Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся строител за груб строеж - 390м2

Публикувано от ispa 
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 12:29:45
Quote
фло
Quote
ispa

Има ли разлика при зидария с обикновени тухли и такива на Винербергер?
Едната разлика е, че броят на тухлите е 2-3 пъти по-малко от зидането с обикновени 4-ки. Другата е, че се използва много малко материал за зидане - фугата м/у две тухли една над друга е под 5мм. Също така при тези тухли отпада допълнителното подравняване на редовете, напасването с дървен чук, отнемането на излишния хоросан и т.н.Това от значение ли е при зидарията или не е така?[/color]

Не съм се занимавал до сега със строителство, но това мисля че не са маловажни неща. Вие как мислите?

Новите тухли имат по-голяма кухинност ,повече от 45 % и са с по-тънки стенички и съответно с по-малка звукоизолационна способност за въздушен шум/индекс на звукоизолация 39 dB/,затова и те и старите четворки е добре и правилно да се зидат на два реда ,тип сандвич/трислойна зидария/като пълнежа за сандвича освен добра топлоизолация трябва да има и добри характеристики на звукоизолатор.Напълно задоволява тези характеристики набъбналия перлит.Двата реда се зидат едновременно и периодично между тях се изсипва перлита.Така отпада необходимостта от външна или вътрешна изолация на стените,която ги оскъпява ненужно ! По-трудното е да се намери зидар,който някога,някъде е виждал как се зида трислойна зидария.

Нещо любопитно за шума! Физиологическата характеристика за шума е фон.1 фон =1000 Hz =1 dB!
Шепот при говор на разстояние 1 м. дава 30 фона или 30 dB!
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 12:56:08
фло мисля, че не говориш за тухлите, които имам в предвид. Ти имаш в предвид по-тънките тухли, с които се прави трислойна зидария POROTHERM 12 N+F.
За въпросната тухла, която говоря има следните данни:

POROTHERM 38 N+F
Дължина -250mm
Широчина (дебелина на зида) - 380 mm
Височина - 238 mm
Брутна плътност в сухо състояние - 800 kg/m3;
Маса на блока - 18 kg
Кухинност - min. 45%
Изчислен индекс на изолация от въздушен шум - 42dB

Копирал съм го от технич. описание на тухлата.

Не става въпрос за трислойна зидария, а само за един ред тухли,
с които не е нужно да се слага външна изолация.
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 13:20:05
Да така е! Говоря за по-тънките тухли,които ти дават възможност да се справиш с проблема за звукоизолацията и топлоизолацията като ги зидаш в трислойна зидария с пълнеж от перлит!Ти обаче си се спрял на по-големите,като може би разчиташ,че звукоизолация от 3 dB в повече ще те устрои!По-късно като поживееш вътре ще ти се наложи да увеличаваш 38 см.зид с поне 10 см- минерална вата за да звукоизолираш за сметка на пространството!Затова моето мнение е ,че по -добрия вариант е сандвича с 8 см тухли с пълнеж от перлит и отвътре на стената 5 см. минерална вата и гипскартон,общо 32 см.,вместо 38 само тухла!
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 13:33:13
Това някой може ли в БГ да го изпълни? Като цена как се получава?
А и дали е нужна чак такава звукоизолация?
В района около мен няма никакви "шумящи" източници. Пътят ще е на 8м. от фасадата на къщата, третокласен път, без сериозно движение. От двете страни имам по 6м. до съседните еднофамилни къщи, а отзад 13-14м. до бъдещ път.
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 14:41:29
Надявам се,че си заложил по-далечна перспекива за живот в тази къща и, че ще ти се наложи да живееш и с новия път,дето е на 13 м. и с нови съседи,които дай боже да са мирни и тихи и да не развъртят някое шумно бизнесче в района!Въпроса за майстора е много сложен, предвид популярната поговорка тука,че занаят не се учи,ами се краде и така повечето майстори са крали от други ,дето пък не са го училиsmiling smileyВсе някой може да е правил и двете!Цената можеш и сам да си я изчислиш за 1 м.2,според това колко междина ще оставиш за сандвича.Например при обикновените тухли четворки и 5 см междина излиза така: 32 тухли по 0,5лв=16лв.,междината се запълва с 50 л.перлит=5лв.,5см.минерална вата е 3,80лв./м2 и остава гипскартона с рамката,който е с многообразие на цени и видове,но условно му слагаме 4 лв.на квадрат или общо 28.80лв.на квадрат без разтвора за зидане и за външна мазилка !Сметката не е детайлна, а примерна и в близки стойности!
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 15:59:21
Малко сметки на глас:
* имам външна зидария 63м3 = 166м2 при 0.38м дебела тухла
* това прави 166х29=4814лв за м-ли.
Правилно ли смятам фло?
Протерм-а 38 е около 93лв/м3, което прави 63м3х93=5796лв.
Т.е. с по-тънки и обикновени тухли излиза по-евтино като м-ли.
Друг е въпроса за майсторите и цената им.
Правилно ли е разсъждението ми?
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 19:38:15
Quote
ispa
Малко сметки на глас:
* имам външна зидария 63м3 = 166м2 при 0.38м дебела тухла
* това прави 166х29=4814лв за м-ли.
Правилно ли смятам фло?
Протерм-а 38 е около 93лв/м3, което прави 63м3х93=5796лв.
Т.е. с по-тънки и обикновени тухли излиза по-евтино като м-ли.
Друг е въпроса за майсторите и цената им.
Правилно ли е разсъждението ми?

Почти хилядарка е по-евтино от поротерма,обаче това не е най-важното!Най-важното е,че имаш 10 см топло и звукоизолация и завършена стена отвътре плюс тази икономия!Завършената стена от вътрешната страна ти дава допълнително икономии от груба мазилка,финна мазилка и шпакловка.Виж цените за последните 3 операции и прецени!
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
08-08-2010 - 20:11:16
Сметката не е много точна,а именно тухлите са по 33,ватата е до 2лв и то изовер и картона няма начин да стане 4лв,минимум окло 7лв.А накрай най-важното първото е една операция например 10лв/кв за зидария ,а за другото трудно можеш да слезниш под 20лв да не кажа 30лв.Накрая какво става в материали може да има разлика с 1000,но при труда става обратно.Според мен няма да е по-евтино но и няма сравнения двата зида това го казвам от личен опит/в Гърция почти всички къщи са такива/
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
09-08-2010 - 06:56:03
Вие ме накарахте да се замисля.
Трябва да търся майстори за такава зидария.
Дайте идеи или контакти
Re: Търся строител за груб строеж - 390м2
09-08-2010 - 18:41:06
В Гърция външните стени са по следния начин: тухла 8см,5см каменна вата и тухла 8 см.От вътре и вън са стандартните облицовки /картон и есп/ и на всичко бетонно като се отлива предварително се слага фибран.Това за двойния зид го правят защото от морето има голяма влага.Тухлите бяха зидани с пясък и цимент става много здраво.Само не знам къде може да се намерят такива тухли тук.Много са здрави точно керамика.Ако има финансите направи си такъв зид и няма да съжеляваш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход