Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

EPS или каменна вата ?

Публикувано от Petar 
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 14:12:52
gogol Написал:
-------------------------------------------------------

> За ваше сведение - лепилата на Хенкел се
> произвеждат на 90 % в Румъния и откакто е така не
> бих казал че ни бият по резултати....

А от скоро и в София - с. Мировяне, при "чичовото". smiling smiley
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 14:32:29
Гоголе съгласен съм, ватата само на гребен. А за шпакловането, хубаво е да се измаже първо самата вата, ако майстора е крайно схванат в ръцете, иначе може направо с мрежата, стига ватата да не е със скапана плътност. Правили сме изолация така и не става крива. А за да няма вдлъбнатини просто майстора да не бие тупаници по стената и няма проблем. Само гледай да не я оставяш задълго без шпакловка, че един дъжд те прави див и щастлив smiling smiley . Успех с изолирването.
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 15:09:20
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Калински, останал си с погрешно впечатление.
> Тавана си например съм го изолирал вече (плочата)
> с ХПС.
> Нямам нищо против ЕПС и ХПС. Въпроса е кое -къде,
> колко, как и защо.
> Прозорци и цокли се изолират с ХПС. Стени (външни)
> с ЕПС (поне 20кг/м3) или каменна вата (над
> 130кг/м3).
> Това е моето разбиране


на панелка външно епс... ефекта е минимален smiling smiley особено ако сложиж някви си 4-5 см smiling smiley
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 15:23:36
Quote

на панелка външно епс... ефекта е минимален особено ако сложиш някви си 4-5 см

Съгласен съм - минималното за мене е 7-8 см ЕПС или вата, може и 6 см ако са ония графитените стиропори.
От друга страна пък 9-10 см и нагоре по фасада вече е "изхвърляне" за нашите си БГ условия.
Казах за фасада, за таван вече работата е друга.....


ГОГОЛЕ - ти си ни спеца по хидроизолациите. Витае ми една мисъл в главата...

Никой не споменава никъде за някаква хидроизолация на тази вата при полагането и по контактен способ.
Съмнява ме лепилото за шпакловка да е достатъчно водоотблъскващо.
А как ти се струва система която да включва след шпакловката с мрежа вместо мазилка някаква хидроизолация и най-накрая силиконова боя ? confused smiley

Ще си паснат ли ?


Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 17:08:25
avatar
Привет!
Имаме хидроизолационна боя Флекскоут - елеминира полагането на отделна система за хидроизолация....
Иначе няма проблемация,ама не обещавам ,че системката ще е от най евтините.... :] eye popping smiley
Има и лепила които ще ви свършат работа в случая - вижте в нашият сайт лепилата за камък АК Флукс,Ак Стоун - мога да ви кажа че в пъти предхождат тези на Хенкел ....
Ние произвеждаме голяма гама специфични лепила - опитайте ги и тогава ще спорим по темата....
Минете ватата на гребен и след това положете мрежата и загладете - няма да побългаряваме и тая технология бе хора....! :cry:

Чест и почитание
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 17:21:43
kalinski Написал:
-------------------------------------------------------
> на панелка външно епс... ефекта е минимален
> особено ако сложиж някви си 4-5 см

Аз пък НЕ съм съгласен с това "произволно" мнение.
Кажи ми какъв точно е панела (не ми се рови сега) - дебелина и бетон (че имаше различни) и ще ти кажа точно. И без сметки, обаче, хващам бас, че с 4-5см. произволна топлоизолация, ще имаш подобрение на К (U) в ПЪТИ.

Petar,
На теб да ти напомням ли, че всичките тези хидроизолации и пр. отвън на ватата требва да са т.нар. "дишащи"? Допускам, че в сериозните системи всичко това е педвидено, а и откъм хидроизолация ватата не променя особено нещата спрямо елементарната мазилка, примерно.

Абе, я като съм се включил - какво толкова и харесвате на тази вата за фасада с контактен монтаж. Освен противопожарните свойства, евентуална дълговечност (недоказано) и шумоизлиращи свойства, няма нищо по-супер в нея, спрямо останалите топлоизолации, даже обратното. Силата и е именно при вентилираните фасади и сайдинг.
Обсъжданото тук ми се струва "самоцелно" мероприятие, с множество потенциални проблеми.
Неслучайно - не се прави често, и обратното - практически винаги при вент. фасади.
Като искаш да си "екзотичен", надухай си полиуретан - не иска изравняване и лепила под него, а отгоре все едно е проблемно. Поне има най-добра ламбда, а и ценово, допускам, по-ще се върже.

Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 17:48:38
Quote

Абе, я като съм се включил - какво толкова и харесвате на тази вата за фасада с контактен монтаж. Освен противопожарните свойства, евентуална дълговечност (недоказано) и шумоизлиращи свойства, няма нищо по-супер в нея, спрямо останалите топлоизолации

Ми че малко ли е бе Любо ?
Ама май и ти забрави за "дишането"....smiling smiley

Не си ли заслужава да се дадат 15-20 лв отгоре ? Аз мисля че да.
Още повече че при мене от 200м2 подлежащи на изолация само 55-60м2 са на височина по-голяма от 3.20, тоест няма нужда и от скелета и майстори ако мога да се справя сам.

А относно вентилираните системи за фасади - абе много са скъпи финишите бе, направо е безбожно.
Виж сайдинга е по евтин ама такова нещо няма да си сложа никога. Нито на гаранция за UVR устойчивост вярвам, нито естетически ми харесва (последното е основно).
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 18:15:53
ми петре няма кво да викаш маистори щом е толкова ниско smiling smiley купуваш си епс хпс или квот си решил там.. викаш 1-2ма братчеди и я мятате smiling smiley няма ко да му мислиш.
А дали си заслужава инвестицията - много ясно. Да не говорим че ако си я правиш сам ще ти излезе мн по малко парички



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-27 18:16 от kalinski.
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 19:05:17
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Ми че малко ли е бе Любо ?
> Ама май и ти забрави за "дишането"....
>
> Не си ли заслужава да се дадат 15-20 лв отгоре ?

А, не съм го забравил, ама на първо гледане май няма отношение - всичко останало ще ти е в пъти по "НЕ дишащо". Май тухли бяха при теб - мю=7 :!: , Мазилките и те там, ако отвътре не се наложи и да го засилиш.
Лепила, шпакловки - не знам, пък и вярваш ли какво им пишат? Тук пък може да трябва да се намалява някак мю-то. И всичкото това основно заради ватата.
А като слушам какво се очаква по "изпъването" само, няма да минеш само с 15-20+.
Другите предимства са повече "литературни", а и трябват ли ти?
Естетиката на сайдинга си е въпрос на вкус, но като система за топлоизолация и финиш си е върха + всичките нужни и ненужни предимства на ватата. Особено, ако си "вглъбен в дишането".
Защо започвам да те подозирам, че си от групата дето считат за възможно "ИЗДИШВАНЕТО НА ПРОБЛЕМИТЕ" през стените moody smiley:
Re: EPS или каменна вата ?
27-07-2008 - 19:09:07
avatar
Баааа,това се казва консулт......!
confused smiley clap: clap: clap: :ami:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход