Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пътеки - как?

Публикувано от Petar 
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 07:28:29
avatar
Награпяването при Епокси подовете става със сух кварцов пясък много ситна структура ....
Сее се докато е влажно още и след набирането на якости става желязно.....и красиво..../стига да използваш добър пясък,а не от 4 лв 30 кг./
Ако сам ще си го правиш ето една схема принципна за материали :
- Дурофлор БИ/грунд/ - 10 кг 136,75лв без ДДС - стига за 60 м2 или - 2,28 за 1м2
- Дурофлор - Р - мазан тип епокси - 10 кг 181,20лв. - 7,25лв за 1м2
Останалото си е калкулация за бетона който ще е положен и труд,ако някой ще идва да го измаже....
Ама си е нещо подобно на блажна боя - само дето трябва да си бърз....
А за това което бях писал за красотите става добре ,но цената е някъде към 36,лв без ДДС за 1 м2...
Скъпо е ,но си заслужава.....! :]

Чест и почитание
Abu
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 13:28:34
мазан тип епокси - 10 кг 181,20лв. - 7,25лв за 1м2

gogol, каква дебелина е покритието, че нещо не разбрах разходните норми. Точно с Дурофлор не съм работил, но представите ми са други. Особено за външно, дето по-малко от 3 мм не можеш да го оставиш. Или можеш? Не знам наистина.
А с кварцовия пясък според мен не става - прекалено е ситен. Аз имах предвид нормен 1-2 мм.
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 16:05:38
Абу,
Тази цифра от 150 куб. бетон ме стряска, а как ли ще "стресне" джоба ми е др. работа! Въпроса е в това, че не съм заръчвал на архитекта "бухай бетон"! Има неща които са извън нашият контрол, но за щастие в други имаме свободата да решаваме. Моят бетон ще е под земята и с нищо няма да нарушава хармонията в природата :ami: Но на кой както му харесва,
Успех smiling smiley
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 16:44:56
Моят бетон ще е под земята Но на кой както му харесва

150м3 под земята ? Землянка ?
Гето, само покрива ли ще се вижда? eye popping smiley

Да не те е шупе нещо от руските ракети, или иранските.... :}
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 17:54:32
avatar
Привет!
При мазан епокси под дебелината на покритието става около 2мм - не повече....
Въпреки че кварца е ситен при поръчка на цветни камъчета става чудесна пътечка поради начина на нанасяне - неравномерно на всички места с различни нюанси.Нещо като минерална мазилка......Средно разхода на Дурофлора е около 0,3-0,4 кг за м2 финишен слой.....
За количества отстъпката е адекватна и става още по евтино....
:]

Чест и почитание
Abu
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 19:11:26
gogol,
На мен тия сметки не ми излизат, иначе получих 0,3-0,4 кг/м2 от цената която даде, ама как с 0,3 ще направя 2мм. То бива пълнител, ама нещо не вдявам. По моите сметки и по известната ми технология с аналогичен по цена материал се получи цена 32 и нещо лв. Вкарал съм вътре пълнител, разредител и втвърдител, но няма труд. Явно говорим за леко различни неща - здраве да е!

Geto, извинявай, ако съм те объркал с някого, но споменът ми е, че щеше да строиш на скат с някакви подземия и т.н. Дано да е по-малко от 150 м3, ама хич не вярвам. Освен това ако по проект са 150, реално сигурно ще ти глътне 180, щото да знаеш как дърпат бетонджиите...
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 19:49:47
Някой по горе може да е споменал , но ако не - ето една идея която взе масово да се практикува по хотели и къши по морето . А именно щампован бетон - с един куршум два заека . Полага се бетона както обикновено , преглажда се добре , преди втвърдяване се полага желан цвят на прах (поръсвайки го отгоре) и накрая се щамповат шарките с помоща на гумен шаблон 1 м2 който се мести . щарките са имитация на реден камък . На другия ден се измива почиства и лакира . На пръв поглед не може да се различи от истински автентично реден камък - дори ще ви писне да давате обяснения . Към 60 лева на квадрат струва всичко - бетон , боя , лак и труд . Който не вярва да си сметне колко би му излязло по отделно - бетон залят от цигани накриво , изравнителна замазка правена от пишман майстор която хлопа , после друг пишман майстор който ще обърка и изкриви фугите на камъка или гранитогреса - 5 пъти манипулации от различни хора и 5 пъти плащане майсторлъци пък ценното време smiling smiley
Abu
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 20:08:24
Давай, Petar!
Кво са 60 кинта за една сполучлива имитация? Довери се на селския вкус на мутрьовците с хотелчетата...

Ей, никога няма да се научат хората, че изкуственото не може да бъде красиво!
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 20:23:44
avatar
Е, става около 2мм .... не съм го мерил точно ,но става....
Пясъка дава допълнителен обем когато се ръси на блажно и така.....
Не зная какво ползваш,но аз нямам импрегнатори нито разредители /база метилметакрилат/- всичко си е заедно- гордея се ,че притежаваме един от най добрите епокси подове, а във грундовете сме номер 1. :]

Чест и почитание
Re: Пътеки - как?
17-07-2008 - 20:53:15
на мен ми се вижда добра идеята с стегналия бетон и наръсването му отгоре с камъчета или нещо подобно smiling smiley

ама си има и косури smiling smiley ще стане по грапавичко и ще се сабират мн боклуци кал и тнт.. smiling smiley но като цяло е добра идея
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход