Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?

Публикувано от mariya.kutreva 
bnm
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 08:27:35
Парите,които евентуално ще спестиш от копаене на основи са капка в морето на фона на парите за терасиране на двора.
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 12:03:57
Благодаря на всички за съветите, особено на обясненията като за 2-годишни, защото наистина нищо не разбирам, а засега съм на етап разглеждане на парцели и трябва да преценявам как ще се отразят тези неща после. Цената на въпросния е много добра, но да видим тази денивелация няма ли да я компенсира.

Поздрави!
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 17:03:28
avatar
Хареса ли ви - купувайте и не мислете чак толкова.....
Все пак вие ще живеете после там....
А пари винаги се изкарват и харчат....Само живот и здраве да е.... :]

Чест и почитание
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 23:05:54
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Земляк, къде ги намери тези денивелации тука?
> Шегувам се
>
> Аз съм все още аджамия, но мисля, че грешиш, поне
> кога иде реч за строителство в България
>
> При моят проект от горната страна сутерена е
> изцяло под земята докато на север излиза на кота 0
> това обаче не означава, че къщата е "полегнала"
> върху терена. Чака ме яко копане и наливане на
> суха пара


Земляк, много си прав за сухата пара!

Направи си читав геоложки доклад, бий сонда ако трябва. Не се доверявай на конструктора, ако ти твърди че цяла Банкя е свлачище.

Споделям опит - наскоро правих оферта на един човек за строителство, конструктора му беше закопал 120 куб.м. бетон във фундаментите! Заради геоложки доклад от съвсем друго място в Банкя!

Към колежката - строителството на баир си има и + и -. Строил съм 2 къщи на баир и две наравно, сега почвам пак наравно. На баира - ниска себестойност на 1 м2 РЗП (Има сутерен), повече сервизни помещения. На равното - бързо строителство на нулевия цикъл, оскъпяване на 1 м2 (има обратен насип).

Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 23:06:09
Гогол, те това е умна приказка! Браво smiling smiley


bnm,
Каква е тази работа с терасирането пък сега? И от къде "изкопа" това заключенийце?

Живи и здрави,
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
25-06-2008 - 23:18:30
zestate,
Ей земляк, ти май не можеш да дигнеш глава от бачкане, а?! Така е добре, сега както казват "ден-година храни" winking smiley

Геологията е показала, че няма свлачище, пък ще видим какво е заложил проектанта. До десетина дни трябва да е готова количествената сметка moody smiley:

Със здраве,
bnm
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
26-06-2008 - 10:31:27
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Гогол, те това е умна приказка! Браво
>
>
> bnm,
> Каква е тази работа с терасирането пък сега? И от
> къде "изкопа" това заключенийце?
>
> Живи и здрави,


Това заключенийце го изкопах за радост не от личен опит,а от опита на много близки приятели,които терасираха парцел във Владая.Вервайте ми ,цената е изключително висока.
Е,може и да не терасираш,просто като си сложиш една маса на двора,ще подложиш два по-големи камъка под краката й от едната страна и готово.Зимата пък може от ски писти да поспестиш,но това в рамките на шегата ,разбира се.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-26 10:47 от bnm.
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
26-06-2008 - 16:12:56
Добре де bnm какво толкова с това терасиране? Е разбира се ако твоите хора са викнали дизайнери, градинари то може и да излезе солено! Там където ще ми бъде масата може и да го подравня малко та да не клима, но иначе не е толко зорsmiling smiley А, знаеш ли тази приказка: "И на коча мъдете се клатат па не падат" winking smiley

Хайде със здраве и не се къхари за всичко smiling smiley
bnm
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
26-06-2008 - 22:47:54
Geto,зависи от денивелацията.При моите познати е много стръмно.Влиза се от високата страна на парцела директо на третия етаж на къщата,който се явява кота нула.Те изсипаха тонове бетон за подпорни стени.При декар място и при сегашната цена на бетона смятай за какво става въпрос.Иначе за мъдете,какво да ти кажа,и те май са с подпорна стена.
Ха и ти бъди здрав и не се коси,то терасирането не е задължително,а желателно.
Re: Денивелиран парцел оскъпява ли проекта?
27-06-2008 - 18:59:12
avatar
Е да се надяваме че парцела няма да е в подножието на връх Тодорка все пак.....
И да е почти отвес теренчето..... smoking smiley

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход