Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строителство срещу обещетение. Какво да правя?

Публикувано от Silviam 
Строителство срещу обещетение. Какво да правя?
15-07-2008 - 14:53:52
Здравейте.
Имаме къща в гр. Варна, на много хубаво място- т.нар. Генерали. Общо сме 5 собственика. Нямаме равни дялове. Ние реално имаме етаж с площ около 90 м2 и също толкова голяма таванска стая, както и мисля 1/5 идеална част от двора. Площта на парцела е около 500 кв.м. Сградата е на 3 етажа и отделно двете тавански- моята и на един от другите собственици. Доколкото разбрах обещетението е около 40 %. Интересуваме дали според вас си заслужава да ни събарят. Как точно да сметна какво ще получа аз? Моля за съвети? Тъй като единият от собствениците сериозно мисли да се заеме с това да се намери строителна фирма. Какво мога да направя аз? Доколкото разбрах най-добрия вариант е да се ходи по фирмите, но тъй като нямам тази възможност, а в същото време не искам да нямам понятие какво става с имота, искам поне да разбера какво се прави в тавива случаи. Помогнете ми, моля...
Re: Строителство срещу обещетение. Какво да правя?
15-07-2008 - 16:52:06
Ще се опитам да те ориентирам донякъде...В момента живея в Пазарджик,в сграда,строена върху наш терен.На нейно място се помещаваше малка къщичка с двор,с обща площ на двете около 600 кв.м.Собствениците сме само двама,получихме общо 4 апартамента с минимална площ не по-малко от 95 кв.м. 2 сервизни помещения,2 места за паркиране и магазин 37 кв.м. което прави около 25% от разгърнатата площ на сградата.Естествено,всичко това след преговори с фирмата-изпълнител,както и след съгласието ни относно идейния проект.Съгласувайте действията помежду си за да се избегне конфликт на интереси,а оттам и забавяне на проекта.Според мен може да се получи добър резултат,стига да отделите време за проучване на условията,при които работят строителните фирми в такъв случай.Професионален съвет може да ти даде само някой вещ в тази област,все пак имота се дели на пет и може да има сериозно недоволни.Успех!
Re: Строителство срещу обещетение. Какво да правя?
15-07-2008 - 17:47:29
avatar
На генералите 40% обезщетение си е направо отлично....
Вече никой не дава повече от 30-35%....така че не му мислете много
Обезщетение ще получите равно на 40 % от петното за строителство,като се вземе впредвид аетажност,плътност и разбира се разрешителното за строеж.... :]
Т.е. тъй като сте доста собственици не очаквайте 500 м2, а се задоволете с апартамент -два.... :]

Чест и почитание
Re: Строителство срещу обещетение. Какво да правя?
18-08-2008 - 19:41:08
ако искате можем да се срещнем и да разговаряме. строителната фирма в която работя има няколко издадени згради във варна що се отнася до обезщетението то не може да се каже преди да се провери както ви посъветваха. тел.0896411185
Re: Строителство срещу обещетение. Какво да правя?
19-08-2008 - 00:58:45
Простете, но се пише "Сграда" със "С". Смятам, че грамотността е много важна, особено в строителството! smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход