Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация в стената

Публикувано от dragula 
Изолация в стената
14-03-2008 - 12:00:35
Видях следното изпълнение: две успоредно иззидани стени от тухли четворки, разположени изправени и между двете стени е разположена изолацията.
Така изолацията не е нито външна, нито вътрешна, а е в средата на стената.
Какво е мнението на строителите и топлотехниците за този вариант.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-15 15:42 от dragula.
Re: Изолация в стената
15-03-2008 - 15:50:38
Учудвам се, че никой още няма становище по въпроса.
Не съм си го измислил това изпълнение, видях го направено.
Re: Изолация в стената
15-03-2008 - 16:46:31
А бе и аз го видях, ама не знам какво да кажа!!!Първо не съм фен на тухлите, второ ми се струва скъпо, а колко е ефективно нямям понятие. Пяната която пръскаха между двата реда не беше кой знае коко дебел слой!!!
Re: Изолация в стената
16-03-2008 - 09:11:42
И аз предполагам, че е по скъпо. Въпросът е колко.
Между 4 и 6 см е изолацията. В различните теми във форума съм виждал точни изчисления на топлопроводността на стени с най-различни варианти на материали и дебелини. Има хора, които могат да го сметнат. Само трябва да видят темата и да им се занимава.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-16 09:40 от dragula.
ven
Re: Изолация в стената
16-03-2008 - 09:55:03
Може би да е ефективно, все пак ако ще правиш два реда тухли четворки това ти отива на 50-60 cm стена.

Но ти остава проблем с колони, трегери, плочи. Имам съсед, който така си беше строил къщата със стени тип сандвич. Т.е тухла/EPS/тухла.

Миналата година направи и външна изолация 5 см, точно заради бетоновите елементи, които хем са най-големите термомостове, хем нямаха изолация.

Не мога да кажа колко струва като пари таз работа с тези двойни стени, но ако като цена се доближава до 10 см външна изолаця с каменна вата, аз лично бих избрал ватата.
Re: Изолация в стената
16-03-2008 - 09:57:55
Четворките се зидат изправено. Общата дебелина става, колкото един ред легнали четворки.
Колоните трябва да се изолират. Говорим само за стените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-16 10:01 от dragula.
Re: Изолация в стената
16-03-2008 - 10:42:26
dragula ,

Това е оптималния начин за топлоизолация , само че , трябва да се прецизират дебелините при другите елементи - колони и греди , т.е. да не стане така , че като се изолират да излезат напред и да няма една равнина по фасадата. Точно това прецизиране се избягва при топлоизолация отвън.
Re: Изолация в стената
17-03-2008 - 09:05:04
Понеже топлопродимоста на една бетонна колона е по-висока от тази една тухлена стена, се прави следното - стената се зида на няколко сантиметра извън контурите на бетонната конструкция. Стените имат изолация с по-малка дебелина, а бетонните елементи с по-голяма дебелина. Така се получава една равнина по фасадата.
Това при външна изолация. Затова мисля, че проблемът с равната фасада не е сложен за решаване.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-17 17:37 от dragula.
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 20:45:48
Я да повдигнем пак въпроса winking smiley
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 21:25:15
Като ще го повдигаме - дай някой линк.
Аз съм гледал нещо подобно само на проспектите на сайта на Поротерм.
Ама там не е обяснена добре самата технология. Нищо не споменават и за фолиа/мембрани с които да се запази ватата.
Дай някаква друга сламка, може и на англииски
Щом повдигаш въпроса значи си ровил по него......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход