Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Стените?

Публикувано от salvador 
Стените?
03-12-2009 - 21:52:54
Една малка тоалетна 1,5 м2 ме хвърля в приключение,което се надявах за сега да избегна..но очевидно няма да мога.Ще трябва да се прави.Първоначалната ми идея е за изчистване на стените до бетон и лепене на гипскартон отгоре.
Нещо да добавите:

[img248.imageshack.us]

...и без идеи за булдозер....пробвах-не се събира в асансьора...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-03 21:56 от salvador.
Re: Стените?
04-12-2009 - 17:12:51
avatar
Не ми се отварят всичките снимки,но от това,което виждам май се е откачила и подовата плоча...
Това тоалетна в панелен апартамент ли е?

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Стените?
04-12-2009 - 18:30:27
Няма нищо откачено.Преди да срина гипса,пукнатините отстрани бяха като паяжинка тънки.Пода не е мръднал.Липсва една заварка.На мястото на това счупеното е трябвало да има метална планка,с която панела да се захване с перпендикулярната му стена.Но тази планка липсва,защото там имаше гипс.Явно така са го монтирали-счупен.Самия панел се държи на 5-6 заварки и то с тая липсващата или без нея няма голямо значение.Те тия стени само себе си носят.Тотален камуфлаж-панелчета,дебели по два пръста.Като пикае комшията на четвъртия етаж,го чуваш на осмия.
Просто "майстора" правил довършителните работи е работил с лявата ръка и левия крак,като за ръката не е много сигурно.Толкова криви стени...няма други такива просто.И там ремонт не е правен никога,от както е построен блока.
Тръбите са лесната част.Проблема са ми стените,защото няма смисъл да рия всичката тая бездарно нанесена шпакловка.Нищо няма да се промени,пак същата работа трябва да върша.А по 2-3 см всички страни на помещението мога да ги пожертвам някак си.За конструкция просто няма място.
Re: Стените?
05-12-2009 - 15:43:36
*huh* Салвадоре, откъде го намери тоя сайт, на Аляска ли го хостват, нищо не се отваря. Премести си снимките на някой бг. сайт. Мазилката която ти се вижда трудно да я свалиш, пада лесно с къртач. Ако нямаш собствен, вземи под наем - от BOSCH дават почасово, а за денонощие излиза около 20 кинта. За ден ще свалиш всичко, не е трудно или поне ще е по-лесно от това да налепиш ГК.
Re: Стените?
05-12-2009 - 16:11:32
Снимка.бг ако върши някаква работа...
[santaclash.snimka.bg]

Къртача е краен вариант,но не ми решава въпроса.Искам да избегна шпакловането и да докарам нещата до нещо,което ми е поне горе-долу ясно как се прави.Просто с гипс изобщо не мога да работя."Майстор" за тия 1.5 квадрата няма смисъл да търся.Надали някой ще се навие.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-05 16:20 от salvador.
Re: Стените?
06-12-2009 - 00:36:26
Не пропускаи да си смениш тръбите, за да не се окаже, че след две години питаш как да ги смениш без да къртиш. НЕ СТАВА. Недей да мажеш че е голяма мръсотия в апартамента после. Става да го залепиш, но се постарай хубаво да изчисиш панела от прахта или да го импрегнираш за да си сигурен, че хубаво ще хване лепилото, ако после се съмняваш че някъде не е залепнал както трябва картона в топките с лепило удари някои дюбел за по сигурно и най- важното, след като залепиш плочките фугираи вътрешните ъгли на тоалетната със силикон, защото фугата там се нацепва. Приятен ремонт. ( и стига си къртел, че скоро и панел няма да оставиш)
Re: Стените?
06-12-2009 - 01:19:03
С бормашина и телена четка.Местата където ще са "кюфтетата" с лепилото ги рия до бетон и мажа с грунд.Някое дюбелче ще има задължително.Поне така съм го намислил за сега...ако не предложите нещо по-удачно.

Това дето пада от стените е предимно нашуплила се блажна боя.Така са го правили навремето-гипс и отгоре боядисване с баданарката.Съответно-баданарката е повлекла каквото е имало наблизо.За едната стена в боята се е налепил пясък,в другата имаше замазани малки парченца стъкло...В хола,до прозореца,в гипсовата шпакловка на стената имаше замазан фас от "Стюардеса"...

Трудовашка работа е това...сигурен съм.
Re: Стените?
06-12-2009 - 06:08:39
А как вървят цените за поставяне на гипскартон в/у скара с 10 см. стъклена или каменна вата (коя от двете е по-добрата ТИ)? Става дума за таван.

Поздрав
Re: Стените?
06-12-2009 - 09:36:12
avatar
Salvador,решението към което си се насочил е добро,при положение,че не искаш да мажеш и шпакловаш.
Сетих се за релефния XPS,но ти не искаш да лепиш плочки-все пак може да го видиш,точно за избягване на многото операции в мокри помещения е- [www.austrotherm.com] -XPS P
Geto,каменната е по-добра,а колкото до труда-в зависимост от количеството и много други фактори-м/у 1 ракия и 10 -тина лв. върви...winking smileysmiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-12-06 09:43 от markk.
Re: Стените?
06-12-2009 - 10:09:47
В това помещение има тоалетна и една мивка.Около мивката плочки ще трябва да се налепят така или иначе...ама то там е никакво пространство.6 плочки са точно-не са никакъв проблем.

Релефния XPS трябва да ида да го видя някъде как точно изглежда...от каталога нищо не разбрах,но ако е на прилична цена,това също е вариант.Общата площ за покриване е 11-12 м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход