Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тегло на минерална вата

Публикувано от damm 
Re: Тегло на минерална вата
28-01-2010 - 20:23:28
Сори,
Но ми е неясен стремежът към тежки вати!?
Re: Тегло на минерална вата
28-01-2010 - 20:59:39
avatar
Ако изказването е към мене - освен по-добра термо търся и по-добра шумоизолация. Нищо друго.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Тегло на минерална вата
30-01-2010 - 16:58:45
Това за шума сигурно ли е? Поне по лит. данни за ТИ не виждам съществени предимства.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-01-30 17:01 от Любо.
Re: Тегло на минерална вата
30-01-2010 - 17:06:49
avatar
Или е вярно или си въобразявам когато съм вътре... *angel*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Тегло на минерална вата
30-01-2010 - 17:35:06
Ок!
Аз не съм имал възможността. А за кои шумове се отнася? Въздушни, ударни, всички?
Re: Тегло на минерална вата
30-01-2010 - 18:26:32
avatar
Без ударни. Ударния шум си иска маса. Е има начин за понамаляване, ама...няма пълно щестие.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Тегло на минерална вата
11-02-2010 - 22:36:28
Здрасти!
По принцип теглото на каменна вата за изолация на фасада е 145 кг/м3, по-тежките се използват за друго. Наскоро Петро Вам ми правиха изолация с такава вата и затова съм запознат. Има различни дебелини, но това вече е според желанието и цената.
Re: Тегло на минерална вата
19-03-2010 - 15:00:51
Здравейте.
Има и един нов модел вата FRONTROCK MAX-E. Това е много квалитетен материал за фасадна топлоизолация, койсто представлява сандвич от две вати 200 кг./м3 и 120 кг.м3. Измазването с мазилка се прави от страната на 200 кг./м3. Друго уникално качество на тази вата е коефициента и на топлоизолация 0.036, само за справка масовият полистирол е 0.041 както и другите фасадни вати. Какво значи това - ако сте отделили пари за фасадна вата, с тази ще си сложите 15% повече. Колкото повече , толкова повече. Според последните изисквания не се гледа само колко харчите за утопление, но и колко харчите за охлаждане на къщата. Ако искате да си получите паспортите и да не "долепвате " *smiley_ahh* топлоизолация въху старата такава, слагайте минимум 8 см. върху тухлена стена, ако е полистирол - 10 см.

Ватите от 160 кг. и нагоре основно се ползват за плоски покриви или тежко натоварени плаващи подове.

Важно е да се знае - по-голямата плътност не винаги значи по-голяма звукоизолация. Но по темата е писано толкова много, че няма смисъл да преразказвам.

При преградни стени от гипсокартон под 40 кг./м3 няма смисъл да слагате каменна, по-добре си сложете малко по-плътна стъклена вата и щи имате по-добри резултати. URSA FONO е един показателен продукт специално за сухото строителство. Мисля че тези вати съм ги виждал в практикер или баумаркет, не си спомням точно.
Re: Тегло на минерална вата
19-03-2010 - 19:26:37
avatar
Quote
vuj4o_van4o
..... Важно е да се знае - по-голямата плътност не винаги значи по-голяма звукоизолация. Но по темата е писано толкова много, че няма смисъл да преразказвам. .

Не винаги, но в 98% от случаите е така...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход