Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?

Публикувано от фло 
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
29-01-2010 - 20:43:23
Здравейте, сега ще ви светна за някои тънкости winking smiley Може да миете паркета само с вода, но гледайте да изтисквате добре парцала или гъбата.Препаратите са за по-лесно почистване на упорите петна, за да не износвате повърхноста на ламината с търкане с четки, шпатули и др. сродни.Ако все пак искате по-ефектна защита, при монтажа на подовата настилка се използва гел-протектор, който защитава фугите от пропускане на вода, а горна ламинирана част на дъската не се нуждае от защита, защото тя има няколко микрона изключително здраво покритие, което все пак се драска.Но ако вече сте го износили на www.laminatorood.hit.bg ще намерите западноевропейски ламинати на доста ниски цени winking smiley
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
09-03-2010 - 19:28:29
Quote
фло
3 Състав/Данни относно съставните части
· Химическа характеристика
· Описание: Смес от посочените по-долу вещества с безопасни примеси.
· Опасни съставки:
CAS: 107-21-1
EINECS: 203-473-3
етан-1,2-диол Xn; R 22 <5%
CAS: 68920-66-1
Polymer
алкил алкохол етохилат Xn, Xi; R 22-38-41 <5%
· Съставки според наредбата на ЕС за почистващите препарати 648/2004
нейонни ПАВ < 5%
парфюм , Benzisothiazolinone

*book*Ето го Лениото,което по същество е един антифриз с етиленгликол,пък добавения етоксилиран алкилиран алкохол може да се заподозре в канцерогенност! Аз лично, ако имам деца да се търкалят по пода не бих си чистил с този препарат!

1.Лениото е одобрено от НАССР,запознай се!
2.По тая логика знаеш ли какво ядеш и какво пиеш?
3.Сигурно пиеш вода?Ти виждал ли си саниране на тръбите?Защото аз съм виждал!Няма такава гняс и гадост!
Ще кажеш аз пия само минерална вода!Работил съм 5 години в една от най-големите фирми за минерална вода!
И ще ти кажа,че пак не знаеш какво пиеш!Така че да се притесняваш,недей няма смисъл!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
09-03-2010 - 19:49:31
По тая логика дай да мия чиниите само с вода,да спестим некой лев от веро!
А дали има разлика във верата?Мий с Медикс и примерно с Фрош!Разлика няма нали?
Рака не го хващаме от вера,препарати за под или тем подобни!Хващаме го от стрес!Защото ни побъркаха,направиха ни на маймуни!Имаш ли си на представа,че Ракова болница е пълна с млади хора?Като влезеш при доктора ти вика
"Говори ми в пари",а не с "Какъв препарат си миеш пода"!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
09-03-2010 - 21:04:55
Читава минерална вода няма.Знам един човек,който работеше в цех за бутилиране.Плащаха му цяла заплата за 20 мин на денонощие работа.Работата му се състоеше сутрин преди първата смяна да отвори резервоара,да изгребе удавените плъхове от там и да се изнесе преди да са дошли работниците.
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
09-03-2010 - 21:54:44
Quote
salvador
Читава минерална вода няма.Знам един човек,който работеше в цех за бутилиране.Плащаха му цяла заплата за 20 мин на денонощие работа.Работата му се състоеше сутрин преди първата смяна да отвори резервоара,да изгребе удавените плъхове от там и да се изнесе преди да са дошли работниците.

Е това са натурални добавки!Има и по фрапиращи случаи!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
11-03-2010 - 20:18:01
Quote
geronimo14


1.Лениото е одобрено от НАССР,запознай се!

Стари вожде Джеронимо,понеже си американски червенокож вожд би трябвало да знаеш ,че НАССР се чете и произнася така: хазард анализ контрол критикъл пойнтс,което ще рече анализ и контрол на критичните точки на опастност. Това е система за технологично-производствен самоконтрол.Въвежда се от производителя,понеже само той знае къде е точката,която при производството би променила и компрометирала продукта така,че да увреди потребителя! Няма как НАССР да одобрява лениото!Така,че накратко ти отговорих-запознат съм, ама ти не си!В строителството неин аналог е Система за контрол на качеството- 4 .Принципа е същия общо взето-определят се точки за постоянен контрол със записи на данните от контрола!НАССР-принципи



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-12 07:33 от фло.
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
12-03-2010 - 20:21:32
Quote
фло
Quote
geronimo14


1.Лениото е одобрено от НАССР,запознай се!

Стари вожде Джеронимо,понеже си американски червенокож вожд би трябвало да знаеш ,че НАССР се чете и произнася така: хазард анализ контрол критикъл пойнтс,което ще рече анализ и контрол на критичните точки на опастност. Това е система за технологично-производствен самоконтрол.Въвежда се от производителя,понеже само той знае къде е точката,която при производството би променила и компрометирала продукта така,че да увреди потребителя! Няма как НАССР да одобрява лениото!Така,че накратко ти отговорих-запознат съм, ама ти не си!В строителството неин аналог е Система за контрол на качеството- 4 .Принципа е същия общо взето-определят се точки за постоянен контрол със записи на данните от контрола!НАССР-принципи

Здрасти Фло,ако се опитваш да ме убедиш че от препарат за под се хваща рак,е няма как да стане!
Виждам че си запознат,ама използваш сапун или шампоан,переш си дрехите с прах,за тоалетната хартия не коментирам!Защо има разлика примерно ако си купиш Ариел или Персил от България или Германия?
Защото всичко в България е менте!Давам ти пример елементарен:мистър Пропър струва примерно в Германия 10
евро,а в България 5 лева,защо?Веднага ти отговарям,защото и аз съм запознат!Този препарат отива първо в Турция за да се разрежда незнайно как в какво съотношение за да падне съответно на 5 лева,за да може българският потребител да го лапка!Кой ще даде 20 лева?Ти,аз?99 процента от хората ще ползват Веро!
Съответно как е качеството на препарата?Слабо,ама за 5 лева толкова!Така е почти с всичко за съжаление!
Гледаш телевизия,четеш вестници?Виждаш ли какво ядеме и пиеме?Химия!Аз и цигари пуша ама това е друг въпрос!Без препарат за под става,ама без папане и водичка ниенте!Ако ме убедиш,че ядеш здравословна храна и пиеш Вода без капка химия,ще сте боядиша червен,досущ като Джеронимо!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
12-03-2010 - 21:51:45
Здрасти колега Джеронимо!

Първо имам желание да разсея масовата заблуда,че един и същ препарат/на Проктър и Гембъл например/ в Германия и България е различен по цена,заради разреждане или други натъкмявания! Няма такова нещо! Там се продава на възможната висока цена,както и тука по нашия стандарт на живота- максимално висока! Битовата химия е направена от много евтини индустриални суровини! Най-скъпата суровина с повърхностно-активни свойства няма цена по-висока от 2 евро за килограм ,като участието и е примерно 5 % в готовия продукт/препарат/като тези дето участват с 10-15 % са още по-евтини!Това ти го гарантирам!В този бранш продава марката,и най-марковия прах за пране с всички екстри струва 0.60 лв.на килограм като стойност на материала! Ще ти повторя-струва шестдесет стотинки килограма!
Колкото до това дали от препарат можеш да хванеш рак-можеш!Проблема е,че трудно се доказва конкретната причина!Даже от препарат е по-вероятно ,отколкото от цигари,като се има предвид многото заболявания на непушачи!Рак се хваща от травма,химия и друга деструкция!Ще обясня или поне ще опитам да обясня на популярен и достъпен език същността на раковата клетка.Човешката клетка се храни с глюкоза! За да осъществи приема на глюкоза и храненето си тя извършва доколкото си спомням 38 биохимични реакции.Тоест тя извършва сложен,да го наречем трудоемък процес на хранене!Увредената/раковата/ клетка извършва само две операции по хранене или близо 19 пъти по-малко усилия,което предизвиква организма да я храни толкова пъти повече и да превръща всичко погълнато в глюкоза-въглехидрати,мазнини и накрая белтъците, с което и настъпва края му!Болният буквално се самоизяжда!Още по-неприятно е,че двуразовото хранене на раковата клетка е заразителен пример и за други клетки,дори и отдалечени от заболелия орган да имитират и приемат това поведение и така се появяват метастази и разсейки на неочаквани места ,организма храни своите макар и болни клетки до последно и затова хирургията не е удачна при лечение на рака.Най-доброто лекарство вече е измислено,но още не е в масово производство или не е усъвършенствано съвсем и това е белязане на раковите клетки по начин по който органима ги приема като чужди и с помощта на имунната система ги неутрализира и извежда навън. Това беше малко продължителна предистория! Има много дълъг списък с материали за битовата химия заподозрени в канцерогенност и европейски и американски организации ,които следят за тяхното действие и концентрациите за прилагане.До 2015 г. ще се въведе много строг контрол по системата REACH,за опастните химикали,тяхното производство и търговия в Европа и ще отпаднат националните нормативи в тази област.
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
12-03-2010 - 23:10:01
Quote
фло
Здрасти колега Джеронимо!

Първо имам желание да разсея масовата заблуда,че един и същ препарат/на Проктър и Гембъл например/ в Германия и България е различен по цена,заради разреждане или други натъкмявания! Няма такова нещо! Там се продава на възможната висока цена,както и тука по нашия стандарт на живота- максимално висока! Битовата химия е направена от много евтини индустриални суровини! Най-скъпата суровина с повърхностно-активни свойства няма цена по-висока от 2 евро за килограм ,като участието и е примерно 5 % в готовия продукт/препарат/като тези дето участват с 10-15 % са още по-евтини!Това ти го гарантирам!В този бранш продава марката,и най-марковия прах за пране с всички екстри струва 0.60 лв.на килограм като стойност на материала! Ще ти повторя-струва шестдесет стотинки килограма!
Колкото до това дали от препарат можеш да хванеш рак-можеш!Проблема е,че трудно се доказва конкретната причина!Даже от препарат е по-вероятно ,отколкото от цигари,като се има предвид многото заболявания на непушачи!Рак се хваща от травма,химия и друга деструкция!Ще обясня или поне ще опитам да обясня на популярен и достъпен език същността на раковата клетка.Човешката клетка се храни с глюкоза! За да осъществи приема на глюкоза и храненето си тя извършва доколкото си спомням 38 биохимични реакции.Тоест тя извършва сложен,да го наречем трудоемък процес на хранене!Увредената/раковата/ клетка извършва само две операции по хранене или близо 19 пъти по-малко усилия,което предизвиква организма да я храни толкова пъти повече и да превръща всичко погълнато в глюкоза-въглехидрати,мазнини и накрая белтъците, с което и настъпва края му!Болният буквално се самоизяжда!Още по-неприятно е,че двуразовото хранене на раковата клетка е заразителен пример и за други клетки,дори и отдалечени от заболелия орган да имитират и приемат това поведение и така се появяват метастази и разсейки на неочаквани места ,организма храни своите макар и болни клетки до последно и затова хирургията не е удачна при лечение на рака.Най-доброто лекарство вече е измислено,но още не е в масово производство или не е усъвършенствано съвсем и това е белязане на раковите клетки по начин по който органима ги приема като чужди и с помощта на имунната система ги неутрализира и извежда навън. Това беше малко продължителна предистория! Има много дълъг списък с материали за битовата химия заподозрени в канцерогенност и европейски и американски организации ,които следят за тяхното действие и концентрациите за прилагане.До 2015 г. ще се въведе много строг контрол по системата REACH,за опастните химикали,тяхното производство и търговия в Европа и ще отпаднат националните нормативи в тази област.

Такива научни капацитети като тебе най-ги обичам,всичко знаят и всичко могат!
Са ще ми кажеш че Кока Кола е една и съща навсякъде,че цигарите са едни същи навсякъде марката та марката!
Обиколил съм цяла Европа и няма нищо общо!Работил съм във Франция и в Португалия!Мислиш ли че качеството е едно и също?Ти изкара Германците,че са се преебали!Месо ядеш ли?Еми ще ти кажа че месото в чужбина няма нищо общо с нащо!Защо?Не казвам,че е по хубаво!Незнам дали пушиш,но аз пуша!Елементарно Марлборото примерно,ама няма нищо общо!Купувам си прах за пране от човек който пътува до Германия,ама пак няма нищо общо!Ама Швейцария внася главно от Германия!Стига си копирал и пастирал,отиди виж,опитай и тогава спори!
Отиди в Германия за 1 месец,ходи по улиците и да видим дали ще си изцапаш обувките,знаеш ли как асфалтират в Италия?Че се чака определена температура,влажност и още 100 неща!Колко се лекува ракът в България?
5%,а знаеш ли колко е в Америка?60%!!!Ако ракът на пикочният мехур в България е лековит на 5-15%,то в Америка е 100%!
Re: ЛАМИНАТ-почистване с какво и как?
12-03-2010 - 23:43:32
:]Колега ,достатъчно съм подготвен в областа на хранителните технологии и приложната химия за да водя сравнително компетентен разговор по такава тема! Ако си работил из цяла Европа като шофьор примерно едва ли ще ме разбереш какво ти казвам и от там идва една такава реакция:"Такива научни капацитети като тебе най-ги обичам,всичко знаят и всичко могат! "
Такива като мене има много,просто смятат за излишно да обръщат внимание на такива като тебе и то не заради ниския праг на възприемане ,а заради липсата на желание за това!И накрая щом те вълнува Кока-колата! В цяла Европа е една и съща!До преди 10-на години ,когато имах надеждна информация в работната си сфера ароматичната и композиция се произвеждаше в Швейцария от компанията " Фирмених". Една част от суровините-емулгатори и стабилизатори на останалите продукти като фанта се произвеждат във Франция в гр.Руан.Компанията се нарича CNI .Понякога вкуса на колата има известно различие при различните райони само заради свойствата на направната вода при местния водоизточник. Производствената цена на литър кола в РЕТ бутилка е около 25 цента като най-скъпото нещо в нея е бутилката с етикета и капачката!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход