Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

EPS или каменна вата ?

Публикувано от Petar 
EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 17:06:17
Хайде да престанем да сравняваме ЕПС и ХПС-те и да разгледаме двойката ЕПС или каменна вата за предимства и недостатъци за външна изолация

Ето например 2 оферти от нета :

Quote

KNAUF-ROCK KR-Z 150 кг/м3 600х1000 мм - 309.81 лв/м3
Fasrock 135 кг/м3 600x1000 и 500x1000мм - 323.88 лв/м3

Цената е двойно по скъпа от тази за ЕПС 20кг/м3 например и с 40-50% по-скъпо идва и от ХПС.

Но все пак предимставата (трайност, надеждност и др.) не си ли заслужават да се спра на хубава фасадна вата ?
Освен вентиларана фасада с вата (не искам), какво друго изпълнение бихте препоръчали и с какви материали за замазване ?
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 17:46:49
avatar
Привет!
Ако може да си го позволите - просто не се замисляйте - просто фасадата става доживот.....
Да не говорим за качествата - просто разликите са огромни....
Внимавайте с избора на монтажници - не всеки умее качествено да направи това....! :]

Чест и почитание
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 19:01:48
Дано въпросът ми да не е глупав, но "ватите" не се ли слагат само при вътрешна изолация на сградата confused smiley
Моля обяснете moody smiley
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 19:23:29
Ето и някои линкове. Главно за Гето smiling smiley

[www.rockwool.bg]
[www.rockwool.bg]
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 20:17:08
Ккаква е процедурата при използване на камена ват за външна изолация??Как се измазва в/у нея??
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 20:35:02
avatar
Трудно става ,но не е невъзможно.... :]
Проблема е ако ви дадат опърпана вата - тогава е почти невъзможно...,но начина е същия като при обикновената топлоизолационна система....
Браво на Петър за подходящият линк! clap: :]

Чест и почитание
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 21:01:17
Благодаря Петре, сега разбрах.

Дали това ще е от помощ на някого: [www.ornl.gov]
Re: EPS или каменна вата ?
25-07-2008 - 21:39:00
Гето и тоя линк изглежда доста полезен, ама е объркващо тия американци с с техните либри и тем подобни глупави мерки.
A40
Re: EPS или каменна вата ?
26-07-2008 - 00:21:41
аз също се спрях на каменна вата,кнауф;лепило и шпакловка CT85 на церезит,отгоре силиконова мазилка пак на церезит.обаче имам голям проблем-не мога да намеря бригада за извършване на фасадната изолация,всеки с който говоря (монтажник) ме пита как ще слагам картон отвън,защо не си сложа фибран...и още доста тъпи въпроси които ме подсещат че идея си няма как се работи и за какво служи това чудо...не ми се иска след като съм хвърлил немалко пари за тези материали някой да ги съсипе :cry:
Re: EPS или каменна вата ?
26-07-2008 - 00:48:20
Наистина проблемно може да се окаже изпълнението тъй като масово се слага стиропор и фибран и майсторите не са много запознати.
А и както спомена Gogol шпакловането може да се окаже проблем.

При всички случаи ще искат повече пари за полагане, а пък и като чуят за нестандартната дебелина дето искам ( 8см) съм сигурен че няма да намеря оферта под 20-25 лв/м2 за труд.
Да не говорим че само цената на материалите се заформя към 45-50 лв/м2 и най-накрая май ще ми излезе златно. Пък и става дума за 200м2. Като едно нищо ще идат 15 хилки.... sad smiley
Освен да си взема 1 пакет само и да пробвам в единия край на къщата дали няма да мога да се справя сам. confused smiley
И ако не се отчая - да викам брата и шурето и да я мятаме. smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход