Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос към експертите...

Публикувано от viktualia 
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 15:06:31
Хихихи, много вярно! Само че Виктуалийка може да не разбира от строителство, но никак не е патица. Това което тези господинчовци са си написали в сайта ще им се стовари върху главите с пълната си сила. Плана е /в случай че всичко върви като хората/:
1. Отиваме на режисираната локация и се правим на ощипани.
2. След огледа или след два-три дни /независимо от това дали ни харесва или не/ казваме че един оглед не ни е достатъчен и искаме още два или три./отиваме на всичките/
3. Те са написали "къща в строеж" - това е най-важното. Посещението на къща в строеж поне за мен е най-показателно защото:
а/ Ще видим как се строи.
б/ Ще видим кой строи??? /турци, цигани или..../
в/ Фирма която може да те заведе на къща в строеж ще рече, че има достатъчно поръчки - най-показателното в сегашния момент.
Ако са в състояние да изпълнят горното поръчваме със сигурност, но ще видя какво ще стане и ще пиша веднага при евентуално развитие.
Все пак ако можем да доразработим "Плана за проучване на строител" в по-големи детайли ще е по-добре, така че пак ви приканвам - пишете!
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 17:45:19
Фло е прав. ОК - ще отидете на къща в сроеж, но най-добра представа ще имате от хора вече живяли няколко години. Най-добре е ако можете сами да откриете такива. Ако питате производителя - той естествено ще Ви насочи към възможно най-доволните (може пък и род да ми се получат...)
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 18:13:32
*drink1*bulhomes !
Казвам го от опит,защото и на мен ми играха такъв цирк,когато като пресен мераклия за къща се бях засилил за този тип бараки.Опитното ми око на стар и уседнал домошар веднага хвана разликата между шоурума и обитаемия дом:] Поле се поогледах за използваните материали и отидох до складовете за справка и се отказах въобще.Но аз имах много време за преценка,пък на колежката времето и е дефицит.Нямам намерение да я откажа от амбицията а да я насоча да направи по-добрия избор от двете злини ,както се казва!
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 19:49:51
Quote
viktualia


Салвадор: със сигурност ще се доверя на родното производство - не бих живяла в нищо сътворено в Турция.

вЕрвай ми...тоя начин на мислене е фундаметално погрешен,когато става дума за строителство.С лозунга "нашето е най-добро" кацаш директно при бай Ставри и бригадата му....Няма да ти хареса.
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 20:54:29
[url=

][/url]


Един вариант за колежката,ако закъса много с времето за 8 дена е готова!winking smiley
Re: Въпрос към експертите...
11-07-2010 - 22:04:18
Мигар пък това може да стане и у нас. Със сигурност обаче повече ще ги забавят документациите - парцел, проекти, кадастри и т.н. Ако не се лъжа Марк беше правил за 4 месеца от нищо до ключ бая къща.
Re: Въпрос към експертите...
12-07-2010 - 12:24:16
То не е ясно на какво ще отидем - може и никъде да не отидем. Съветът на Фло ми е като обица на ухото - не мисли че не съм го схванала. Веднага щом мога да осъществя контакт с живеещи в отсъствието на представител на фирмата ще го направя и ще ги разпитам здраво.
Днес звъннах на Ийзихоум и съм се разбрала за среща в сряда. Ще видим как ще мине и тогава ще пиша пак.
Re: Въпрос към експертите...
12-07-2010 - 13:08:16
За това може и да поспорим. Първо живяла съм доста в чужбина и знам как са нещата там.
Там хората НЕ СА ПО-СЪВЕСТНИ, просто законите са по-строги и са на страната на потребителя.
В Турция нещата са горе-долу, като при нас, може би и по-зле. Какво би се получило накрая:
1. Бай Ставри, който все пак ти е в ръцете, може да бъде контролиран, санкциониран, съден и прочее.
2. Турчин който идва и сътворява великата глупост /а те това го могат повярвай ми/ и после забягнал през границата и ходи го гони.

Не храня илюзии, че търсенето сега ще ми спести нуждата от конрол утре - готова съм за изненади.
Re: Въпрос към експертите...
12-07-2010 - 22:27:19
Ти дане мислиш,че другите производители на такива къщи си правят профилите тук?
С 5 къщи в годината няма смисъл да поддържаш линия за метални профили.Дори металът е безсмислено да внасяш за толкова малко обекти.Почти съм убеден,че всичко се работи навън.Проектът се праща на производителя на профилите,там го смятат,изкарват профилите,качват всичко това на един ТИР или в контейнер и...айде към БГ.
Най-много сметките по конструкцията да са направени тук и да е поръчан само профил.Но повечето материали са ти внос по тая къща така или иначе.
Тия фирми са просто изпълнители-имаш проект,който трябва да изпълнят.Така е навсякъде.Шансът да намериш строител,който за такива къщи да си прави и профилите...е нула-просто го забрави тоя вариант.Всичко се поръчва при някоя голяма фирма...Малък ни е пазарът за повече.Бай Ставри е просто монтажник.При него всичко идва надписано,номерирано и маркирано,та и на 5 ракии да е,да не може да обърка кой детайл от къде е.Производителите са Хасан,Махмуд,Чон Ли и други такива.В краен случай Леонид,Сергей ...ама това е по-редкия случай.
Re: Въпрос към експертите...
13-07-2010 - 11:32:07
avatar
Здравейте всички!
Мои приятели ми казаха, че нещо имало недостиг на мои писаници във форума, както и липса на присъствие, затова си иставих няколко секунди да пиша, че съм на линия и довечера ще поизчета каквото мога и на когото мога ще дам акъл.
Иначе - много работа, ама нещо няма пари. Минахме на максимата - залудо работи - залудо не стой, на която не съм й привърженик, ама се налага заради "играта"... докато издържим пожарникарския натиск....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход