Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
09-01-2009 - 11:28:26
тогавва хайде тези които имат камини и опит да споделчт тук *bow*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
09-01-2009 - 11:56:59
wiwawi Написал:

>
> E колега сподели твоята камина каква е колко
> радиятора захранва кол. kw. е пък и ако пратиш и
> некоя снимчица вс. ще е супер да споделиш с нас.
> че като гледам тая газ и тоя ток не знам до къде
> ще стигнем.

горелка GP-20 на Ерато.
Котле Junkers

Това е... 300 м2 отопляема площ.

Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
10-01-2009 - 12:27:54
колега ,хвани начало на форума....няма нужда да се повтаряме.Изписахме много...А ако имаш конкретни въпроси питай..
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
10-01-2009 - 12:50:52
zestate как с 20 кв мощност се отопляват 300 кв метра. На мен защо за 380 ми дават 50 киловата. Имам голямо желание за пелети но се притеснявам да не излезе както на ток отоплението.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
14-01-2009 - 22:11:49
да изчел съм каквото трябва но инфото е постно . по горе разбрах че от тази тема се сдобиха нови двама собственици на пелетни камини е нека да споделят каква е консумацията на пелети по колко горят на час и какви помещения топлят. sad smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
15-01-2009 - 11:14:46
сметка точна не може да се направи......но за да се отопля(100 кв.м.+ 120 л.бойлер)не можах да изгоря 2 чувала(8лв.) на ден в най-студените дни(-10 гр.)като се има в предвид че изолацията и дограмата ми са със забележки!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
15-01-2009 - 20:50:18
Ето и тук го пускам това сайтче - [www.ahira.eu]
Над 2 пъти по-калорични от дървата били !?
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
16-01-2009 - 00:28:33
Има европейски стандарт за пелетите. Най-важния показател е, че влажността им трябва да е под 10%, за да мгат да изгарят без остатък и пушеци!
Когато купувате пелети от БГ производители се интересувайте за този показател.
Сушлните при производството им са доста енергоемки и това затруднява БГ производителите да постигнат стандарта.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
16-01-2009 - 01:09:02
Quote

Над 2 пъти по-калорични от дървата били !?

И над двойно по-скъпи и некачествени...... *stop*
Голямо хвалене ги хвалите.
Ето и едно мнение на пострадал от друг форум :

Quote

Аз лично се отоплявам с камина на пелети и съм общо взето доста недоволен. Именно затова пускам темата за да се ориентирам към по - евтин и по - сигурен начин на отопление.
Пелетната ми камина е доста слабичка, много харчи, иска доста грижи, а и качествени пелети почти не се намират. Цената на пелетите в момента е около 400 лева на тон и продължава да расте. Харча по над тон на месец а реално отоплявам не повече от 50 квадрата. Водата стои на 50° и ако усиля малко разхода се утроява. Задръства се от некачествени пелети и трябва ежедневно основно почистване, пепелта е ужасна, хвърчи навсякъде и цапа адски много.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
16-01-2009 - 08:44:20
Как постигам отопление на 300 м2 с 20 кВ? На всеки етаж от къщата (3 на брой) имам температурен датчик + магнитен вентил. Датчика дава възможността да се задава по часови зони жената топлина. Например дневния тракт е програмиран на 21 градуса от 6 и половина до 11 вечерта, спалните са на 21 градуса от 19 до 24 часа, а после на 18 (което е и здравословната температура за сън).
Относно пелетите - при мен отидоха 600 лева за периода от 15. 12 до 15.01, в най студените дни. Не сме се лишавали и за секунда от топлина. В тези пари влиза и топлата вода, защото май не ми работи бойлера на ток в момента.
За пелетните камини: от фирмата която ми правиха инсталацията ми казаха - забрави за тях. И точно това което колегата каза по - горе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход