Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?

Публикувано от фло 
ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-01-2010 - 00:13:38
Човек и добре да живее все някой ден му поставят ламинат:]имам предвид подова настилка,разбира се,а не кофража на последното пътуване!Та майстора си обира тъкъмите и късо процежда на сбогуване:" -Чисти се с влажна гъба или кърпа!" От което на мен ми се навява мисълта,че водата и въобще мокренето ще създават проблеми на тази настилка.Обикалям няколко магазина и виждам някой и друг препарат за чистене на ламинат.Всичките са с мого вода за разреждане!Забелязвам,че много рекламиран италиански препарат се използва като една капачка/прибл.25 гр./се разрежда с 2 литра вода и нашенско производство,което бие жабарите като 1 капачка се разрежда в 3 литра вода!Следвайки тази логика би трябвало да очаквам и концентрация 1 капачка на 10 литра вода,като евентуална насока за най-високо качество някъде из пазара! Така ли е всъщност и вършат ли работа такива препарати,като състава им е индентичен на всяко евтино веро или шампоан,въпреки ,че всичките са с претенция за уникална формула? Та с това дълго предусловие поставям една тема за дискусия за това как и с какво е добре да си чистим и подържаме ламината,пък и паркета ,да избегнем доколкото е възможно тарикатските търговски иширети!*pardon*
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-01-2010 - 00:21:05
След като се изцикли:] се маже с паркетин...или беше паркетол, забравих точно. Майтапа на страна ама сигурно зависи от качеството на покритието. Има ламинати дето само гумичка за триене на молив може да понесе и то ако не натискаш много.
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-01-2010 - 00:38:01
Фло,затова ламината струва 5 лева квадрата,за да го сменяш през 4-5 години/и по-скъпия е така/!Това е като пастата за зъби-трябва да си купуваш редовно:]
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-01-2010 - 01:02:49
Quote
venciev
Фло,затова ламината струва 5 лева квадрата,за да го сменяш през 4-5 години/и по-скъпия е така/!Това е като пастата за зъби-трябва да си купуваш редовно:]

Сигурно си е така,въпроса е да не зачестиш със смяната,като имаш посетители минали първо през различни замръсители ,срещани по родните тротоари и паважи.Не всеки си гледа в краката,докато е тръгнал към вас! А бе честотата на замръсяването би трябвало да е по-голяма от експлоатационния срок на ламината,все пак!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-01-2010 - 11:07:53
Парче "скъп" ламинат майка ми ползва втора година вече...слага горещите тенджери върху него след като ги свали от котлона.Нищо му няма-като вчера излязъл от завода е.Същия ламинат го имаме в кухнята...всяка седмица поне веднъж се мие с белина.Не издребнявайте с тоя материал.Накиснете го във вода за 2-3 дена и ако не се е разпаднал до тогава,значи ще изкара години на всякаква експлоатация.
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
20-01-2010 - 23:45:56
От професионалните препарати за почистване препоръчвм ви Ленио,а от тези които се продават по пазара Пронто!

[www.geronimo-bg.com]
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
21-01-2010 - 12:19:27
avatar
От няколко години имам в кухненския бокс- от най- еФтиния и най- калпав. Мия го с вода и веро, и преди месец забелязах, че на едно- две места се е подкожушил на мястото на снадката- лепен е........
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
23-01-2010 - 19:39:54
Quote
geronimo14
От професионалните препарати за почистване препоръчвм ви Ленио,а от тези които се продават по пазара Пронто!

Ще ми е интересно мнението Ви за препарати,които са на основа терпени или конкретно D-Limonene,за които производителите твърдят,че са с по-голяма почистваща сила,не алергизират,напълно биоразградими са и са натурални,т.е това са природни продукти с безвредно отношение към човека и околната среда.Активното вещество се извлича от кори на цитрусови плодове,като остатъчен продукт.Ние българите сме доста далеч от познанието за евентуалните вреди,които ни нанасят неусетно разните произведения на битовата химия. Пронто-мронто и това е!Защо децата имат все по-многобройни алергии и какво дишаме при изпаряването след третиране не знаем.Май исках да питам дали сме компетентни потребители,или пък дали вие сте компетентни участници на пазара на битовата химия!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
23-01-2010 - 20:01:15
3 Състав/Данни относно съставните части
· Химическа характеристика
· Описание: Смес от посочените по-долу вещества с безопасни примеси.
· Опасни съставки:
CAS: 107-21-1
EINECS: 203-473-3
етан-1,2-диол Xn; R 22 <5%
CAS: 68920-66-1
Polymer
алкил алкохол етохилат Xn, Xi; R 22-38-41 <5%
· Съставки според наредбата на ЕС за почистващите препарати 648/2004
нейонни ПАВ < 5%
парфюм , Benzisothiazolinone

*book*Ето го Лениото,което по същество е един антифриз с етиленгликол,пък добавения етоксилиран алкилиран алкохол може да се заподозре в канцерогенност! Аз лично, ако имам деца да се търкалят по пода не бих си чистил с този препарат!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
27-01-2010 - 18:13:50
avatar
Quote
geronimo14
От професионалните препарати за почистване препоръчвм ви Ленио,а от тези които се продават по пазара Пронто!
Какво ти пречи да го измиеш с малко от препарата за миене на чинии? Поне ще си сигурен, че не е вредно, а и сто пъти по- евтино ще ти излезе.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход