Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?

Публикувано от victoriaki 
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
10-07-2008 - 08:25:15
avatar
Съгласен съм с колегата jimi......
Но аз не го лепя,а полагам на конструкция.....
Пробвай с най новата ни фуга на изомат - мултифил смалто и ще зарежеш силикона по ъглите.....
Да не кажа че и парички ще спестиш.....
:]

Чест и почитание
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
10-07-2008 - 20:14:27
gogole има един проблем с картона на конструкция поне в стара загора - клиентите реват за изчезналите сантиметри. сякаш от 3 квадрата ще направят 30 . И след това натъпкват банята с огромни вани , скапани шкафове и ... знаеш как е. важното е да могат да се похвалят пред познатите си със скъпотията. (градът е много снобски). знаеш ли колко пъти се е стигало почти до караница и обяснения заради процепа зад картона - а ние все пак изправяме стените ! нали! И то въпреки че клиентите ни са само от уста на уста - тоест имат ни огромно доверие!
а по втория въпрос - кажи нещо за тези фуги - интересувам се много от всички добри нововъведения. ти си производител ли? прати проспект или нещо подобно моля.
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
10-07-2008 - 21:12:16
avatar
Привет!
Просто представям производителя,но както и да е.... :}
Виж на www.isomat.gr за фуга мултифил смалто и при първото полагане още гарантирам че ще си доволен - антибактериална,0-8мм,аквастатик,24 цвята,керамик ефект
Цени народни,и то доста по ниски от аквастатика на хенкел...
Остава да пробваш....! clap: :]

Чест и почитание
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
15-07-2008 - 21:53:19
аз лично не ти препоръчвам да слагаш гипсокартон под фаянса поради няколко причини

1во- с гипсокартон и изолации работя от бая време и опр. гипсокартона е за съвсем други цели

2ро- случаино ако има пропуск в фаянса или фугите... бедна ти е фантазията каква беля си отваряш smiling smiley гипсокартона почва да се рони като мокър тебешир... smiling smiley оттам тръгва мухал по стени и тнт...

при нас се случи точно така smiling smiley ест не аз сам правил наща баня.. просто така купихме имота и тнт... smiling smiley калпазанска работа тоз дет го е правил smiling smiley просто гипсокартона е за савсем други цели...

но все пак ко си решил да го правиш така.. съветвам те фугите в ъглите да ги минеш с безцветен силикон..

но все пак ако е добър маистора може да се получи ако се спазят всички правила както казаха другите.
но аз лично не бих избрал този вариант..



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-15 21:58 от kalinski.
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
15-07-2008 - 22:04:34
...и въобще фугите да са с прилична ширина, за да може да влезе добре и достатъчно количество фугираща маса. защото в моята стара къща някой беше наредил плочките без фуги и беше минал само една тънка коричка отгоре за фугиране, която се изронва много бързо и ефекта беше "мокър тебешир", е поне не ми трябваше инструмент(чук) за махането им, просто ги свалих с голи ръце!!Все пак препоръчвам цименто-влакнести плоскости, като се има в предвид че площа на банята не е огромна, разхода няма да е кой знае какъв!!
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
15-07-2008 - 22:22:55
опс



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-15 22:23 от Don Balon.
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
16-07-2008 - 16:21:51
поне си се разминал с якото къртене smiling smiley
но пак на темата : според мен и наи малкия пропуск в плочките ще *бе мамата на положения гипсокартон отдолу smiling smiley
според мен е глупост да се прави баня с него smiling smiley макар че все повече хора така изправят кривите стени бухат плочките отгоре... и след 1вата зима.. ела че ми трябваш... smiling smiley мокър тебешир не ами паднали плочки smiling smiley наи малко пропускче в фугите и всичко отива на кино smiling smiley езак дет сте дали 2-3 бона за банята примерно...
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
16-07-2008 - 20:55:26
ами да ти кажа засега (6год.) никъде нямаме проблеми с картона. а какво мислиш става с мазилката и стените зад не ако само една фуга пропуска? щото съм го виждал неведнъж. А за къртенето - на 20 бани с мазилка само една се кърти трудно - в повечето случаи падат с поглед чак до тухла - само хамалогията по изнасянато и огромния прах са мъчителни.
А за хидроизолации да сте чували?
Или за качествени материали?
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
16-07-2008 - 23:36:15
аз лично съм чувал тъи като те са една от деиностите с които се занимаваме smiling smiley
но така или иначе аз не бих си сложил гипсокартон под фаянса smiling smiley лично мнение smiling smiley ю
но факт е че все повече хора правят така. И въпроса не е толкоз до качествените материали а до там как ще бъде направено smiling smiley Ако попаднеш на маистор калпазанин ... ще ти излезе солено прословутата баня smiling smiley

По принцип има ли пропуск... водата не прощава на никои материал.. било то мазилка или гипсокартон... smiling smiley1 път намери ли пролука... става лошоsmiling smiley

В случая явно има 2 мнения smiling smiley аз подкрепям само едното smiling smiley
Re: Какво мислите за фаянс в банята, положен върху гипскартон?
17-07-2008 - 19:28:32
наистина kalinski - работата основно опира до качеството на изработката - има тойоти има и жигули и все са коли
материалите също обаче са проблем - такива потурчени изпълнения съм виждал - само името им е картон, лепило , конструкция. лошото е че масово се ползват заради ниската цена , а много "майстори" се стремят да спечелят от всичко. (само не и от доволни клиенти)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход