Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изолация в стената

Публикувано от dragula 
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 21:50:08
Просто видях къщи построени по този начин. Още не бяха измазани и се виждаше как точно са иззидани.
Това го видях в Гърция, в град Волос. Може за тамошните условия да е подходящо, а за нашите да не е.
Повече не съм навлизал във въпроса. За практически интерес ми е малко рано.
Така че в момента ме води само любопитството и мързела - да науча нещо наготовоwinking smiley
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 21:54:03
Но пък от друга страна си мисля, че това може да е интересно и за други. И полезно.
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 22:41:35
Драгула, и аз имам подобни наблюдения от Канада, но изглежда този метод не е така популярен в България и Зап. Европа.
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 22:45:07
Geto - я подкрепи тези наблюдения с някакво линкче с добре описана такава система, ако може и със снимков матерал.
Ама става дума за сандвич от тухли,нали, не от дървени греди.
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 22:55:23
Две успоредни стени от тухли четворки иззидани вертикално на разстояние около 8 см една от друга. Това видях.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 23:04:06
Петре, ето една стара тема по въпроса: [forum.imoti.net]
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 23:05:49
Здравейте,
Имам намерение точно това изпълнение да осъществя.Случая при мен е такъв че външните стени на къща която реставрирам са изградени от тухли единични и са 15см. Дълго мислих как хем да си направя комфорта хем да запазя красивите ми греди които са на четирите ъгъла на къщата открити и да придават автентичност , бях чувал от приятели които се занимават със строителство в Италия че те главно така строят и реших че и аз ще опитам. Къщата е гредоред, но долният етаж е с каменни 50см. зидове , така че няма да имам проблеми с тежеста , а и ще си прокарам спокоино инсталацията в гофрети. Само не знам каква изолация да използвам и ако някои е по в час моля за съвет. Аз мисля че и стереопор(незнам дали го изписвам правилно) ще ми свърши работа.
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 23:30:37
duharski

Смятам, че това ще е един мн. правилен подход, защото както се казва получаваш всичко: Автентичен изглед, уют и енергийна ефективност clap:

Вчера в една др. тема споделих нещо което видях тук в Канада: външно тухла, а от вътре двойна дървена скара в която се инсталира 40 см. минерална вата, затваря се с гипс-картон и забравяш smiling smiley Разбира се това е за свирепият северен климат на Канада, за България и 20 см. вата ще е супер.

Желая ти успех!
Re: Изолация в стената
29-07-2008 - 23:45:21
Гето, не разбирам. Препоръчваш ми 20см. вата ли? няма ли да ми е малко много след като ще имам и две стени по 15см. confused smiley Не съм наясно с изолациите sad smiley
Re: Изолация в стената
30-07-2008 - 00:00:23
Хм, нещо бързах и май не съм се изразил мн. добре.

Това за което говоря е да изградиш една дървена скара вътре(в стаята) в/у съществуващата вече тухллена стена; полагаш 20 см. минерална вата на дюшечета, ковеш гипс-картона, удряш боята и си готов smiling smiley
Надявам се сега да съм се справил малко по-добре smiling smiley

Поздрав,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход