Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???

Публикувано от Magikka 
Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
25-06-2008 - 10:08:52
Здравейте, регистрирах се специално за да потърся помощ относно моя проблем. Апартаментът ми е в панелен блок на последен етаж. Имам един балкон, който е остъклен с вече стара и изгнила дървена дограма. Реших да я сменя, но когато дойдоха момчетата от фирмата за дограма да вземат мерки се оказа, че последните около 30 см от покрива са доизградени с нещо дървено и като се свали старата дограма то ще падне. ОСвен това се оказа че външната стена на балкона е много тънка и дограмата е по-щирока, т.е. и това ще трябва да се доиззида някак. В допълнение сегашната дограма е един вид П образна като от двете страни съответно прозорчетатта са широки едва 30см и хората от фирмата за дограма казаха, че и там трябва да се иззида т.к. ако там се сложи нова дограма, която е по-широка от сегашната и се вземе предвид и уплътняването с пяна и стъклото на тези прозорчеца ще е широко едва 10-15см....
Моля за съвет и евентуално да ми препоръчате фирма, която може да свърши тази работа.
Изкушавам се да махна старата дограма и да оставя балкона открит, но то и без това е студено зимата, сигурно ще стане нетърпимо студено smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-25 10:09 от Magikka.
Re: Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
25-06-2008 - 11:56:03
Ако не ти трябва тази допълнителна площ, която ще получиш от вкарването на балкона, то си сложи хубава дограма на прозореца и направи изолация. Така ще се елиминира студа.
Re: Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
25-06-2008 - 14:06:44
Много се замислям дали наистина да не оставя балкона открит, но дали пък няма да ми излезе по-скъпо така, т.к. двете стаи имат съответно врати към балкона и ако сега трябва да се сложи нова дограма на балкона и едната стая (която е с по малък прозорец), то ако оставя балкона открит ще трябва да сложа нова дограма на двете стаи, включително и на двете врати към балкона sad smiley Голямо мислене ще падне при всички случаи....
wal
Re: Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
25-06-2008 - 14:14:34
на ваше място щях да го остъкля - такава хубава зимна градина ще стане :] , пък ще може да се използва за нещо winking smiley Тънката стена се удебелява прекрасно с Итонг - има различни дебелини - ще си изберете по желание smiling smiley За доизграждането на покрива сигурно ще се намери решение ( някаква конструкция + битумни керемиди) - трябва да се консултирате с пове4ко майстори smiling smiley - винаги ще се намери решение smiling smiley
Re: Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
25-06-2008 - 14:21:43
Естествено, че има решение.... но аз не го знам, а и няма кой да ми помогне.... за това питам и за това моля ако някой познава добри майстори да ми препоръча... smiling smiley мен ме изкушават две неща - зимата там да има цветя и растения ако е закрит, а пък пролет и лято да мога да си изляза на балкона, да си опъна един шезлонг да си сложа една масичка и да си пийвам фреш smiling smiley
Re: Как да се изгради покрив на балкон на последен етаж за да може да се сложи дограма???
26-06-2008 - 15:37:16
Споделям личен опит-миналата година вкарвах тераса в стаята,също последен етаж,тухла,но разлика няма.Та,първо се въоражете с търпение-моите майстори казаха 10,15 дена,отидоха 2 месеца!По първоначални сметки трябваше да излезе към 1000,2000лв,отидоха към 5000.
За вашият случай мисля че е най-удачно да съборите първо изцяло терасата,да остане само плочата,след това,повярвайте е по-лесно,отколкото да запазите съществуващата тънка стеничка и да я одебелявате.С итонг,на каквато дебелина си изберете се изидва точно за ден нужната ви височина/или два,зависи от майсторите/
Трябват ви подпорни елементи в ъглите,които да държат конструкцията и покрива.
Тук вариантите са два-желязо и бетон.Аз лично го направих с бетон,понеже железните винкели трябваше да се заваряват за армировката на плочата/трябваше да се кърти в дълбочина,абе,голем..../та намерих от онези кръгли /забравих им името/неща,в които строителите леят бетон за подпорни колони,те са доста високи и ги резнах на 2 и в двата външни края на терасата по една колона изляхме/това се прави първо/и по тях после зидаха итонга.Варианта с винкели е по-лесен,щот не мъкнеш чакъл,пясък и цимент като див!Измерваш си височината и ширината,купуваш си желязото и едни"пети"им казват с по 4 дупки за анкерни болтове,които се хващат на плочата на пода,а горе рамката се заварява по ъглите където се срещат/.Изграждаш първо тази консрукция,после редят итонг на каквато височина искаш,измазват го и го боядисват и викаш дограмджиите.
Оп,забравих покрива!Върху рамката от желязо редиш ред дъски,ред фибран/син/пак ред дъски,асфалтова хартия и ковеш битомни керемиди и после с горелката/асфалтовата хартия и тя се нагрява/.След 2 дена вадиш маркуча и тестваш,моят протече 2 пъти,но го прави пълен некадърник,ако намериш добър майстор става от раз!Успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход