Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

EPS или каменна вата ?

Публикувано от Petar 
Re: EPS или каменна вата ?
30-07-2008 - 23:21:22
Еми, щом си ги харесваш - сполай ти.
Аз ГК не слагам.

Гето - аз обмислям и друг вариант, тъй като стените ми са готови вече.
Вместо финиш имам идея да направя втора външна стена стена с 11.5см тухли Поротерм ( р-ри 50/25) дето ги дават преградни стени вътре.
Много сам доволен от тях, става право и хубаво. Ама сега съм замислил да ги курдисам отвън на 8см от сегашния зид, а пък по-средата да напъхам ватата.

Само че тоя вариант е приложим само за 1 етаж, по-нависоко-няма как.

Другото което ме притеснява е как ще стане връзката мезду 2-та зида confused smiley
Не че е задължителна, ама нека да има стабилност тая стеничка че е тънка.
Може би с арматурки някакви, ама колко, на какво разстояние.....

Гоголе помагай, нали си нашия Google.

Така ще ми излезе най-евтино май. Един м2 такава стена е около 20 лв.
После следва тънка замазка и хидроизолационна боя и готово.
Естествено ватата ще си има и хидроизолационно/паропропускливо фолио та да не се прецака, ама за сметка на това мога да сложа и по-нисък клас вата с по-малка плътност и съответно и по-малка цена.

Другото което се питам е дали да оставам да кажем 2 цм въздушна междина за вентилация на ватата или направо да я редя платно между 2-те стени. confused smiley

Re: EPS или каменна вата ?
30-07-2008 - 23:26:42
Petar,това нещо съм го виждал, само че двете стени са газобетон.И си прав за арматурките,така го правят,но като не съм запознат надълбоко с технологията не мога много да помогна...
Re: EPS или каменна вата ?
30-07-2008 - 23:31:15
на метална конструкция
Re: EPS или каменна вата ?
30-07-2008 - 23:35:37
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 00:28:55
Петре, това което замисляш с 2-ра стена и вата м/у тях е от доброто най-доброто clap: нали империалистите плащат winking smiley Не прости ми не мога да разбера що за финиш ще са тези Поротерм?

Аз съм още далеч от тази работа, но също замислям 2-ра стена с изолация помежду им, но от вътрешната страна с най-прости тухли единички които ще са моят финиш в някои от помещениятаsmiling smiley

Иначе аз също съм против гипс-картона, но това с лепенето директно за стената е лоша практика.
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 00:36:17
Гето какво ще държи вътрешната стена от единички, все пак в БГ етажите са доста по-високи от тука???
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 00:37:34
Quote

също замислям 2-ра стена с изолация помежду им, но от вътрешната страна

А защо трябва да губиш поне 20см от чистото си пространство вътре ?
Не е логично.....освен ако не си го съобразил при проекта
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 00:39:02
А и термомостовете така ти остават.
Или и отвън смяташ допълнителна изолация да слагаш ?
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 04:23:37
Спомняш ли си че проекта ми е за Възрожденска къща, та ето я и моята идея: в/у фасадата правя дървена скара с размера на минералната вата, праскам вътре тези дюшечета, опаковам с наелон и обшивам с дърво, това е частично само за 2-ри етаж. За 1-я прегръщам твоята идея за Поротерм 38smiling smiley Сутерена вътрешно с вата и гипс-картон, от вън онзи водоустойчивият стиропор.
Какво мислиш?
Re: EPS или каменна вата ?
31-07-2008 - 07:11:29
avatar
Това ще си е супер гъзарско хора.....
Но ако смятате това да го изпълните - дали проекта е съгласуван с това-щото натоварванията стават други?!Видях подобно изпълнение с пяна между зидовете и не мога да кажа че ми хареса особено,а с ЕПС ще е почти същото.....
Само цената ще е висока,ефекта ще е почти еднакъв като фасада- така мисля аз.....
Освен автентичност какво друго се търси? Много ще се оскъпи - това мазилк и лепила и тухли - всичко по две....?Що не увеличиш тогава ширината на използваните тухли - ако е Поротерм с обикновена изолацийка отгоре?

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход