Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Corn stove-печка на царевица?????

Публикувано от SpensX 
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 00:14:45
Абе така е, ма нали трябва да се регулираме по някакъв начин, иначе ще се разрастваме докато не остане нищо. А и те бедните са си гладни, щот в повечето случаи не са слезнали от дърветата, или имат диктатор и се трепят. А вероятно ако се подберат сортове за горене ще излезне доста по-екологично от изсичането на гори. Това си е един вид възобновяем източник.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-27 00:16 от Solaroid.
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 14:50:41
Solaroid Написал:
-------------------------------------------------------
А вероятно ако се
> подберат сортове за горене ще излезне доста
> по-екологично от изсичането на гори. Това си е
> един вид възобновяем източник.

И аз това имах предвид. Те и горите ги водят такива, ама първо някой трябва да залеси (ако друг не е асфалтирал преди него), после да чака 50-100г. да възобновят. А царевица вместо бурен сигурно е по-полезно, ама още не можем да се отръскаме от спомена за идеолога й - Хрущев.

Камелия,
Не си падам по такива "шокови" информации. Може и да не съм прав, ама от сто години в наше село генно модифицират диня върху тиква и кайсия върху джанка. Може пък да не му се вика така, но със сигурност на светулките, все още всяка вечер, г-вете им светят.
Ужас ! confused smiley
Доктора да каже, но ми се струва, че човечеството трайно еволюира към живот с разните там химии, пластмаси, антибиотици, нитрати, витабели, нутрасуити, оцветители, консерванти, електромагнитни и радиационни облъчвания, емисии и пр. Ако го върнеш шоково в природосъобразните условия от преди 100-200г., сигурно ще види бая зор.
Не знам, обаче, кое първо ще ни погуби - горното или неистовия стремеж да топлим Арктика и да караме ски на тропика (или на пл. Батенберг) winking smiley
Хора, вземете си хапчето smiling smiley - дадох Ви линка.
Abu
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 21:01:41
А, Любо, туй хапче супозиторий ли е? ... че не вдявам инак на връзката с кочаните...
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 21:22:57
А бе вие сериозно ли мислите, че горят зърната на царевицата?!?!
Има и мнения на хора който се изказват компетентно по другите теми във форума!
То бива, бива граждани, но това вече не се трае!
Царевицата освен зърно има и кочан(мамул), на него е закрепено зърното, а кочана е на стебло с листа!
Всичкото това е страхотно гориво и сега го ползват по БГ селата. Като количество е няколко пъти повече от зърното което дава едно растение. Тая шума е проблем до колкото знам за земеделците и това е страхотно решение. Селяните с по няколко декара царевица, които си я берат ръчно ги глобяват, ако не махнат тая "шума", а едрите земевладелци с комбайните я мелят и разпиляват по земята за наторяване от зор, че няма какво да я правят!!!
След като се изсуши и смели тя си става на "пелети".

А бе Дивале, обясни им на хората!
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 21:23:04
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
>супозиторий :ami:

Туй не го знам - не за пръв път ме изумяваш със словесния си багаж.
Ти погледна ли го - в "свободен" превод действа като "Е... му м... на всичко". При редовно приемане е най-силния "антидепресант". smiling smiley
Abu
Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 21:51:39
Ще рече за смучене, но не с устата...
Казваш нещо дрога се явява туй? Бе хора, свърши ли ви алкохола!!! Кажи какво настроение ти трябва и ще ти забъркам един бълвоч. Антидепресанти са всички ерзац питиета - ликьори, дамски коктейли, слаби ракии... и чистата водка. Всъщност водката е и афродизиак, и психотропно, и всичко, ама не съм й почитател.
Re: Corn stove-печка на царевица?????
28-07-2008 - 03:19:02
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще рече за смучене, но не с устата...
> Казваш нещо дрога се явява туй? Бе хора, свърши ли
> ви алкохола!!! Кажи какво настроение ти трябва и
> ще ти забъркам един бълвоч. Антидепресанти са
> всички ерзац питиета - ликьори, дамски коктейли,
> слаби ракии... и чистата водка. Всъщност водката е
> и афродизиак, и психотропно, и всичко, ама не съм
> й почитател.


Има и друго приложение, например някой хора използват "Тройной" за след бръснене!!!
confused smiley :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход