Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

EPS или каменна вата ?

Публикувано от Petar 
A40
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 19:39:18
няма и съмнение че материалите на гогол са най-добри,на него даже и почерка му е най-хубав :} не ми се захващата тема за мерене на качество и пишки защото само ще спамим темата,а ми се струва интересна и полезна.за сведение 90% от лепилата на хенкел се правят в мировяне,не в румъния.но да ви подсетя че кока-кола се прави в костинброд,хайнекен в стара загора,но за да разрешат това някои световни концерни са поставили много високи изисквания които да се покриват(те продават продуктите си благодарение на имиджа си,и е абсурдно да го рискуват).та да помоля колегата(за който имах добро мнение) да се съсредоточим върху въпроса EPS или каменна вата ? а не да марим пишки и да спамим
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 19:43:40
Quote

Естетиката на сайдинга си е въпрос на вкус, но като система за топлоизолация и финиш си е върха

Виж с това съм съгласен. Ама казах сайдинг не и не. Аз имам къща, не вила.
Дай разумна идея (да кажем до 30лв/м2) за надежден финиш на вентилирана система и ведага ще ти я захапя.
Другото е лесно отзад - найлон-вата-пак фолио (паропропускливо) преди въздушната междина.
Финиша е това дето ме затруднява. По евтините варианти (ОСБ-3, ГФазер) нещо не ми вдъхват доверие за отвън, колкото и да са защитени от мазилки и ХИ дори.
А пък за надеждните дето знам - с клинкер или Аквамат не падат под 80-100 лв/м2 за м2 само материалите.
Затова си мисля че от икономическа гледна точка контактната система няма алтернатива.
Та Любо - чакам идея :!:

ПС Не съм от групата на "дишащите през стените"
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 19:51:32
avatar
А40,не се познаваме,навярно не си и използвал материалите ми а изказваш мнение за тях....
За твое сведение работил съм изцяло с Хенкел над 3 години и не казвам ,че е лош..!!!
Но нека кажем и за тия системи които не са толкова широко известни,а наистина дават добри и сигурни резултати....
Сега с това работя,това ме кефи и познавам най добре - лошо ли е да кажеш истината и да предложиш своята си система и умения?
Не меря половите си атрибути - мисля че няма нужда - жена ми няма претенции поне....
Мировяне или Румъния това няма значение- важното е да не побългаряваме всичко....А точно това става за жалост....
Нима си на мнение ,че произвежданите в БГ и Румънско са еднакви по качества с оригиналите?
Там ти е грешката - тук имиджа няма никакво значение - важно е мисленето и вдъхновението ,а ние просто си ги нямаме.....
За жалост! moody smiley: :!: :] :cry:

Чест и почитание
A40
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 20:04:25
колега не съм ползвал не само твойте,ами никакви материали-с две леви ръце съм.не казвам нищо за материали за които нямам инфо,но просто не съм съгласен че продукти призведени в БГ нестават поради много причини:аз съм българин и мога да кажа че съм много добър в това което върша,ти си българин и казваш твои клиенти те препоръчват защото са останали доволни,защо мислиш тогава че в германия могат да забъркат по-добре съставките на едно лепило(можеш да си сигурен че съставките са абсолютно еднакви с изключение на пясъка-него няма кой да го мъкне от немско,но като съотношение е същото) отколкото хората които работят в миривяне
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 22:09:29
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
Ама казах сайдинг не и
> не. Аз имам къща, не вила.
Тя малко става "Хем това в онова, хем душата в рая" smiling smiley
По евтините
> варианти (ОСБ-3, ГФазер) нещо не ми вдъхват
> доверие за отвън, колкото и да са защитени от
> мазилки и ХИ дори.
Също, но е съм ги отхвърлил напълно като вариант.
> А пък за надеждните дето знам - с клинкер или
> Аквамат не падат под 80-100 лв/м2 за м2 само
> материалите.
Тез не си ги спомням. Скъпи бяха и сайдинга "започна да ме устройва".
Гледал ли си Бетопан и евентуално тези "дървесно-циментови панели" на колегата, който се появи в темата за Сгл. къщи: bgvillas.net

> ПС Не съм от групата на "дишащите през стените" smiling smiley smiling smiley clap: clap:
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 23:28:24
Любо, знаех си аз че ще дадеш някоя добра идея. clap:
Определено захапах за тоя Бетопан, изглежда перспективен за целта, а и цената му е приемлива , 21-25лв/м2 за 12мм циментборд.
Ще задълбая и при bgvillas, поне са по-близо до Варна, техните плоскости са по-дебелки 3,5см.

Gogol-eee : колко я даваш тази ХИ боя дето спомена? На кг и на м2 моля според разхода. И имаш ли хубава цветова гама ?

За любопитните за тези плоскости Бетопан ето наготово 2-3 линка :

[www.rivagips.com]
[www.rivagips.com]
[www.rivagips.com]
Re: EPS или каменна вата ?
28-07-2008 - 00:00:49
Въпрос от мен...Какво ще кажете за изпълнението на външна стена по системата:газобетон-каменна вата-газобетон?Срещал съм го доста често в Англия при ново строителство на къщи.Зидат двете стени от газобетон и след това или по време на полагат каменна вата.Просто ей така,редят си панелите вата между двете стени confused smiley
Re: EPS или каменна вата ?
28-07-2008 - 07:35:37
avatar
Привет!
Работим по Спирит каталог за боите така ,че има достатъчно нюанси......
Боядисване на фасади с хидроизолационна еластична боя
НЕОБХОДИМИ МАТЕРИАЛИ
СЪОТВЕТНО ТЕХНИЧЕСКО РЕШЕНИЕ
FLEXCOATХидроизолационна еластична боя
FLEX-PRIMERВисококачествен акрилатен грунд
DUROCRETПолимерна циментова замазка
UNICRETГотова циментова смес за мазилки и зидарии
UNICRET-FASTБързовтвърдяваща се бяла мазилка
PLANFIXПолимерна циментова шпакловка
PLANFIX-FINEОсобено фина полимерна циментова шпакловка
ISOMASTIC-AЕластичен акрилатен мастик


I. СЪЩНОСТ НА ПРОБЛЕМА - ИЗИСКВАНИЯ


Проблемът с влагата причинена от дъжд по външните стение е от голямо значение особено ако липсва хидроизолационна мазилка или е положена боя с много лошо качество. Проблемът е по-сериозен за стени със северно изложение, с пукнатини или ако се намират близо до море.

Тези проблеми могат да бъдат решени лесно и ефиктивно и на по-късен етап,когато стените са боядисани.

Боята трябва да бъде хидроизолираща, силна, еластична и с висока устойчивост на вредното влияние на климатините условия.




II. РЕШЕНИЕ


FLEXCOAT е идеано решение за боядисани стени като ги хидроизолира и те могат лесно да се почисват. Това е висококачествена, високоеластична боя с еластмерни смоли. Тя осигурява:

Цялостна хидроизолация на стените срещу дъжд.

Висока еластичност и способност да покрива напукани повърхности.

Паропропусклива, позволява на повърхвостта да диша.

Осигурявя силна възка с основата и отлично покритие .

Отлична възможност за почистване с вода.

Естетичен резултат.

FLEXCOAT е подходящ за вътрешно или външно полагане, върху нови или стари повърхности, върху всички строителни материали, мазилки, открит бетон, тухли, гипс и др.



III. ПОЛАГАНЕ


Подготовка на основата

Основата, която ще се боядисва трябва да бъде суха и почистена от всякакъв вид кал, прах, остатъчни материали и др.

Ако има нужда от някакви поправки или корекции по мазилката, тя трябва да се поправи с DUROCRET полимерно модифицирана циментова замазка, с UNICRET варо-циментова замазка или с UNICRET-FAST бързовтвърдяваща вароциментова замазка.

Несъвършенства на изложения бетон трябва да бъдат поправени с полимерно-модифицираните шпакловки PLANFIX или PLANFIX-FINE.

Пукнатини или фуги трябва да се разширят до около 3 mm преди да бъдат запълнени с ISOMASTIC-A еластична акрилна запечатка.

След това повърхността се грундира с FLEX-PRIMER акрилен грунд. Особено там, където измазаната повърхност може да бъде протрита, FLEX-PRIMER я стабилизира.
FLEX-PRIMER разход: 100-200 g/m2, в зависимост от абсорбциата на основата.

След като веднъж грундът е изсъхнал напълно, следва полагането на FLEXCOAT.



Полагане на FLEXCOAT
FLEXCOAT се разбърква добре преди употреба. Той маже да се полага неразреден или разреден с 5% вода. FLEXCOAT се полага на 2 слоя с четка, валяк или спрей. Вторият слой се полага след като първият е напълно изсъхнал.
Покриваемост: 8-10 m2/lit за слой.

Там където има големи пукнатини по повърхността на стената, FLEXCOAT мембраната може да се подсили с около 100 cm широк полиестерен плат. В този случай, един слой FLEXCOAT се полага на ширината на подсилващия материал, и докато е все още мокър полиестерният плат се полага. Процедурата се повтаря върху цялата повърхност. След като веднъж целият подсилващ материал е поставен се нанасят 2 допълнителни слоя FLEXCOAT върху цялата повърхност. Вторият слой се полага след като първият е напълно изсъхнал.
Покритие: 1-1,5 m2/lit като цяло.

Това е техническото описание и изпълнение :]

Чест и почитание
Re: EPS или каменна вата ?
28-07-2008 - 07:42:41
avatar
Ми кво да кажа на А40 - то едно лепило 70% си е пясък, а тук ние нямаме добър....
За внос и дума не става - хората надолу от нас /към Бургас/ още строят с морски пясък за икономии , а какво ли остава да правиш лепила....
То затова си и направиха завод в БГ - щото хем им е евтино ,хем замениха калпавата продукция идваща от Румъния....
Въпроса не е там дали си родолюбец,българин или какъвто щеш - въпроса е да бъдем коректни и точни.... :]

Чест и почитание
Re: EPS или каменна вата ?
28-07-2008 - 13:27:56
Вентилируема фасада за по-малко от 30 лв/м2 за финиш малко трудно или с много компромиси! Най-евтино: Аква панел - полимерна /не циментова/ шпакловка/армировка и какъвто и да е финиш /мазилка, боя и т.н./ Отива малко над 45 лв/м2.
Към колегата от Хенкел - от кога имате разработена топлоизолационна система, особенно такава с минерална вата или защо пък да не се пробвате и на този пазар??? Така и така почти никой не разбира за какво става дума и всеки си ползва каквото му дойде, стига да е по-евтино.
Не знам защо тук някои подценяват дишането на стените. Митералните системи са с най-добра и то в пъти паропропускливост. Това е може би единственото им стойностно предимство. За останалите съм готов да споря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход