Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет

Публикувано от Sharky 
Моля за съвет
23-07-2008 - 10:07:29
Здравейте, преди 2 години си сложих ПВЦ дограма като фирмата, която ми монтираше дограмата извърши и довършителните работи по замазването и т.н. Тази зима при силен вятър от едното крило на дограмата духаше и се обадих на фирмата на 2 пъти да го оправят, не го оправиха съвсем да не дуга ама както и да е. Проблема е, че снощи имаше силна буря и почти цялата стена около дограмата се намокри от силния дъжд и тапетите почнаха да се разлепят. Обадих се на фирмата и те ми казаха, че ще се свържат за да решат проблема, ама дълбоко се съмнявам, че ще свършат нещо. Сега се чудя какво да правя понеже ако продължава така ще избие мухъл, а в стаята има бебе.
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 11:05:49
ами майстори трябва да си викнете - няма как! smiling smiley

Зидаро мазач, викаш, има много - викаш двама трима, те ти дават 2-3 акъла кой от кой по-добър. Разпитваш за този начин, който най-много ти допада и после плащаш, цъкаш с език, хваща те яд, псуваш, почистваш след майстора и си готов!
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 11:26:19
Опитай се да си регулираш крилото на прозореца сам.Не е трудно.Направи го да прилепва по-плътно и може да се реши проблемаsmiling smiley
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 11:29:27
Проблема с крилото е дребен повече ме притеснява, че пропуска вода от замазването на дограмата със стената.
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 11:33:51
Забравих да уточня, че дограмата има 3 години гаранция, но незнам дали това важи за довършителните работи. Ако нищо не стане мисля да пусна жалба до КЗП.
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 11:46:38
трябва да се донамести пвц-то...
да се подмаже
да се мине със силикон или аквастоп ( течна гума )

и няма да имаш грижи... макар че то без да се погледне трудно може да се даде компетентен съвет...
ако можеж снимаи и качи тук да видим - ще ни улесниш много.
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 17:35:27
avatar
Sharky , Привет ....!
Има начин да се спасиш стига да намериш материала за който ще ти пиша....
Казва се Изофлекс,продава се в Практикер и ще ти свърши отлична работа....
Фугите които са ти припенвали с пяна са пропуснали и оттам идва проблемът ти....
Просто ги подмажи със този материал и ще забравиш за проблема си завинаги....
Изо- праймъра/грунда за Изофлекс/ е с цена около 8 лв за 1 кг,самият Изофлекс е на цена 12-14 лв за 1кг...
Нанасяш грунд и после изолацията като се стремиш да захванеш и част от ПВЦ-то и стената....
Ще видиш ,че няма да имаш ядове повече....
И въпреки ,че промотирах мой си материал,нека това да не се счита за реклама....Просто помагам в името на детенцето.... :loveu: :loveu: :]

Чест и почитание
Abu
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 17:52:01
gogol,
почти сигурно е така, както казваш, ама понеже не искам да отправям обвинения, а само да споделя наблюдения, адресирам въпроса към теб:
Забелязъл ли си, минерална (силиконова или каквато там) мазилка от север-запад при силен вятър с дъжд да поема вода и да пропуска, особено ако топлоизолацията е направо върху тухли четворки? Говоря за калкани и стени без много прозорци (поне течовете вътре не се връзват с разположението на прозорците). Та какви са ти наблюденията - най-масовите фасадни мазилки пропускат или не пропускат вода според теб?
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 18:05:58
avatar
Мазилките като цяло са на циментова основа,това че има добавки за водоотблъскване - си е търговски трик - всички мазилки имат полимери,а и сам по себе си цимента дава достатъчна водоплътност....
Сега на темата - от къде мисля че е така като го описвам...Смених си и аз дограмата и при мен ефекта беше същият след дъжд....При силен вятър пяната влияе на деформационните сили като прави връзката лабилна и работи като дилатационна фуга,от там вече има микропукнатини и водата няма кой да я спре....
То нали трябваше и аз да се намеся и да оправям проблема....щото иначе жената жив ще ме изяде....
Тъй като свободно работя със всички наши материали се спрях на този.... И така вече 10 година работя само с него...И досега оплаквания съм нямал....
:]

Чест и почитание
Re: Моля за съвет
23-07-2008 - 18:35:18
пак жените са в основата на всичко... smiling smiley що да даваш пари на маистори вместо да го оправиш самsmiling smiley а с парите да и купиш някои парцал по магазините spinning smiley sticking its tongue out ехх тез жени... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход