Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?

Публикувано от lala_boom 
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
18-10-2008 - 10:03:30
Друг въпрос за тези тухли!
Как е зидат тухли Поротерм с финно циментово лепило (обикновената вар не ми харесва). По точно как се слага разтвора за зидария отгоре върху тухлите, след като и дупките са им отгоре? Ако го разстелеш с мистрия, почти всичкият ще падне в дупките и пак няма да покрие плътно всички ребра на тухлата. Казаха ми за някакъв инструмент, доколкото разбирам, подобен на този за пръскана мазилка, с който се нанася разтвор само върху ребрата на тухлите; ако някой знае да даде линк! Друго което си мисля - вместо да се маже готовия ред тухли, да се потопя долния край на всяка нова тухла в коритото с разтвора, преди да се намести.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
24-10-2008 - 22:11:23
[www.wienerberger.bg]

Izrowih samo tazi snimka,Wienerberger imat i o6te edin model, palen s perlit, za nego izma4ih firmata da mi dadat cena posle te me otkazaha kato kazaha 8 Euro. Drugite mi saitowe ima i film4eta sa mi waw Varna i 6te gi fkaram kato se warna, drugata sedmica.
Nemskite ednite sa 4,5 euro te sa pak palni s mineralna wata, no kakto tazi taka ima i drugi koito postigat efekta samo s konstrukcia kato prekaswa termomosta i obrazuwa mnojestwo kameri, ne6to kakto pri dogramite (5,6,7 i 8-kamerni dori we4e ).
Naso4il sam se i kam o6te edni pak awstriiski s zawod na dunawa transporta im 6te e po-ewtin nadjawam se. kato polu4a i ot tjah oferta deistwam.
Razgowora mi s neskata firma sa da im stana edin wid distributor i da polzwame mojata ka6ta kato mostrena.
Kade 6te stroi6 na prolet?
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
24-10-2008 - 22:22:59
Po waprosa sas zidariata, tuhlite we4e ne se zidat s horosan ili pone ne tezi,kam wsi4ki tuhli se predlagat razli4ni lepila, kam Wienerberger predlagani w BG se predlaga torba s rastwor dobawja6 woda i gotowo fugata e 1,2 sm. tam si ima i suha war i wsi4ko neobhodimo rastwarja6to se waw wodata. Tuhlite Plan sa s 1 mm fuga i naistina ima edna ma6inka ra4na ot gore se slaga razstwora i kato mine6 warhu we4e slojenia red tuhli tja go rastila rawnomerno za6toto ima waljak, tam oba4e i rastwora e drug i tuhlata ne samo4e e s prawilna forma ami i dupkite sa po-na gasto, a pri njakoi modeli koito sa palni dori lipswat otwori wi6 snimkata ot prednoto saob6tenie. Tazi ma6inka e skapa okolo 300-400 euro sam 4uwal, idealen e warianta s potapjaneto waw wani4kata taka tuhlata si wzema kolkoto i trjabwa lepilo stiga oba4e da ne e rjadko ili twarde gasto. Prosto spazwai opisanieto na opakowkata, no nedei obiknowenni tuhli s golemi otwori da lepi6 s malka fuga, osobenno pri razminawaneto si 6te oprat samo na wan6nite steni ili na 2-3 to4ki.
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
29-10-2008 - 16:15:59
Драги Съфорумци,
от известно време ме спохожда една идея, която искам да споделя с Вас.

Като ги гледам тухлите Поротерм там всички усилия са хвърлени, за да се произведе тухла с правилна геометрия и възможно най-много отделни въздушни промеждутъци, разделени с възможно най-тънки стени. т.е максимално количество отделни въздушни камери. Всичко това цели повишаване на топлоизолационните характеристики на продукта.
Но все пак всяка една такава въздушна камера не е достатъчно добър изолатор заради конвекцията на въздуха вътре.

Какво би станало ако въздушните камери се запълнят с полиуретан например? Би трябвало характеристики да се подобрят. Как мислите? И тогава няма нужда от толкова много отделни въздушни камери.

Разбира се не си представям някой да седне с флакон пяна и да пълни дупките на Поротерма :} :} :} , но в промишлени условия това съвсем не е проблем.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
29-10-2008 - 19:43:31
В немския сайт на Винербергер има тонове ту'ли със стиропор вътре. Въпрос на време и ще ги вкарат и у нас. Като се замислиш спестяват толкова разправии.
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
29-10-2008 - 21:26:27
avatar
Как ще решим пропукването което се появява там където има пяна?
Нали тя няма добра адхезия , а и на влагата се предава доста...... confused smiley
С какво ще лепим,а и с какво ще измажем.....? moody smiley:

Чест и почитание
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-10-2008 - 17:07:47
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Как ще решим пропукването което се появява там
> където има пяна?

За какво напукване говориш? Да не мислиш, че пяната ще спука тухлата ако напълним с нея дупките?

> Нали тя няма добра адхезия , а и на влагата се
> предава доста......

Как да няма добра адхезия, аз след майсторите дето ми монтираха дограмата що зор видях докато почитя там дето бяха омазали....
По въпроса за влагата няма да си поливам стената с маркуч...

> С какво ще лепим,а и с какво ще измажем.....?

Ами с квото сме лепили и досега, тя ПЯНАТА се предвижда да е вътре в тухлата, а отвънка си остава от векове познатата ни керамика.

>
> Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим,
> пак ще имаме по една ябълка,
> но ако двамата имаме по една идея или информация и
> ги разменим, всеки ще има по две!


Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-10-2008 - 17:20:50
и ЗАщО щЕ ПЪЛНИМ с пяна, само не стоплям... Въздухът е най-добрият изолатор... на времето видях правена изолация на пода в софийска сграда посредством ред бурканчета от кисело мляко под гредите на дюшемето..., върху сгурбетона.
Та, на въпроса, защо ще слагате в среда която е с никаква топлопроводимост пяна, която постига топлоизолационните си качества чрез съдържанието на въздух в нея.... Има смисъл ако трябва върху изолацията да поставяме финишно покритие, хем да има материал, хем да е изолатор, порест - пяна, полистирол, итонг ако щете, вата...
Направо ме разбихте с тая идея...
Е, ако е за дюбелирането после, да държи тухлата - тогава по-може, ама не във всички тухли, бас държа, че оригиналната тухла с въздушни междини ще е с по-добра ламбда от тая с пяна...
LKK
Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-10-2008 - 18:22:54
StefanB,
Всяка една такава въздушна камера не е достатъчно добър изолатор заради конвекцията на въздуха вътре.
Ако не ти е ясно какво е конвекция мога да обясня.

mooner е написал, че при немците има такъв вариант, но със стиропор вътре. Аз с немския не съм на ти, но ако е истина значи има смисъл.
Идеята е именно някакъв вид пореста топлоизолация вътре в кухините, не настоявам че полиуретановата пяна е най доброто.

Re: какво ви е мнението за тухлите поротерм?някой строил ли е с тях?
30-10-2008 - 22:26:16
LKK, StefanB,
Според мен и двамата сте прави, до доказване на противното. smiling smiley
Струва ми се, че поне за тухлите, които съм виждал, кухините са доста малки за да има съществено влияние конвекцията.
И аз съм зле с немския. Някой по-добър би могъл да ни "снесе" ламбдите на съпоставими видове със и без топлоизолация - съмнявам се, че има такива обаче.
Не изключвам вариант със стиропора да имат по-добри показатели за сметка на по-големи кухини (по-малко керамика). А вече по-големите кухини да се пълнят заради конвекцията.
А'ко са немци, съществува и "пазарен" вариант от типа - GSM с камера, радио, вибрация и т.н. (очакваме скоро и с в***на).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход