима с 16 kw.печка ,отоплявам 100 м.кв.+120 л.бойлер съм изгорял по-малко от 3 тона(около 2-2,3т.)пелети.1050 кг(евро пале)струва 280 лв.Заниманието ми на ден е 5 мин.и един път в седмицата 10(когато изхвърлям натрупалата с в пепелника пепел и почиствам малко саждите от водната риза).Това е.Не мога да си представя за сега да сменя горивото-дори и газта незнам да ли ще ми се" върже"финансово и+емоционално по-добре :]
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
09-02-2009 - 11:53:22
salvador една сметка ти е точна-3 кг. на час=15 kw. Съвсем нормално за заведение.Един чувал от 15 кг.=5 часа=4 лв.......за 20 часа =4чувала=16 лв,нека са 20 лв.(60 кг.пелети дават около 300 kw.)......това е сметката,ако е на ток за 300 kw.x 0.15 ст. средно=45лв..Тоя ресторантьор какво иска само да прибира без да дава.....е не става Бате....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход