Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 18:27:56
А някой има ли преки наблюдения от чугуненото котле на пелети СИМЕ, подолу е линка [www.thermodesigntotal.com]
Благодаря предварително *write*

Всички търсим истината!
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 22:41:12
Rali, това е котел за твърдо гориво пригоден за изгаряне на пелети. Гледал сам доста които са за пелети. При този по това което съм чел разхода е много висок.
Надявам се да сам ти полезен.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 23:12:11
Прави ми впечатление че във форумите за отопление хора се интересуват от котли и по въпросите на някои съм забелязал че нямат опит с печки на твърдо гориво....т.е. търсят прилика и начина на експлоатацията с електрически или газови системи.....
Аз като обяснявам за котли най ме разбират по-стари хора или такива дето са много на ТИ с кюмбетата......
Ако човек има опит , мойе да използва дори и недостатъците на отоплението с твърдо гориво (пред газово например) в негова полза.....
Аз от личен опит казвам че докато не си сложих котле не знаех колко е ефективно и лесно е да се експлоатира......
Въпроси от рода на "Ама колко ще ми гори?" , не мисля че някой може да даде смислен и задоволителен отговор на който и да е.......
То е като при колите......на един и същ модел разхода може да е 6 или 16 литра/100км
А причините-1000......
Бих споделил отит със всеки ни по конкретен проблем....
smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 23:13:52
avatar
.... Хм... Не знаех, че има първична и вторична влага в дървесината.....

Освен това 25% си е "мокро дърво" и си прави бая пепел и ниско КПД

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 23:27:58
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> .... Хм... Не знаех, че има първична и вторична
> влага в дървесината.....
>
> Освен това 25% си е "мокро дърво" и си прави бая
> пепел и ниско КПД
>
>

Да не би да се има предвид клетъчната вода за първична влага/органично свързаната клетъчна вода/а под вторична да се разбира водата от атмосферата.Хубавото на мокрото дърво е,че гори по-дълго време,а това за някои кюмбета е положителна страна!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-02-2009 - 23:32:52
Покрай сухото гори и мокрото!! *drink1*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
04-02-2009 - 00:16:42
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Покрай сухото гори и мокрото!!


Това е абсолютен постулат! Ако го отнесем към последните няколко теми, бихме определили ,че пелетите са от сено и горят сухи и мокри,но ако са мокри и не са още станали пелети ,няма да ги яде магарето,но ако ги яде произвежда пелети ,които горят и мокри и сухи.Магарешките пелети имат най-високото КПД ,поради характера на двойната употреба-първо произвеждат магарешка сила/конска сила/и после топлинна енергия/киловати/ *drunk*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
04-02-2009 - 12:09:32
n.nikoloff-има такава влага и за да е по точно прочети това което ти пише ФЛО.Точно за тази говрим. А влагата(до 25%) е необходима при пиролизните котли за да се получи процеса на пиролизна ферментация на дървото(през втората световна война ,руснаците са карали така камионите и системата в която са горяли дървата до скора се наричаше "газ-генератор" .Сиреч-при пиролизните котли не гори дървото, а газа който се отдела от тази ферментация.При обикновените котли този газ излиза през комина.При пиролизните котли това което излиза през комина не се вижда като пушек,а просо мараня.От там и пиролиз.котли са толкова икономични.Като казвам 25% влага това е максимума от гледна точка на това,че в БГ не можеш да чакаш дървата 2-3 год. да съхнат за да са с 10-15 % влажност.С по-мокри дърва(25%)се получава налеп по стените на котела,което си е чиста проба катран(някога така са го извличали).Ако няма влага ,няма и пиролизен газ-това значи че с брикети(влага почти =0) не работят пиролизните котли ,като такива.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-02-2009 - 23:40:04
Едно питане: камина с водна риза удачно ли е да работи и с въглища ? sad smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-02-2009 - 00:04:46
За пръв път видях работеща печка с пелети сега при последните студове.В едно заведение.Допотопна работа...котел за пелети,водна риза и два радиатора.Резервоара за пелетите е вграден в самата печка.
Питах собственика...каза,че за другата година я изхвърля тая глупост.7-8 килограма пелети за денонощие е разхода или грубо към 20 лева за 24 часа работа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход