Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-12-2008 - 09:56:50
Да разбрах. Мерси
Обаче като пействаш трябва да махнеш http// което е сложено там щото се дублират и става мазало....

*drunk*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-12-2008 - 14:44:09
*ok*
Хайде сега давай сниmчиците smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-12-2008 - 14:54:15
gala01-не виждам на твоята печка UPS( нее ли необходим за отвеждане на газовете поне след спиране на тока-нали изхвърлянето им е принудително).
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-12-2008 - 19:13:49
И аз не съм запознат с тези печки , при спиране на тока би трябвало да има юпс и за помпата или печката гаси пламъка моментално . *book*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
08-12-2008 - 10:46:35
Тук проблема нее за помпата ,защото печката би трябвало да спре горенето-спира подаването на пелети и обдухването им,но в горивната камера остава част от изгорелите газове защото няма какво да ги изведе(спира винтилатора)и започва да пуши от всякъде.Тук трябва синосуидален UPS защото има променлива консумация на ток от печката......поне 160 ватов...?
*huh*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
08-12-2008 - 17:19:06
Да има всякакви мощности юпиеси от 150 до ....... скоро на един клиент за котел Атмос и 3 вентил конвектора му слагах 600 ватов . Значи и за такава печка може да се сложи юпс който да захранва при нужда -вентилатора , помпата и подаването на пелети .
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-12-2008 - 00:09:58
al dal, като спре тока нищо не става, не е необходимо нищо друго.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-12-2008 - 11:57:37
Zdraveite
аз съм нов в форума ,но и мен живо ме интересува тези камини на пелети.Решил съм за догодина да сложа и аз такава .набелязал съм и марката тя е българска и като гледам не отстъпва по нищо на вносните.
Искам да се обърна към Галка за повече инфо за камината -Колко киловата е? Колко радиатора захранва? Дали има подвързан бойлер към нея? *sos* :ami:
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
29-12-2008 - 20:55:26
Как сте с отоплението , при мен е минус 5 градуса вън , без изолация съм и се усеща малко спад във вътрешната температура в стаите уж печката гори .Как е при вас , леко се вдигна и разхода на дърва с 1 бака на ден повече. :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-29 20:56 от filmatoplo.
LKK
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
29-12-2008 - 22:16:48
И при мен е около минус 5, а вътре е 22-23. Топли се от ТЕЦ за сметка на вертикалните щтрангове, лирата в банята и 8 ребра в кухнята. Преди да сложа топлоизолацията и да сменя дограмата при сходни условия пусках още 32 ребра.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход