Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
02-11-2008 - 21:01:14
[www.wienerberger.at]

towa e edna palna s perlit tuhla, swoistwata i sa kato na nowite kuhi tuhli, prosto we4e ka4estwata se postignaha s po-dobra struktura, i po-niska cena. Nesam 4uwal da ima tuhli sas pjana ili steriopor, polzwat se ekologi4no 4isti, negorimi, neotdela6ti wredni we6testwa, paropropuskliwi, wazobnowjaemi surowini. w slu4aja ima perlit , a w drugi slu4ai ima kamenna wata po sa6tia na4in wkarana w tuhlata, razbira se wajna e i mazilkata ot wan.
Landata pri tuhlata kojato wi pratih prednia pat e 0,08 pri tazi sa6to ,no razhodite za proizwodstwo na palni tuhli sa mnogo -po-golemi, sigurno ,njakoi den njakoi 6te natap4e kakwo li ne w tuhlata s po-malkite otwori, no saotno6enieto ka4estwo-cena njama da e ot nai dobrite, kakwo imam predwid. cenata 6te e super wisoka a landata nai-mnogo da padne do 0,07 i za da postigna sa6tia izolacionen efekt bih si wzel po-debela tuhla s 2 sm. na polowin cena i krainiat rezultat izmeren w KW2m 6te e sa6tia.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
02-11-2008 - 21:24:29
Lubo, abe nesam farsi s nemskia ama ba4kam w nemsko-balgarska firma i se oprawjam perlita za da pridobie tezi si swoistwa se wkarwa w pe6t do 1000 gradusa i sam se puka kato pukanka ako e w kalap oba4e ili zatworen w kuhina toi ja ispalwa i wazduha zatworen w porite mu e izolatora, no kakto we4e kazah e izli6en razhod 6tom moje i bes nego i drugoto ,4e tuhlite imat i wan6na i watre6na 4ast, t.e. stawa po-trudno za zidane.

[www.wienerberger.de]

Tuk ima mnogo gotino film4e na nemski e wjarno, ima i ot predlaganite tuhli w germania na 42,5 sm.

[www.juwoe.de]

Tazi e na edna nemska firma palna s Wata. Ot tazi firma predstoi da si wnesa tuhli za ka6tata kojato stroja. ako njakoi go interesuwa moje da pi6e moje da imame otstapka za koli4estwo za sega cenata e 3,5 euro na br. pri 42,5 sm. skap e transporta, as imam okolo 70 % zaeto mjasto w edin kamion, edin kwadrat e ot 16 tuhli.

imam o6te edin sait ama drugia pat 6te go pusna neznam kade go zagubih.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 14:55:07
Томба,
Доста ме затрудняваш с "кирилицата" - бавно чета, а нямам време.
Май се потвърждават предположенията ми, че "напълнените" тухли са с по-големи отвори - по-малко керамика, вероятно по-леки и т.н.
Тава би трябвало да даде положителен ефект за ТИ свойства.

Доколкото мярнах в линковете се срещат различни числа/параметри:
За "Коефициента на топлопреминаване" - U (W/m2K), който зависи от дебелината на тухлата (стената).
Демек, така могат да се сравняват тухли с еднакви размери !!! Не, че е невъзможно, но трябва да се внимава.

Независима от дебелината характеристика е - Ламбда - "Коефициент на топлопроводност" - (W/mK) . По нея могат да се сравняват и различни габарити (само като материал).
Иначе, числата май са прекрасни.

Другото, което е интересно да се знае, е какви биха били свойсвата на този "затворен и разпукан" перлит, ако се увлажни - при тези тънки керамични стени, това би могло да стане и чрез дифузия. Ако изнамериш някъде стойности за Мю на тези изделия, ще е интересно.

Вероятно, горните пояснения са излишни за теб, но за всеки случай.smiling smiley

Дано немецът не се е научил на "дребни" търговски "пинизи".
При повече време, мога да разгледам по-подробно и да се включа повече в дискусията, въпреки че не ме "кефят" такива дебели зидове по принцип.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 15:31:44
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 20:34:46
Фло,
Какво ще да се яви това? и за какво го постваш тук?
Доста ниско ниво на места (или нескопосан превод).
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 20:53:17
За приближение на понятията при коментарите!Просто терминология!Щото ми се стори разминаване с колегата,не че разбрах много от "шльокавицата",както се изразява една участничка.Така ми се стори! smiling smiley
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 21:34:35
Здравейте извинете за латиницата ама е дълга история защо така пиша понякога.

Вярно е поне за повечето модели, че отворите са по-големи, но и стените на тухлата са по-дебели и от там теглото почти е еднакво. ТИ свойства са по-добри заради затворения въздух в пълнежа.

Кухите тухли от ново поколение имат ланда равна на 0,07-0,08 а плътните 0,8-0,7 Разбира се при еднакакъв размер от примерно 42,5 см. при кухите U-то ще е 0,19 а при плътните 0,16. Но ако вземем например 50 см. куха и 42,5 см. плътна тухла то показателят U ще е равен, а цената на 50 см. куха тухла е почти двоино по-ниска от тази на пълната, единственно губим тези 7,5 см. от стената.

Плътната е по-устоичива на натиск и от там по-подходъща за носещи стени, ако са предвидени по проект такива. При носеща бетонна конструкция практически това своиство няма значение.

За преминаващата влага съм съгласен и нямам отговор тъйкато също знам, че перлита е хигроскопичен. Итонгът обаче сащо е пориозен материял задържащ влагата??? Можеби кухите тухли тук са по-добри. Знам, че без значение какви тухли са под всеки първи ред на зидарията в Германия слагат влагонепропусклива мембрана, това се повтаря и преди 3-тия ред, срещу капилярно покачващата се вода в стената, а отван до 50 см. се маже с битумен грунд. Ще се запозная с проблема и ще пиша пак. Може да видите филмчето там се вижда мембраната.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 22:19:10
ОК! Томба,
Полезно инфо.
А и сега "звучиш" съвсем разбираемо. smiling smiley

Фло,
Макар в друга област, имаше файда от твойто файлче - досега не правех разлика между луминисцентни и флуоресцентни лампи. Странно, че първото е май по-разпространено, но явно второто по-вярно.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
03-11-2008 - 22:37:28
smiling smiley Имах предвид изолационните термини,ама нейсе!Пълнените тухли обаче са много добри.Правил съм нещо подобно това лято и е голяма играчка ,затова и цената им е висока.Така и така са под замазка, няма значение дали пълнежа е перлит или вата.Перлита не поема влага-поема вода т.е .зависи от концентрацията.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
04-11-2008 - 14:20:18
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Имах предвид изолационните термини,ама
> нейсе!Пълнените тухли обаче са много добри.Правил
> съм нещо подобно това лято и е голяма играчка
> ,затова и цената им е висока.Така и така са под
> замазка, няма значение дали пълнежа е перлит или
> вата.Перлита не поема влага-поема вода т.е .зависи
> от концентрацията.

Ако някои мои термини не са точни, "натъкни" ми, че не видях - отплеснах се по другите области. Аз, затова (когато не ме мързи) слагам и размерностите, та да е ясно, дори при несъвпадаща терминология.

Знам, че не си фен на дифузията, но смяташ ли, че ако чрез дифузия водните пари достигнат студени слоеве в тези тухли и кондензират, това е без значение за така обработения перлит? Мисля, че не е невъзможно - керамичните прегради са доста тънки, а поне за масовите тухли Мю не е особено голямо.
Здрав интерес - много се говори за перлит, пък и е достъпен. Не съм срещал обаче как се държи увлажнен.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход