Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????

Публикувано от I.Ivanov_1 
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
23-06-2008 - 23:35:13
Ivanov кво да ти кажа колега .... аз лично попаднах на човека чрез , който главния архитект на съответната община взима рушветите.........натам се сещаш за кво иде реч.. :g: :g: :g: :g:

Само по този начин инак нямаш шанс...честно казано според мен!

Тва не са хора , тва са изроди с тях няма оправия....само по, горе споменатия от мен начин!

Успех желая! :cry:
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
24-06-2008 - 05:17:18
Кои не е минал през рушвети?
Кадето и да стьпя искат $$$ или ще чакаш вечно
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
24-06-2008 - 10:39:07
Ама не държавата прилага незаконен рекет , а частни монополисти, подпомогнати от корумпирани чиновници. В закона има срокове и задължения, частния монополист не ги спазва, защото нямал капацитет. На мен са ми казвали буквално "ами съдете ни , ако си мислите, че така ще си свършите работата навреме."
Теб какво те притеснява да изядеш някой палка - ако е незаконен протеста и има полцейско насилие ще има повече шум, ще стане по-интересно ще се раздухат нещата. А законния протест е манифестация - ще разрешат да портестираме някъде около Костин брод в полетоsmiling smiley
Ще пропусна момента, че за първи път виждаш нормално предложение от мен, в името на обединения срещу частните монополистиsmiling smiley
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
24-06-2008 - 11:40:10
Djorch мерси за инфото. Тези дни ще ида до електрото и ВИК-а.
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
24-06-2008 - 13:45:40
Здравей Иванов!
Първо да ти кажа, че имаш голям проблем. Тези изроди от Елелктрорапзределение, са уникални. Най-лошото е, че откакто дойдоха чехите от CEZ(а доколкото разбирам така е и с E.ON и с EVN) нещата станаха още по зле. Това, че имат стълб в твоя двор не е никакво успокоение защото може да те накарат да го преместиш за твоя сметка. Дано имота да ти е наследствен защото,ако си го закупил с уверението на "агент недвижими имоти" който ти е обяснявал как "Ето го стълба, имаш ток в двора"...леко си се разминал с действителността. Иначе ти трябват 15 киловата(което не знам честно как ще ти свърши работа но това е др. въпрос) и най-логично е подобна мощност да ти я отпуснат от някой съществуващ в района трафопост. Все пак за 15 кВ да изграждат КТП, е глупаво. Не знам къде ти е парцела(в рамките на Столицата е доста обширно понятие) но е важно дали около теб има построени сгради. Ако има...провери от къде се захранват те с ток. Все някъде трябва да има трафопост. В най-лошият случай ще изграждаш трафопост...мачтов може би ще ти излезе по-ефтин, може да помислиш за подобен варинат...но със сигурност за мачтов ще трябва да монтираш метален стълб...тогава може да се наложи да махаш другия, което е свързано с местена на проводната линия...ако ми дадеш повече подробности бих бил по-конкретен!
Поздрави!
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
24-06-2008 - 15:23:18
Местото е разположено межу къщи които се обитават постоянно.

Купихме го с идеята че УПИ има винаги ток и вода.Но ще проверя откъде съседите са взели ток.Не знам обаче това с какво може да ми помогне.

Въпроса ми е дали някой знае дали за 15КВ по закон може да изискват постваяне на трафопост?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-24 15:58 от I.Ivanov_1.
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
25-06-2008 - 23:15:16
Иванов, намери си проучвателя който ти е писал предписанието и го питай дали не може "да се направи нещо"... , знаеш като те спре полицай пита "сега пишеме ли или...."? Иначе не е истина....
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
26-06-2008 - 11:23:41
Точно това е. Изобщо не се занимавай със съседи. Отиди и си намери проучвателя, разбери се с него и ако трябва да ти изготви ново предписание.
Иначе те цакат да им изграждаш инфраструктура а те след това да лапат като закачат още хора.
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
27-06-2008 - 09:09:29
Ей от това си страдаме - аз се оправям сам, ти се оправяш сам, Зестате и той сам, и караме Иванов да се оправи сам.
Някой има ли време да направи един сайт на който да качваме сканирани копия от договори, отговори, становища, анекси, споразумения с енергото за да се види в колко случая става въпрос за рекет и в колко са си свършили работата. За препоръчване е да го направи някой , който не живее в България за да не му създадат проблеми.
Пък като се събере достатъчно информация вече ще решим какво да правим.
Re: Моля за Съвет / Проблеми с Еноргото ????
27-06-2008 - 10:48:10
Човек, за съжаление това е единствения възможен начин да се намери някакво решение на проблема.
Другия вариант е да тръгнеш по един път по който ще те направят на луд, ще ти скъсят живота и ще дадеш много повече пари.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход