Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за някакъв идеен проект за кухня....!

Публикувано от gogol 
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
12-07-2008 - 08:11:13
avatar
Привет!
Сори,ако някой не ми вярва ,но това си е самата истина.....
Имам направен вече проект който включва по 6 шкафа горен ред и 4 шкафа долен....Там някъде са и вградените мебели,фурни,микровълнови и перални.От всеки един запитан майстор цените започват от 3200 лв нагоре!
Пресметнете колко се получава на л/м....
Да не говорим ако това ще е масив - тъй като е внос ми го калкулират директно в евро!То да не кажа че и ПДЧ-то е внос,ама кво да правя - бизнес....!
Готови модули предпочитам да не слагам понеже са полски и са използвани ниско качествени материали,а аз не това искам - засега....
А и при готовите модули,остават едни ниши които с никакъв размер готов модул не се попълват и остават съответно празни.
Автоматчик,имам мейл който не е скрит като на останалите ,така че при желание прати снимки... :] :]

Чест и почитание
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
12-07-2008 - 11:29:24
Колега, не знам дали във Варна има АИКО, имат модулни кухни, правят проектче.... и като цени е по добре!
Ето ти едно примерче:
[aiko-bg.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-12 11:31 от zestate.
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
13-07-2008 - 08:29:28
avatar
Тук във Варна нямаме тая верига магазини....За съжаление.....
Но модулни комплекти на тясна кухня не стават - все има някакви необичайни размери дето ми бъркат плановете и се чудя какво да ги правя....
Вчера за първи път си видях стаичките и се плаша че ще трябва да живея там - жива клаустрофобия ме тресе като видях как сградата заради лапаницата може да се раздели на 50 апартамента всичките гарсониерен тип.....
:cry:

Чест и почитание
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
13-07-2008 - 20:15:37
Гогол, разбирам за какво говориш и ми е тъжно за тесногръдието на родните "инвеститори", но и на клиентите които определят предлагането. Строиха ми апартаменти с/у обезщетение в София и им казвам, че искам голями апартаменти, но не построиха цяла сграда с гарсионери, защото така били се продавали по-скъпо. Някой тука задаваше риторичният въпрос "Къде са детските стаи, къде ще бъдат детските креватчета?". Няма ги, защото никой не мисли за такива "глупости и неудобства", дето само развалят купона :g: :g: :g:
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
13-07-2008 - 22:25:57
avatar
поделям напълно мнението - въпреки че и аз се занимавам със строителство.....!
Язък ,че всички не мислят като мене/ :} /- иначе щеше да си имаме от всичко по малко....!
Иначе благодаря за разбирането! :]

Чест и почитание
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
14-07-2008 - 18:49:39
Като че ли ,ако отскочиш до китай ще ти излезе по евтино да си купиш не само кухненското ами цялостно да се обзаведеш.Хем ще заведеш жената на екскурзия.Спалня к-т с шкафчета и гардероб -600лв,за сравнение погледни в "мартинели",същите са 6000лв.
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
14-07-2008 - 19:15:27
avatar
Пустия му английски така и не го научих - иначе никаква проблемация.....
Виж до Солун до Икея май ще се ходи - там поне дори и за нас си е евтинийка.....
Но ако има някой чертожник или боравещ със някаква програма за кухни нека драсне някой ред....
Изтеглих си кетчендрау/програма за проектиране/,но сравнение с нея Аутокад-а си е направо занимание....
Що ли само немците имат такива програмки незнам.... :]

Чест и почитание
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
14-07-2008 - 19:16:18
Съжалявам че ще ви наруша хегемонията но ще трябва да ви кажа истината.Фирмата ми се занимава с производство на кухненска мебел.Допреди 2 години предлагахме ЛПДЧ - 400 лв/м1 , МДФ - 600 лв/м1 , Дъб масив - 700 лв/м1.Но материалите ми за две години скочиха с над 60 %.Наема на магазина с 40%.За работниците да не говорим.Никой неиска да работи за 600-700 лв.Минималната на общия е 700 лв.Добрите ми майстори непадат под 1300-1400 лв.И постоянно мрънкат зя повишение на заплатата и ако не го направя бягат при конкуренцията.Просто при тази ситуация няма как да задържа горепосочените цени.

И когато пишете такива обвинителни коментари имайте впредвд , че болшинството от вас за служители на някого и се борят винаги за по-високо заплащане.А то неможе да дойде от въздуха.Ще дойде от повишение на цената.

Преди време мислех да направя една тема как да си изберете кухня.По какви критерии и правила да разсъждавате и избирате.Но се отказах.
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
14-07-2008 - 19:39:42
Не дей джанъм се отказва, ще бъде полезно за нас дето се от нищо не отбираме winking smiley
Re: Моля за някакъв идеен проект за кухня....!
14-07-2008 - 19:59:07
Гогол, ако ще ходиш до Икеа (IKEA), те предлагат кухненски шкафове по поръчка. Направи си чертежче на кухнята с размерите и като отидеш там, хвани някой от служителите да ти направи разположение според твоя чертеж. Можеш и сам да си го направиш в къщи като свалиш програмката от сайта на Икеа. Не е трудно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход